Organik dükkan

İyi akşamlar abiler kardeşler bi fikir danışacaktım
Aklımda ne zamandır küçük çaplı bir dükkan açmak var 60 tane tavuk var köyde ve satmaya yumurta yetiştiremiyoruz Çanakkale den köye yumurta almaya geliyorlar ben 100 tane daha tavuk alayım diyorum Çanakkale ye bir tane dükkan açıp köy yumurtası köy salçası büyük baş süt hayvancılığı da var günlük süt koyarım her yıl pekmez yapıyoruz 1ton kadar her şey köy ürünü olacak yani sizce olur mu

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Yoresel peynirler, manda kaymagi ve yogurdu da ekleyin, bence harika olur. Kira, stopaj, vergiler bunlari iyi hesaplayin.
Haklısın kira ve vergi yi unutmamak lazım artık insanlar bir şey yemeye korkuyor ama organik köy ürünü olunca talep çok oluyor ve o ürünlerde hemen hemen mevcut süt yumurta peynir pekmez salça yoğurt uzun zamandır aklımda kendim çalışıyorum eşime öyle bir dükkan açayım dursun başında diyorum tabi nasıl olur

suan herkes köy gıdalarının peşinde..

millet bi yerde çakma/fabrikasyon gıdalardan kaçıyor..

burda arkadaş salma tavuk yapıyor.. savcı bile gelip yumurtayı ondan alıyo..

küçük bi dukkanla bismillah denir.. ışık görürsen büyür gider..

Karliligi yuksek mallarin pesine dusun, yoresel peynirler, tarhana, tursular, tibbi kurutulmus otlar, el yapimi sabunlar gibi.

Once bu tip mallarla ilgili bir liste yapip piyasadaki satis fiyatlarini arastirin, kar oranlarini hesaplayip oyle baslayin.

Yerinizin buyuk olmasi degil cok insanin gecis yolunda olmasi onemli.

Iskeleye yakin yerlerde ve tatilcilerin guzergahinda dukkan kiralarini arastirin, bu arada internet uzerinden satisi atlamayin.

Basarlar dilerim

• Beğen
Tepkiler: ağayamüsade
Dükkan açıp vergiye tabi olduğunuzda her ürünün künyesi olmak zorunda dükkan kirası ssk vergi vs derken aylık minimum 2000 TL gideriniz olacak köyde satılan 20 yumurtanın 18 i Kâr ise dükkan açıldığında 5 yumurta kar kalır
Köyden getirdim domates satıyorum diyemezsiniz künyesi olmayan her ürün için 3000 TL civarında ceza yazar zabıta beyler .Peynir getirirsin son kullanma tarihi üretim yeri işletme numarası parti no isterler etiketi yo diye 20000 bin TL civarında ceza yazar tarım bakanlığına bağlı memur arkadaslar Market sektöründe başımıza gelenleri yazıyorum.Daha fazla bilgi isterseniz verebilirim .Şunu unutmayın dükkandaki her ürünün üreticisi parti numarası okunur sekilde etiketi olmak zorunda . Bu yüzden Bu tarz ufak yerler Hep paketli organik sertifikalı ürünler satarlar .
Dükkan açtığınızda 8 ayrı kurum kuruluş gelirinize ortak olacak bununla birlikte bu kurumlara hesap vermek zorunda olacaksınız ...Amma uzun yazdim

Ciftci urettigi urunun belli bir miktarini dogrudan satabiliyor, sanirim 100 kg, bu konuyu detayiyla bir arastirin, zabita ve vergi dairesi ile gorusun.

Bu vergi ve denetim islerine girince pazarcilik daha kolay olabilir, hem haftanin bir iki gunu olacagindan kolay olur hem kendi urununuzu az olmak kaydiyla sorunsuz satarsiniz.

Pazarcilik olacaksa yumurta, peynir, sebzeler, tarhana gibi urunleri urettiginizi bir sekilde ispatlamaniz lazim. En garantilisi pazardaki zabitalar ve vergi dairesindeki memurlar ile iletisim kurmak, sonucta sizi sikistiracak olan onlar.

Pazar yerine dukkan derseniz iki kere dusunun. Bir muddet pazar tutarsa dukkan daha mantikli gibi.

İyi akşamlar abiler kardeşler bi fikir danışacaktım
Aklımda ne zamandır küçük çaplı bir dükkan açmak var 60 tane tavuk var köyde ve satmaya yumurta yetiştiremiyoruz Çanakkale den köye yumurta almaya geliyorlar ben 100 tane daha tavuk alayım diyorum Çanakkale ye bir tane dükkan açıp köy yumurtası köy salçası büyük baş süt hayvancılığı da var günlük süt koyarım her yıl pekmez yapıyoruz 1ton kadar her şey köy ürünü olacak yani sizce olur mu

Ayrıca organik ürün sertifikası bulunmayan ürünleri organik olarak satmanız halinde 10.000 TL cezası var .Dükkan Tabelanizda organik ibaresi kullanıp içerisinde sertifikası olmayan ürün bulundurmaniz halinde 15.000 TL ye kadar cezası var ...

Konu ile ilgili detayları
Organik tarım yasası ve getirdikleri .diye yazarsanız inceleyebilirsiniz