Son Sistem Besi Ahırı

Hocam burdaki temel prensip ucu ucuna hesap yapıp fazla fazla gider hesap edip ne kadar para kazanacağını bilmektir. Bazı işi bilen adamlar özel bankadan %20 ile kredi çekip parasını katlıyor, bazı işi bilmeyen adamlar ise ziraatten %5 ile kredi çekip zarar ediyor. Önemli olan işi bilmek bir hevesle kulakdan dolma bilgi ile yapmamak.

Abi anguscu limuzin tutmuyor limuzinci angus tutmuyor. Farklı hayvanlar. Angus deli limuzin uysal. Angus dağ ve mera hayvanı limuzin ahır hayvanı. Angus daha barbar limuzin daha nazik. Angus kısa süreli besi için limuzin uzun süreli besi için. Bana sorsan beside hangisi daha iyi diye limuzin derim cunku angus potuk bisey oldugu icin hemen kilosunu aliyor daha da ustune birsey koymuyor. Ama limuzini besle allah besle hep artis devam ediyor. Angusu 650 kilo canlı kestirirsin limuzini 700-1000 arasi kestirsen sorun yok(kasap amma cok beslemişsin hayvan kartalmıs diye trip yaparmı bilemem)

Kasap tribi biraz problem [emoji28] 1200 kilo canlı da kestirilen limuzin olmuş geçen bursada 1 lira daha düşüğe kestirmişler

Güncel durum

Resimler ve ekler

• E7B65930-CBCB-437C-8343-2D7B2C0BBA03.jpeg
    E7B65930-CBCB-437C-8343-2D7B2C0BBA03.jpeg
    2.7 MB · Görüntüleme: 235
  • B9AD8379-1708-4B1F-8896-517C89414492.jpeg
    B9AD8379-1708-4B1F-8896-517C89414492.jpeg
    4 MB · Görüntüleme: 227
  • 2F411B68-C127-4F04-96C9-13D715AC640D.jpeg
    2F411B68-C127-4F04-96C9-13D715AC640D.jpeg
    2.2 MB · Görüntüleme: 221
  • C4FEED5C-0BA7-4A31-B655-DFCA6016C0DA.jpeg
    C4FEED5C-0BA7-4A31-B655-DFCA6016C0DA.jpeg
    2.2 MB · Görüntüleme: 220
Abi ülkede ithal yasaklansa mal da bulunmasa günlük 6 tl civarı yem maliyeti ile limuzin anac ahırda bakılır gene de bu is yapılır. Evet zor eyvallah kabul ama işin sonunda ortaya cikan buzagi bize ciddi oranda verim verecek mi? Verecek. E bu bile yeter. (Örnek olarak limuzin deme sebebim limuzin ahır hayvanı otekiler mera hayvanı

kandemir selam bayadır yazılarını takip ediyorum damızlık hayvan bakımıyla ilgili baya araştırma yapmışsın ama günlük 6 lira hesabı tam tutmuyor maliyetler çok yüksek ve senede 1 buza almak çok zor.

kandemir selam bayadır yazılarını takip ediyorum damızlık hayvan bakımıyla ilgili baya araştırma yapmışsın ama günlük 6 lira hesabı tam tutmuyor maliyetler çok yüksek ve senede 1 buza almak çok zor.
Abi bu sene kaba yem fiyatları arttı onun etkisi de var. Ama içerde bakımda 7 8 tl yi gececegini sanmıyorum sizin yaptiginiz hesaplar varsa bizimle paylasir misiniz

Abi bu sene kaba yem fiyatları arttı onun etkisi de var. Ama içerde bakımda 7 8 tl yi gececegini sanmıyorum sizin yaptiginiz hesaplar varsa bizimle paylasir misiniz

bende 23 tane montofon düve var şarkışla malı içindede angus tosun var 13ügebe gerisi boş onu vur bunu vur o tozu ver öteki yalama taşını ver kızgınlığa gelmiyor. mal başı günde 4 kg saman 2kg yem bezelyesi 3 kg düve yemi yer. günlük 50 lirada çoban masrafı o da 2 lira düşer. 9 liraya her şey yolunda giderse bakabiliyorsun şunuda söyleyim her ay bir şey çıkıyor illaki ilaçlar pahalı. kaba yem fiyatınıda piyasaya göre hesaplamak lazım artık türkiyede kaba yem fiyatı düşmez insanlar bilinçlendi talep var arz da yetersiz mecbur fiyat yüksek.

• Beğen
Tepkiler: ismet_ordu
bende 23 tane montofon düve var şarkışla malı içindede angus tosun var 13ügebe gerisi boş onu vur bunu vur o tozu ver öteki yalama taşını ver kızgınlığa gelmiyor. mal başı günde 4 kg saman 2kg yem bezelyesi 3 kg düve yemi yer. günlük 50 lirada çoban masrafı o da 2 lira düşer. 9 liraya her şey yolunda giderse bakabiliyorsun şunuda söyleyim her ay bir şey çıkıyor illaki ilaçlar pahalı. kaba yem fiyatınıda piyasaya göre hesaplamak lazım artık türkiyede kaba yem fiyatı düşmez insanlar bilinçlendi talep var arz da yetersiz mecbur fiyat yüksek.
Abi şarkışla malı mera kabiliyeti iyidir diye duyduk senenin yarısında otlatsan bu maliyet ciddi manada düser. Ayrıca düvede montofon secmis olman cok iyi birsey abi dayanıkli hayvan. Angus tosun da iyi secmissin dogum zorlugu pek yasamaz inş. Angus tosunu nereden buldunuz sorması ayıp? Bugün bir abiyle konustum oda buzagi isi yapiyor simental ineklere simental dana atlatmis guzel buzagilari vardi. Angus duve almayi dusunuyom falan demisti. Angus uretim yapan birisi varmi yardimci olabilirmisin

Abi şarkışla malı mera kabiliyeti iyidir diye duyduk senenin yarısında otlatsan bu maliyet ciddi manada düser. Ayrıca düvede montofon secmis olman cok iyi birsey abi dayanıkli hayvan. Angus tosun da iyi secmissin dogum zorlugu pek yasamaz inş. Angus tosunu nereden buldunuz sorması ayıp? Bugün bir abiyle konustum oda buzagi isi yapiyor simental ineklere simental dana atlatmis guzel buzagilari vardi. Angus duve almayi dusunuyom falan demisti. Angus uretim yapan birisi varmi yardimci olabilirmisin

yazın merada zaten onda sıkıntı yok ben içerde bakım masrafını dedim. angus tosun saçlılar çiftliğinden bir abimiz gebe 3 angus almış onun karnında gelen tosun 16 aylık. daha fazlası yok bizde.

Maşallah rabbim içini doldurmayı da nasip etsin maliyet ortaya ciktimi ?

Hocam aşağı yukarı 900 bini buldu tüm ana paramızı gömdük buraya. Allah razı olsun hocam çok sağolun.

Allah gönlüne göre hayirlisini versin
Gerçekten yuksek kalite her yeri

Çok sağol ismail abi Allah razı olsun olurda birgün yolun düşerse uğra çayımı iç

Allah utandırmasın

Amin hocam Allah razı olsun