Çerezlik aycicek nakliye ve eleme işinden

kardeş yanlış anlama ben sizin bıu şten anlamam dönümde 400 normal bişey mi yoksa bütün çifçiler 400 civarı mı kazanır mesela 1000 tl kazanabilen varmıdır bana 400 çok az geldi

trakkulup.net
Ahbag bey inanki şuan çiftcilikde ekilen üründe 1000m2 de 400 tl kazanç getiren ürün cok az heleki kuru tarımda bizim içanadolu şartlarında .
Yani çekirdek işinde masrafı cıkıp 400 tl kar süper para bence

• Beğen
Tepkiler: ebay06
Ahbag bey inanki şuan çiftcilikde ekilen üründe 1000m2 de 400 tl kazanç getiren ürün cok az heleki kuru tarımda bizim içanadolu şartlarında .
Yani çekirdek işinde masrafı cıkıp 400 tl kar süper para bence

kardeş şimdi 100 dönüm olsa tarlan ki ben biliyorum çoğu çiçiçnin 100 dönüm tarlası yok 40 bin böl 12 3,3 bin tl aylık bak yukarda yazan bazı arkadaşlar ayçekirdeklerim yandı demiş yzazık çok yazık amortisman falan hesaplasan asgari ücreti bile bulamazsın yatı olan admın mazotu bir liraya aldığı güzel ülkemde cifci mazotu 5 liraya alıyosa buda bizim köylüye normal geliyo demek ki

• Beğen
Tepkiler: ebay06
kardeş şimdi 100 dönüm olsa tarlan ki ben biliyorum çoğu çiçiçnin 100 dönüm tarlası yok 40 bin böl 12 3,3 bin tl aylık bak yukarda yazan bazı arkadaşlar ayçekirdeklerim yandı demiş yzazık çok yazık amortisman falan hesaplasan asgari ücreti bile bulamazsın yatı olan admın mazotu bir liraya aldığı güzel ülkemde cifci mazotu 5 liraya alıyosa buda bizim köylüye normal geliyo demek ki

Abi başka ne yapacak cifci altarnatif ürün arar bulur eker 1 yıl para eder 2 ci yıl oda para etmez buğdayda arpadan 150-200 TL civarında 1000 M2 maliyeti var bazı yerlerden 300 TL lik buğday alıyoruz dönüme 150 TL kalmıyor ...400 TL lik bı mahsul alınca iyi para diyoruz ...Küçük cifci ev gencindirecem diye zaten bakmasın tarla + SSK li bir işte çalışırsa memur maaşı alır sadece ise sadece tarlaya bakarsa aç kalır

Çiftçilikde kuru tarım şartlarında artık 100 dönümle gecim vs işi zor . mazot işindede inanki hiç bir çiftci bu durumdan memmun degil ama elden birşey gelmiyor.
Yine yazıyorum kuru tarımda 1000m2 üzerinden masraf cıkınca 400 tl ğüzel para .vallahi ektigimiz coğu üründe bu rakamın yarısı bile kalmıyor.
Ben şahsım olarak Allah'a şükür baya bi yer işliyorum dönümden (1000m2 hesabından ) 400 tl kar kalsa inanki ihya olurum. Tabi bu bizim şartlarda gecerli bir durum.

• Beğen
Tepkiler: barış pala
Çiftçilikde kuru tarım şartlarında artık 100 dönümle gecim vs işi zor . mazot işindede inanki hiç bir çiftci bu durumdan memmun degil ama elden birşey gelmiyor.
Yine yazıyorum kuru tarımda 1000m2 üzerinden masraf cıkınca 400 tl ğüzel para .vallahi ektigimiz coğu üründe bu rakamın yarısı bile kalmıyor.
Ben şahsım olarak Allah'a şükür baya bi yer işliyorum dönümden (1000m2 hesabından ) 400 tl kar kalsa inanki ihya olurum. Tabi bu bizim şartlarda gecerli bir durum.

hacı abi sizlerden allah razı olsun ben marketçilik yapıyom halden manav malzemesi alıyom bazen kilo 50 kuruşa patlıcan domates vb şeyler denk geliyo ben starken üzülüyom çünkü o para o ürünün nakliye parası bile değil acnba köylüden bı ürünü kaça alıyolarda bize 50 kuruşa satıyolar

hacı abi sizlerden allah razı olsun ben marketçilik yapıyom halden manav malzemesi alıyom bazen kilo 50 kuruşa patlıcan domates vb şeyler denk geliyo ben starken üzülüyom çünkü o para o ürünün nakliye parası bile değil acnba köylüden bı ürünü kaça alıyolarda bize 50 kuruşa satıyolar
Allah çümlemizden razı olsun ve helal kazanclar nsp etsin.
İnanki ülkemiz şartlarında çiftçinin ürettiği ürün çitci elindeyken değerinin altında alınıp misliyle piyayasa sürülüyor.
Neyse bu daha fazla yazıpda Cemal biraderimin konuyu dağıtmayalım.

Sagol tesekkur ederim
Bereketli olsun Cemal abi maşallah verim de fiyat ta çok iyi. Bu sene bizim bu tarafta hiç olmadı daha kelle çıkarmadan yandı ayciçekler. Bizim de 100 dönüm vardı çoğunu sürdük az kalanını çıkartıp eledik bekliyor bakalım..
Sagol tesekkur ederim busene cok kurak gecti en son haziran 20 de yagdi bidaha gormedik
Yav arkadaşlar işinize karışmak gibi olmasında dönüme 400 tl kar iyi demişsiniz ama nasıl iyi ben mi yanlış anlıyom bizde 1000 metre kareye bir dönüm derler bi çifcinin 100 dönüm tarlası olsa 40 bin eder
Kirac tarla icin rakamlar guzel para