CLAAS' ın Türkiye' de ki yeni satış partneri ASKO

2017-09-15-en-en-turkey-pic-1.jpg

CLAAS, 1 Ekim 2017 itibariyle Türkiye' de ki satış işleyişini yeniden yapılandırıyor. Makine üreticisi bunu yeni bir ithalatçı ile kuvvetlendirmeyi hedefliyor. Türk firmalarından ASKO Tarım Makineleri Endüstri ve Ticaret, CLAAS' ın tüm ürün gamının satış ve satış sonrası servis çalışmalarının tümünü üstleniyor.

ASKO tanınmış Sanko Grup' un üyelerinden birisi. Türkiye' nin endüstri sektöründe birçok alan da başarılı aile işletmelerinden birisi. Ayrıca traktör ve inşaat makineleri üretimi de yapmakta.

ASKO Türkiye' de ki mevcut bayi ağını genişletecek. Önemli hedefi ise yurt çapında satış sonrası servis desteğini sağlamak. Stephan Klosterkamp (Afrika ve Orta Doğu Bölgesel Başkanı) yaptığı açıklamada, "Makine satışının yanı sıra, ASKO ile takım olma fikrinin arkasında müşterilere daha yakın olmak ve parça ve makine servisimizi ilerletmek ve geliştirmek yatmaktadır. Şüphesiz, biz bölgesel iletişim merkezleri yaratarak müşterilerimizin ihtiyacını karşılamak, profesyonelleşmeyi ve ürün danışmanlığımızı ve satışını geliştirmeyi istiyoruz."

Tarım sektörü Türkiye' de fazlasıyla önemli, bu yüzden ülke CLAAS için büyük satış potansiyeli sunmakta. ASKO kamuoyunda ilk defa Bursa Tarım Fuarı(11-15 Ekim) ile CLAAS' ın yeni partneri olarak gözükecek.

Orijinal Basın Duyurusu:
http://www.claas-group.com/…/new-claas-sales-partne…/1339408

Claas,çok güzel bir traktör fakat bir türlü ülkemiz piyasasına giremiyor. Bunun en büyük sebepleri arasında: yüksek fiyatlar,servis ve tanıtım olmasi lazım. Özellikle new arion serisinde bulunan fonksiyonel levye benim çok hoşuma gidiyor. Ben şahsen John Deere'den sonra en çok sevdiğim markaların başında "Claas" geliyor.

Claas enka pazarlama ilede satışlarını yükseltmişti aslında şimdi niye distribütör değiştirme ihtiyacı duydu. Sanko holdingde Başak traktörden sonra Claas distribütörlüğünüde alıp tarım sektöründe daha genişlemek istiyor galiba.

Claasin fiyatları düşse yine
Ayakta durur zaten cok ariza cikaran makineler degil insani cazibeli kilan fiyattir ama fiyatlar suan john deere massey deutz case gbi firmalarin hepsnden pahali fendtten sonra en pahali traktor claaslar

Hayırlı olsun..
umarım claas ismi ve kalitesi daha iyi bilinir..
servis sıkıntısı ve yedek parça fiyatlarında iyileştirmeler bekliyoruz..
erzurum bayisi korucular tarım bizlerle çok alakadar oluyor..
umarım bu emeğinin karşılığını alır..

Beklenti o yönde abi. İnşallah CLAAS' ın yaygınlaşması hızlanacak. Çünkü mevcut bir bayi ağı ve servis ağı var. Birçok yeni il CLAAS' ın bayi ve servis ağına bu şekilde katılacak gibi gözüküyor.

Claas,çok güzel bir traktör fakat bir türlü ülkemiz piyasasına giremiyor. Bunun en büyük sebepleri arasında: yüksek fiyatlar,servis ve tanıtım olmasi lazım. Özellikle new arion serisinde bulunan fonksiyonel levye benim çok hoşuma gidiyor. Ben şahsen John Deere'den sonra en çok sevdiğim markaların başında "Claas" geliyor.
Fiyatlar da Alman ne yazık ki pek oynamıyor. Zaten kaliteli ürün ürettiği için ucuz veremiyor. Ama bunu başka yöntemler ile aşmayı hedefliyorlar diye düşünüyorum. Büyük ihtimal yerli montaj ile ufak serilerde bunun önüne geçecekler. CLAAS şuan Almanya traktör pazarında ilk üçte yer alıyor. Daha yeni sayılmasına rağmen bu sektörde gayet emin adımlar ile ilerliyor. İnşallah ülkemiz traktör pazarında da kısa sürede ilerleme kaydedecek.

Claas enka pazarlama ilede satışlarını yükseltmişti aslında şimdi niye distribütör değiştirme ihtiyacı duydu. Sanko holdingde Başak traktörden sonra Claas distribütörlüğünüde alıp tarım sektöründe daha genişlemek istiyor galiba.
Enka ile satışlar dediğin gibi artmıştı. Ama önümüzdeki süreçte ithal traktörleri bekleyen zamlar bu değişikliğe neden oldu diye düşünüyorum. Birçok firma şuan ülkemizde ya kendi imkanları ya da bu tarz iş birlikleri ile yerli traktör üretmeyi hedefliyor. CLAAS' ın Sanko' yu seçmesinde ki en büyük etkenlerden birisi de bu diye düşünüyorum. Önümüzde ki süreçlerde genişleyen ürün gamı ile piyasa da daha çok ufak beygir güçlerin de yerli montaj CLAAS traktörler göreceğiz diye düşünüyorum.

Claasin fiyatları düşse yine
Ayakta durur zaten cok ariza cikaran makineler degil insani cazibeli kilan fiyattir ama fiyatlar suan john deere massey deutz case gbi firmalarin hepsnden pahali fendtten sonra en pahali traktor claaslar

Ethem bildiğin üzere CLAAS kaliteli üretim yapan bir firma. Kalitenin de bir bedeli var. O yüzden adamlar ucuz ne yazık ki maal edemiyor. Diğer firmalar gibi bunu büyük ihtimal yerli montaj ile aşmayı hedefliyorlar. Şuan Almanya' da traktör pazarında ilk üçte yer alıyor. İlk 3' ü de az çok tahmin edersiniz. Şuan birinciyle arasında çok az bir fark var. Emin adımlar ile ilerliyor. İnşallah daha çok ülkemiz pazarında da kısa sürede göreceğiz.

Beklenti o yönde abi. İnşallah CLAAS' ın yaygınlaşması hızlanacak. Çünkü mevcut bir bayi ağı ve servis ağı var. Birçok yeni il CLAAS' ın bayi ve servis ağına bu şekilde katılacak gibi gözüküyor.

Fiyatlar da Alman ne yazık ki pek oynamıyor. Zaten kaliteli ürün ürettiği için ucuz veremiyor. Ama bunu başka yöntemler ile aşmayı hedefliyorlar diye düşünüyorum. Büyük ihtimal yerli montaj ile ufak serilerde bunun önüne geçecekler. CLAAS şuan Almanya traktör pazarında ilk üçte yer alıyor. Daha yeni sayılmasına rağmen bu sektörde gayet emin adımlar ile ilerliyor. İnşallah ülkemiz traktör pazarında da kısa sürede ilerleme kaydedecek.

Enka ile satışlar dediğin gibi artmıştı. Ama önümüzdeki süreçte ithal traktörleri bekleyen zamlar bu değişikliğe neden oldu diye düşünüyorum. Birçok firma şuan ülkemizde ya kendi imkanları ya da bu tarz iş birlikleri ile yerli traktör üretmeyi hedefliyor. CLAAS' ın Sanko' yu seçmesinde ki en büyük etkenlerden birisi de bu diye düşünüyorum. Önümüzde ki süreçlerde genişleyen ürün gamı ile piyasa da daha çok ufak beygir güçlerin de yerli montaj CLAAS traktörler göreceğiz diye düşünüyorum.

Ethem bildiğin üzere CLAAS kaliteli üretim yapan bir firma. Kalitenin de bir bedeli var. O yüzden adamlar ucuz ne yazık ki maal edemiyor. Diğer firmalar gibi bunu büyük ihtimal yerli montaj ile aşmayı hedefliyorlar. Şuan Almanya' da traktör pazarında ilk üçte yer alıyor. İlk 3' ü de az çok tahmin edersiniz. Şuan birinciyle arasında çok az bir fark var. Emin adımlar ile ilerliyor. İnşallah daha çok ülkemiz pazarında da kısa sürede göreceğiz.

Demek istedigim almanyada claas bu kdr pahali degl turkiyedekiler fabrikadan cok kazaniyir bence kar oranlari yuksek o da fiyati arttırıyor

Traktör tarafında bugüne kadar tercih ettigi ana yüklenici firmalar arzu edilen yere getiremedi. Diger markalar kadar yaygın bayi ve servis agi olmamasi ikinci elde hep alehine isledi Claas ın. Daha uygun fiyatlar ile satabilecegi mekanik seri modeller bizim pazarda avantaj saglar. Yerli montaj fabrikası olursa avantajlı olur fiyatları. Sanko nun üretim imkanları oldukca yüksek bircok secenek ortaya cıkar. Enka burnu biraz havada tok satıcı havası veriyordu biraz.