Süt mısırı tarımı (friklik - yemelik - şeker mısırı) Tarımı Hakkında

İyi günler. Süt mısırı eken, yada ticaretini yapan var mı aramızda? Yada tanıdığı olan? Bu işe girmeyi düşünüyorum ama hiç bi kılavuz bulamıyorum kendime. Yardımcı olabilir misiniz?

İyi günler. Süt mısırı eken, yada ticaretini yapan var mı aramızda? Yada tanıdığı olan? Bu işe girmeyi düşünüyorum ama hiç bi kılavuz bulamıyorum kendime. Yardımcı olabilir misiniz?

Pazarcılar ile anlaşıp ekin birkaç çeşiti var callenger çok tatlı çeşittir pazarda çabuk satılın Vega 1 de ona yakındır hasat tarihi kısadır ekeyim satarım demeyin pazar yoksa bedava gider 110 günde hasat olur

Okunuşu ile "paynır" "mas59" çeşitleri iyi tohum almaya gidince danelere bakın tombul ve iri olanlar iyidir.
Pazarcılara satabilirsiniz.Bakımı iyi yapılırsa iki üç somak verir tek somak alsanız diger somakları bitkide bırakıp silaj yapılabir nişasta değeri biraz düşer .