Yağmurlama için ekipman seçimi

Selamlar,
18 dönüm yonca ekmeyi planlıyorum. Tarlanın kenarında çok eskiden salma sulama yapılan 4" sondaj boru var. 25 m derinliğinde ama su 5-6 m. de. Buralarda su 6 m. civarıdır zaten. Bol du için o kadar derine inmişler. 220 volt elektrik var. Tarla düz.
3"-4" 3hp elektrikli veya 7hb benzinli motorlar ilgimi çekiyor. En son benzinli motorlara meyilim arttı. Her iki grup da saatte 50-60 m[SUP]3[/SUP] su çeken motorlar.
30-40 m. yarıçaplı açılı büyük tabancalarla yağmurlama ilgimi çekiyor. 2-7 bar basınçlı. Ortalama 5 bar olursa olacak gibi.
-Bu şartlarda düşündüğüm sistem çalışır mı?
-Çalışırsa kaç tabanca çalıştırır?
-Çalışmazsa revize etmem gereken kısımlar nelerdir?
İlginize şimdiden teşekkür ederim.

bizde yonca ıcın benzınlı su motoru almıstık kuyu var tarlanın ıcınde 10 metreden cekıyoruz benzın cok yakıyor 17 beygırlık lambordın var o cok ekonomık 30 tabanca cevırıyor isterseneız resım ekleyebılırırm

• Beğen
Tepkiler: a.a.sezen
bizde yonca ıcın benzınlı su motoru almıstık kuyu var tarlanın ıcınde 10 metreden cekıyoruz benzın cok yakıyor 17 beygırlık lambordın var o cok ekonomık 30 tabanca cevırıyor isterseneız resım ekleyebılırırm
yonca sulamak için elektrik olmayan yerlerde 17 bg lombardin çok uygun.
5mt suda 30 tabancayı tam hakkıyla çevirir.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: a.a.sezen
Cevaplar için teşekkürler.
İşin doğrusu büyük beygir motor seçenekleri için bütçem yok. O yüzden seçim zorluğu ve sıkıntısına düştüm.
Başvuru yaparsak belki sanayi hattı verebilirler. Sonuçta direkte var. Eve gelende yok.
Köyün kıyısında olduğum için gürültü de önemli aslında. Keşke elektrik ile çözebilsem. Gürültüsüz.
http://www.rainpump.com.tr/santrifuj/rainpump-shfm6ar-santrifuj-pompa-151326.html
bu motor ilgimi çekmişti. 6 bar basınçtan söz ediyor ama bilemedim. Debi de yeterli.