Jxc serisi powershuttle kolu

12.06.2017
1,811
1
5,065
22
Aksaray

Abilerim biliyorsunuzdur case jxc serisinin yeni versiyonunu çıkardı.

Bu yeni versiyonda powershuttle,arka cam sileceği,ek kaldırma pistonları,akü güç kesici vs vs özellikleri getirdi.

13d0695e9f1e79f00dc045e77519c106.jpg

Ama mekik kolu hala eski tipte .Diyelim ki ileri-geri yapacağız mekik kolunu baş kısmından kavramak gerekiyor.Buda konforu azaltacak bir şey.Bu başlığı değiştirip jx serisinde ve tdd serisinde olan turuncu başlık takılabilir mi?

Birde powershuttle tdd ve jx serilerinde olduğu gibi birden kavrama mı yapıyor?Kuru balatamı kullanılıyor bu sistemde?

Şimdiden teşekkürler.
a046175b2a99b0fbdca90be85cda2655.jpg

Resimdeki mekanik shuttle olması lazım, power shuttle opsiyonel sunuluyor.Kolun şekli değiştirilebilir.
Balyeciler genelde mekanik tercih ediyorlar.Sebebi motorları genelde şoförler kullanıyor, arıza masrafıyla uğraşmak istemiyorlar.Power shuttle yüksek devirde hızlı tepki veriyor.
Debriyaj çok konforlu, nasıl bırakırsan bırak vurma yapmıyor.Yumuşak geçişli kavrama var.
Kademeli elektronik shuttle lazım diyoruz ama 85C de var diyorlar.:)

Resimdeki mekanik shuttle olması lazım, power shuttle opsiyonel sunuluyor.Kolun şekli değiştirilebilir.
Balyeciler genelde mekanik tercih ediyorlar.Sebebi motorları genelde şoförler kullanıyor, arıza masrafıyla uğraşmak istemiyorlar.Power shuttle yüksek devirde hızlı tepki veriyor.
Debriyaj çok konforlu, nasıl bırakırsan bırak vurma yapmıyor.Yumuşak geçişli kavrama var.
Kademeli elektronik shuttle lazım diyoruz ama 85C de var diyorlar.:)

Powershutle ile hidrolik shutle aynı şey mi yoksa farklımı

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
ps li td serilerin alayı kurubalata diye biliyorum ben.Bununda kru tip olması olası.Bu markalarda T5 ve farmall c ler yağlı tip plaka.
TT4 yağlı balata hocam tt4 e koydukları sistemi onlarada koymuşturlar dedim kuru olması imkansız power shuttle kuru olsa power shuttle olmaz 😀
(2016 mayıs ayında aldık ilk çıkanlardan yıl sonunda ps de iyileştirme yapıldı dediler garantiden ps balatasını değiştiler bildiğin fren balatası ilerinin ayrı gerinin ayrı 3er balatası var)

Ben td 75 i rampada inerken debriyajsız geriye attim traktör 3 metre kadar bosta gitti ve kavrama yapınca istop etti. Yani vites değişim aralığı baya çok sürüyor. Düzde iyide rampada hiç kullanmayın.

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68