John Deere 6420&6330 Disk Tiller Sürümünde [İskenderSacan]

Merhaba arkadaslar.Bu yıl ki ayçiçeği hasadının ardından ayçiçeği sapalarını kıyıp disk tiller ile buğday ekimine bir ön hazırlık yapmıs olduk.hasat devam ettiği zamanlar 2 günlük bi yağış olmustu bizdede yağıstan sonra güzel tav olduğu için kıyılmıs olan yerleri disk tiller ile sürdük.yerler gayet güzel oldu.ardından biçim bitince diğer yerleride sürdük.şimdi çekimleri sizlerle paylaşıyorum.herkeze keyifli forumlar

[video=youtube;3uFVKQf9rRY]https://www.youtube.com/watch?v=3uFVKQf9rRY[/video]

Kolay gelsin güzel bir toprak işleme olmuş.
Size bir şey soracaktım-
Ben seneye traktörümu büyük ihtimalle değiştirecem,sıfır traktör fiyatları bilindiği üzere çok pahali bende eski 5090-R,5100-R ya da 6230,6330 serilerinden birini düşünüyorum. Her ne kadar bu traktörleri sağda solda görsemde arazi performansları nasıldır bilmiyorum.
Tecrübe ve düşüncelerinizi merak ediyorum.

Guzel iscilik olmus 6420-6330 arasinda fark var mi.?
Sağolun.Güç olarak aynılar.sadece 6330 bir üst kasası olduğu için kabün için de ve kaput üzerinde bazı farklılıları var.yan aydınlatma 6 lı valf çıkışı vites geçiş sistemi gibi
Kolay gelsin güzel bir toprak işleme olmuş.
Size bir şey soracaktım-
Ben seneye traktörümu büyük ihtimalle değiştirecem,sıfır traktör fiyatları bilindiği üzere çok pahali bende eski 5090-R,5100-R ya da 6230,6330 serilerinden birini düşünüyorum. Her ne kadar bu traktörleri sağda solda görsemde arazi performansları nasıldır bilmiyorum.
Tecrübe ve düşüncelerinizi merak ediyorum.
Yorum için tesekkurler sağolun.dediğiniz ttaktörler hepsi jd nin alman serileri.kullanış şeklinize göre tercih yapmanız gerek.buyuk ekipmanla ve genellikle sürüm işleri için kullanacaksanız 62veya 6330 u tavsiye ederim.ancak ara işlerde içinde düşünürseniz mutlak 5100R daha isabetli tercih olur.oda teknoloji olark 6330 la aynı teknolojiye sahip vites sayısı geçişleri kabin konforu vs 6330 un compakt hali gibi.temizini bulursanız pişman etmez sağlam makinalar
Kolay gelsin İskender.. Maşallah tohum yatağının yarısı hazırlanmış. Bundan sonra taban gübresi ve sonrasındabir merdaneli Aysan olay tamam.
Sağolasın ismail.ilk çektiğimiz yerler çok guzel oldu son ç kilenler biraz kuruydu.onlara ya ileride gubre üstüne bidaha potinger çekicez yada dediğin gibi aysanla halledicez.burgaz guarına gelirsen arkadaslarla bi görüşme ayarlayalım bu arada
Video cok güzel masallah
İkiz ekipman ikiz traktor
Çok sağol abi.böyle olması daha iyi oldu.geçen sene 6420 yi verip claas arıon 420 ye niyetlenmiştik ama üstüne bi diğeri kadar daha para gerekiyodu bizde böyle yaptık daha iyi oldu.6420 nin hiç bi sorunu masrafı yoktu ağır işlere böyle çift koşarız diye düşmdük
Çok güzel çekim. Daha uzun ve dron ile de yapsaydınız keşke. Allah bol bereketler ve rızıklar nasip etsin.
Sağolsun arkadaslar hepimize.dron um olsa daha da guzel çekimler yapıcam ama malesef şu aşama için böyle oluyor.ileride kısmet dron edinebilirm
Maşallah iskender abi çok güzel tarla işlemesi olmuş john deerelere iş dayanmaz��
Kardesim çok sağolasın :)
Bu ne büyük tarla traktor taaaa uzaktan karınca gibi gorunuyor Allah emeğinizi n karşılığını versin
Sağolasın abi yorumun için tesekkurler.Bu sene guzeldi şükrediyorum.h m buğday hem ayçiçeği maşallah genellikle hizmet eden guzel mal aldı.herkezin bereketli olsun