difransiyel kilidi farkı

Bu kilidi hayatımda hiç kullanmadım nedeni traktöre bişey olur diye korkmuşumdur

Pulluk sürerken ben de korkuyorum. Tak diye aks kesecek diye strese giriyor insan. Teorik olarak çekmesi lazım aslında. Kısa mesafede çamurlu arazide batmamak için kullanıyorum. Kilidi hatalı kullanıp traktör devirenler var. Eski fiatlarda falan yanlışlıkla kilitlemesin diye kilit pedalının altına ahşap takoz koyanlar var.

John deere 1130 varken zor tarlalarda çok kullanırdım. Hatta pedalın solda olması ve el ile de basılabilmesi çok hoşuma giderdi. Yıllarca kullandık bi sorun çıkarmadı. Traktör düz gittiğinde bi problem çıkaracağını da sanmıuorum fakat dönüşlerde yük artacaktır zaten direksiyonu döndürseniz bile traktör dönmek istemez

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

97 yılında 70-56 aldığımızda servis hemen kilit mandalının altına somun takmıştı.Sonra söktük bazı zaman onsuz olmuyor toplumda bir endişe oluşmuş.70 li yıllarda köye ilk traktörler römorklar geldiğinde insanlar taş doldurdukları römorku tampere birşey olur diye elle boşaltırlarmış.

• Beğen
Tepkiler: ağayamüsade
Yaş ve otlu zemin sürerken gerekli oluyor.Çiziye girdikten sonra durup kilide basmak ve sıra sonunda durup çıkarmak gerekiyor, çekişe katkısı büyüktür.Diferansiyelin yükü ayna mahruti dişlisi üzerine biner, debriyaj vurdurması yapmak dişli kırmaya sebep olabilir.
Batan biçerdöveri bir arkadaş pedal kullanıp çıkarmaya çalışmış, ileri-geri ya kopar ya çıkar, diferansiyel dağıttı.Düzgün kullanılırsa velinimettir, yerine göre de kullanılmalıdır.