Ebk

Merhaba arkadaşlar et balık kurumundan daha önceden Angus (erkek)getiren varmı benim Kasım ortasında gelecek 6-12 aylık arası dikkat etmem gereken bir husus varmı daha iyi verim alabilmek için ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

Son parti bana 244 kg ortalama ile geldi, hayvanlar kısa boylu genelde, kars kırmaları tipinde. Aralarında 380 kg olanda vardı 140 kg olanda. Hayvanların yanına girmezsen sakinler ama yakalamaya çalışırsan deliriyorlar. Padokların sağlam olsun, yuksekliklerine dikkat et, alçak olmasınlar. Mutlaka aşılamalar için hayvanları sıkıştıracağın bir bölüm olsun. Yok ben oyle tutarım yakalarım falan hikaye.

Besleme konusuna gelirsek, çok iştahlılar ve yem verdikçe çok hızlı kg alıyorlar ama sakın yanlışa düşüp ilk başta güzel kg alıyorlar diye hızlı yemleme yapma, çabuk yağlanma durumu var. Benim tavsiyem ilk 2 ay boyunca protein ağırlıklı yem (16 ve üstü) ve kaliteli kaba yemlerle beraber bir besleme yapıp. 325-350 kg civarında arpa veya mısır takviyeli olarak yoğun yemlemeye geçmen.

Merhaba arkadaşlar et balık kurumundan daha önceden Angus (erkek)getiren varmı benim Kasım ortasında gelecek 6-12 aylık arası dikkat etmem gereken bir husus varmı daha iyi verim alabilmek için ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

Ben de yazıldım sıramı bekliyorum ama hayvanların bana ne zaman geleceğini öğrenemedim daha. Siz nasıl öğrendiniz ve şu gün sözleşme imzalamak üzere gelin diye o tarihi bize ne kadar önceden bildiriyorlar acaba?

merhaba,
2017 yılı esk tarafından 01ekim 31 aralık arasında teslim edilecek hayvanlardan teslim alan oldu mu. hayvanların kaliteleri nasıl.
teslim alan arkadaşlar fotoğraf gönderebilir mi.
bende yazıldım ama sıra numaramı bilmiyorum. sıra numaramı nasıl öğrenebilirim.
teşekkür ederim.