Magnum 5 yoncalarımız geldii

Evett arkadaşlar bu yıl ekimini yapcağımız magnum 5 lerimizi aldık magnum 5 çeşidi şu an 2 parça arazimizde mevcut ve aşırı derecede memnunuz ama benim sizlere sorum şu polen tohumculuğun felicia çeşidini eken var mı varsa yorumlarınızı almak istiyorum bol bereketli günler :)

da26d35cd9f9a152e7ff058f54838a80.jpg
3644aab5283aa490a4c4f0c257780d8d.jpg

Bereketli olsun. Tam benim aradığım konu. 300 dekar kadar yonca yapacağım. yer Malatya. Rakım 870 civarı. Yağış az. Toprak kumlu. Sulu tarla tabiki. Aldığınız bu tohumu önerir misiniz? Birde kilosu kaç lira? Bizim burda Kayseri selvi dedikleri bi cins moda. Ama pek aklıma yatmadı. Yorumunuzu bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: sbnkyncu
Bereketli olsun. Tam benim aradığım konu. 300 dekar kadar yonca yapacağım. yer Malatya. Rakım 870 civarı. Yağış az. Toprak kumlu. Sulu tarla tabiki. Aldığınız bu tohumu önerir misiniz? Birde kilosu kaç lira? Bizim burda Kayseri selvi dedikleri bi cins moda. Ama pek aklıma yatmadı. Yorumunuzu bekliyorum.

Hocam bu. Magnum 5 canada malı ince saplı yüksek proteinli çok hızlı gelişen bir tür yalnız sıcaklık durumlarınızıda yazarsanız ona göre söyliyebilirim yanlış bişey söylemek istemem bu diğer çeşit felicia ise magnuma göre proteinin daha yüksek olduğunu idda ediyolar bende tam bilmiyorum deniycez artık tabi biz kendi hayvanımıza veriyoruz ticari anlamda ekenlere bişey diyemem bizim için protein önemli :)

Hocam bu. Magnum 5 canada malı ince saplı yüksek proteinli çok hızlı gelişen bir tür yalnız sıcaklık durumlarınızıda yazarsanız ona göre söyliyebilirim yanlış bişey söylemek istemem bu diğer çeşit felicia ise magnuma göre proteinin daha yüksek olduğunu idda ediyolar bende tam bilmiyorum deniycez artık tabi biz kendi hayvanımıza veriyoruz ticari anlamda ekenlere bişey diyemem bizim için protein önemli :)

Bende ELÇİ yoncası tedarik edip ekmek istiyorum ama nereden bulacağız bu orijinal ELÇİ tohumunu onu bulamadım.

Bizde kendi hayvanlarımıza yedireceğiz. Sıcaklık ortalaması yüksek. Yazın 40 ı geçtiği oluyor. Kışın çok nadir -10 un altına düşer. Hatta ekeceğimiz bölge Türkiye'mizin en kurak ilçesi Malatya/Yazıhan

Magnum 5 ekilir o zaman burdada sıcak oluyo sıkıntı yaşamıyoruz ama şu felicia poleni de bi araştırın derimm protein konusunda daha iddalılar satanlar

Kilosu kaç liraya aldınız mahsuru yoksa? Birde tarlalarda yumruk büyüklüğünde taş var yoncada sıkıntı olur mu? Mevcut yonca olan yerlerimizde taş yok o yüzden bu konu düşündürüyor biraz beni. Bu konuda yorumunuz ne olur?

magna601 ve kayseri kaval arasinda kaldim yer balikesir diger iki arazimizde birinde cia var sapi cok kalin 2. yilinda seyrelmeye basladi diger arazimizde 1. yili kayseri kaval var ve verimi guzel bol yaprak var suan 3. arazimize yonca ekicem magna 601 yada kayseri kaval arasinda kaldim kayseri kaval 18tl magnum 601 30tl

Kilosu kaç liraya aldınız mahsuru yoksa? Birde tarlalarda yumruk büyüklüğünde taş var yoncada sıkıntı olur mu? Mevcut yonca olan yerlerimizde taş yok o yüzden bu konu düşündürüyor biraz beni. Bu konuda yorumunuz ne olur?
Valla onu babam ayarladı bi sorayım tam bilmiyorum farklı şekilde ayarladı çünkü ama 25 kiloluk torbası sanırım 800-1000 arası

Çok yüksek değil mi?

Yerli tohumlara göre fiyatı göreceli olarak daha YÜKSEK gibi, ama EKONOMİK ANALİZ yaparsanız DAHA UYGUN FİYATIN MAĞNUM V VE MAGNA 601'e ait olduğunu göreceksiniz.

Hatta DAHA UYGUN FİYATLI İTHAL TOHUM İSTERSENİZ ÇIPLAK TOHUM PROSEMENTİ 28 tl/kg. Tavsiye ederim.

2 yıldır Konya'da çiftçimize veriyorum, çok memnunlar.

Her türlü yonca tohumu temini için Konya Hayati Boğa Tohumculuk/05493027929

ege bölgesi manisa merkez için hangi markayı önerirsiniz.

Geçen sene goldenwest blue ice ektik. ben memnun kalmadım. bizim de eksiklerimiz vardır sulama gec oldu ama hem kasımda hemde nisan da ektiğimiz 1 sezon geçti hala otlu ve cok sık değil.