Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12
19 sonuçtan 16 ile 19 arası gösteriliyor
    kandemir_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı mustaa42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biçer sıkıntı olmuyor bizim burada.bugday arpa zaman biçim yapan biçerdöver ler.tablalarini değiştirip mısırlarımizi biçmeye geri geliyor hem yerli biçercilerde çok.misir ekimi yoğun olduğu için sıkıntı yok.
    Sap ise Şöyle soyleyim ben sadece ihtiyaçim kadar balya yaptıriyorum 600 700 adet.tahminim 20 dekardan da o balya çıkıyor l.
    Anladım abi sağol. Birgün sizin oraya mısır samanı toplamaya geleceğim o zaman mısır samaniyla güzel rasyonlar buldum istersen inceleResmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20180816_194837.jpg
Görüntüleme: 78
Büyüklüğü:  43.1 KB (Kilobyte)

mustaa42 teşekkür etti.

mustaa42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mısır balyasini ben 3-4 senedir kullanıyorum.hem yedirge olarak hemde kışın altlık olarak.balya yapmadan önce tavsiyem tirimadan veya helekopter tarzı tırmık kullanmayı deneyin

kandemir_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı mustaa42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mısır balyasini ben 3-4 senedir kullanıyorum.hem yedirge olarak hemde kışın altlık olarak.balya yapmadan önce tavsiyem tirimadan veya helekopter tarzı tırmık kullanmayı deneyin
    Abi en güzel yem hammaddelerinden biridir. Normal buğday samanında 1.33 enerji 27.3 protein varken mısır samainda 1.72 enerji 40 gr protein vardır.

The_Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı kandemir_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam mısır sapı satın almak istesek bulmak zor mudur? Fiyatlar nerelerde bilginiz varmı?
    Adana bölgesi mısırı genelde erken biçiyor, bizde Ekim ayları gibi biçilir, Hava her zaman müsait olmuyor, fazla yağış alan bir bölgedeyiz.Talaşın iyi kuruması gerekiyor, ve gevrek bağlanması gerekiyor, yaklaşık 22 kg iyi olur. Balyeye yaş parçalar girerse küf yapar ve hayvanı zehirleme riski var, titiz çalışmak gerekir.Bu yüzden bazı hayvancılar mısır talaşına sıcak bakmaz fakat güzel işçilik yapılırsa buğday samanından iki kat iyidir.Haşpaysız olarak bağlanıp yem karma ile parçalayarak kullanıyoruz.Yem karmaya önce ot, mısır talaşı silaj atılıp karıştırıyoruz, samanı daha geç atıyoruz, rasyonun un gibi olması istenmez, hayvan geviş getirmelidir.
    Dekardan 20-30 balye arası çıkar, fiyatlar konusu dalgalıdır, piyasada saman az olunca genelde rağbet görür fakat buğday samanı fiyatlarını geçmez.

kandemir_06 teşekkür etti.

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12