Silaj makinası

Çelikel marka tek sıralı silaj makinam var ve jd 5065 traktörüme takıyorum. Bugün silaj biçerken makina çok sık bayılmaya başladı. Mısır zayıf olmasına rağmen yemiyor bayılıyor ve takır tukur ses yapıyor az daha zorlasam tıkanacak yani. Traktörün devir saati ve sesi değişmiyor fakat makina bayılıyor bu normal mi? Çelmak makinayla köyden biri biçerken zorlanınca siyah duman atıyordu traktör fakat bizimki sadece kendi bayılıyor. Traktörün en küçük vitesinde zor gidiyor. Bıçakları defalarca biledim ama bi fark olmadı. Acaba neden böyle bilen varmı? 17 dekar tarlayı bitiremedim bugün

bunun bir kac sebebi olabilir.oncelikle misiri erken mi slaj yapiyorsun cok mu sulu.bazi cesit misirlar var lif li bi yapisi nedeniyle erken derimde sukinti oluyor.remorka ufurdu gu silaja baktigunda üstüpü gibi gorunumu var mi

bunun bir kac sebebi olabilir.oncelikle misiri erken mi slaj yapiyorsun cok mu sulu.bazi cesit misirlar var lif li bi yapisi nedeniyle erken derimde sukinti oluyor.remorka ufurdu gu silaja baktigunda üstüpü gibi gorunumu var mi
Erken değil kurumaya yakın hatta.. tohum dekalb c955.. diğerlerine göre daha lifli fakat geçen gün çok daha kuvvetli c955 biçtim böyle olmuyodu bugünkiler 2-2,5 metre ama yemiyo

oda makinanin uflemesini dusuruyor tikama oradan basliyor.boru tikandigi zaman sigorta pimini kesmez daha suratli bicim yaoarsan traktoru bile stop ettirebilir. kok kisma yakin bicim yaptifin zaman daha cok yapar

Kahvede silaj işi yapanlarla oturduk biraz muhabbet ettik. Milin üzerindeki kamayı sıyırmış olup volan kaçırıyo olabilir dedi birisi aklıma da yattı çünkü bugün mısır otlu geldi ilk girişte sıkıştı makina dönmedi sigortayı da kesmedi ama traktörü de stop ettirmedi ben kapattım kuyruk milini. Yani biyerden kaçırıyo makina

sigorta dislisi sarmis da olabilir o zaman.celikelin benim gordugum tek ariza yapan yeridir.senede 350-500 dekar bicim yaparim.bu sene bi kere sardi.celikel kullanan arkadaslarumdanda saran veya sigorta dislisinin baglandigi sanzuman milini kestirenler oldu.volan kamasinu siyirmasi cok dusuk bi ihtimal

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Sanırım maakinadan değil traktörden kaynaklı... farkettim ki makinayla beraber şaft ta yavaşlıyor fakat traktörün devri düşmüyor. Kuyruk mili kaçırıyor
Evet makinada bi arıza yokmuş traktörün kuyruk mili kaçırıyomuş servisi aradım kolu sıkıver sertleşsin kaçırmaz sıkıntı yok dedi. Eli anahtar tutan bi abiyle ayarladık canavar oldu. İşin garibi makinayı aldığımdan beri zaten kaçırıyomuş herhalde çünkü çok değişti makina on numara oldu :)