Tek domuzun yaptığı zarar

Arkadaş hergün aksatmadan geldi. Tüple patlayan top kurduk, yanıp sönen çakar lamba astık tüfekle bekledik fayda etmedi. Yaptığı zarar bu... 20170926_125126.jpg20170926_125123.jpg

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Elektrikli teli kullanacağım. Kullananların anlattığına göre eğer telin altına kireç dökersen şüpheyle geldiği için herşeyi koklayarak ilerliyormuş ve tele değdiğinde kaçıyomuş fakat sadece tel çektiğinde kopardığını söylediler hızlı gelen hayvan çarpılsada teli koparıyormuş veya can acısıyla ileri zorluyormuş. Tüfekle bekledim ilk girerken vuramazsan içinden çıkmıyor bidaha. Bikaç defa içinde denk geldi çıkaramadık.

Elektrikli teli kullanacağım. Kullananların anlattığına göre eğer telin altına kireç dökersen şüpheyle geldiği için herşeyi koklayarak ilerliyormuş ve tele değdiğinde kaçıyomuş fakat sadece tel çektiğinde kopardığını söylediler hızlı gelen hayvan çarpılsada teli koparıyormuş veya can acısıyla ileri zorluyormuş. Tüfekle bekledim ilk girerken vuramazsan içinden çıkmıyor bidaha. Bikaç defa içinde denk geldi çıkaramadık.

447a304415dc9c61fcb74e33d283058f.jpg
7dd288b6a6fbc214963bb366b0f42367.jpg
bakin bunlarda elma ve armut fidanı idi domuz yere yatırıp üzerindekileri yedi kirdi fidanları nalet hayvan

Bende teli kopardigini duydum, videodaki gibi şüpheli davransa tele dokununca geri gider. Püf nokta şüphe çekmek. Kireç dökmeyi öğrenmiş olduk.

• Beğen
Tepkiler: hllevcn
ışıklı renk değiştiren lambalardan asabilirsin ilave olarak kuru mısırı dusban veya buğday saklama hapı ile sıcak suda şişirerek ilacı mısırın içerisine almasını sağlayabilirsin ve sonra güzelce toplu toplu gömeceksin ,bazı noktalarada açıga koyarsın daha sonraki günlerde kontrol ettiğinde yemişse zaten iş bitmiştir

Radyo ve renk değiştiren yanıp sönen lambaları denedik bizde işe yaramadı. Tüple patlayan top kurduk yine geldi. Tarla akaryakıt istasyonunun yanında zaten, ışık gürültü var. Tarlanın içine girdikten sonra ne yaparsan yap çıkmıyor. Ayı kokusu içeren bi ilaç varmış onu çaputlara sürüp asarsan işe yarıyor dediler. Ben biçtim bu yıl kurtuldum seneye Allah kerim

Bunlar domuzmuki kurt murt hastalık hiçbirşey yok
c2f3c00aa4b0628016ff7e54b714ca3f.jpg
2962904aa7aa2c11e41f29cbf8000c16.jpg
Sizinki domuz zararı değil sanki. Fotoğraflardan net görünmüyor ama tel kurduna benziyor. Domuz koçanlar yenme kıvamına gelmeden zarar vermiyor. Ayrıca tırnak izi olması lazım vede koçanı ısırır. Bitki gövdesini ve yaprağını yemiyor. Tarlada enine boyuna gezinir gezdipi yerleri de yatırır oatika gibi. Ara ara oda kadar yeri komple yatırır. Nemli yerlerde yatar ve diş uzantılarıyla toprağı sürer. Sizinki bitkinin toprakla birleştiği yerden olunca tel kurdu aklıma geldi