Kubata m8540 fiyati

Bildiğim kadarı ile jd cisin komşu. Sizin orda 5075 gl ye ne fiyat veriyorlar bilgin var mı?

Valla hiç bilgim yok. Bizim burda bahçe serisi olarak new holland daha çok tercih ediliyor.

Yalnız pahali olacağını düşünüyorum. Bende traktörü değiştirmeyi düşünüyorum, 2011 model 5100 R serisi için denizbank ve ziraat bank kredi vermedi. Galiba sıfır traktör alacağız mecburî. Size önerim: temiz ikinci el bulursanız kaçırmayın. Sıfır avrupa traktör,istanbul da bir daire parası kadar olmuş.

hocam sadece ara işler için önerir misin? yakıt ilaçta gübrede nasıl yakıt?

Yakmiyor arkadasm 9540 6 li aycicek ekim makinesine ve 1 tonluk ilac makinesine brz hafif yanliz tek kusuru o onyuzden bnde 9540 verip 108 aldim kotu olsa ndn yine kubota alaym traktor birtane
e2d595ddbf2e016249003153ea5620f8.jpg

Çok güzel manevrası var hele çamurluğun belli seviyede durup tekerin dönüşü merak ediyordum binip baktım vitesler sert sonradan nasıl olur bilmem hoşuma giden diğer mevzuda kapıların rahat kapanıyor olması. 7040 ön difransiyel Case'ye takılmazmı acaba :) :)

O camurlugun donmesi baska markalardada oluyor ama manevra hicbiryerde yok vitesler em az 100 saat zor geciyor buda bir gercek

O camurlugun donmesi baska markalardada oluyor ama manevra hicbiryerde yok vitesler em az 100 saat zor geciyor buda bir gercek
Ethem bey kubota konusunda iyi bir referans olduğunuzu düşünüyorum çünkü tek traktörünüz yok karşılaştırma yapabiliyorsunuz. Jd nin yanında biraz ufak kalmış 😀. Ama 398 le aynı boyutta beygir güçleride aynı sayılır. Vites konusu için tecrübeliyim tümosanın 10 senedir vitesleri hala alışmadı 😀. Kabinin sessiz olduğunu düşünüyorum jd ile yarışamaz ama caseden önde bence.kabin içi plastik kaliteside case compact serisinden iyi gibi geldi. Ama daha detaylı incelemek lazım.

9540 in 85 beygir oldugunu nerden cikariyorsun 9540 icin 100 hp yaziyorlar ama aslen 95 hpdir bu traktor ve kucuk oldugunu dusunenler icin kesinlikle gücünden fazla ceker

Bana 9540 ve 8540 ın Torkunu söyleye bilirmisin ?
O kadar aradım bulamadım :)
Geçmişte burada bir arkadaş yabancı bir siteden bulup paylaşmıştı, yanlış hatırlamıyorsam 70-56 ile aynı torktaydı
Kubota broşüründe 7040-8540 ve 9540 modellerinin torkunu yazmaz. 108 ve yeni çıkan 110luk ve üzerindekileri koca koca yazar ama
3 traktörde bizim var, bir taneside Kubo gücünde hiç bir işe koşmam çünki yüz güldürmez, anca getir götür hafif işlerde kulanıyorum
Bazı günler 15 saat üzerinden inmediğim zamanlar olur
Yazında kendin tezatı anlattın, 100 hp diye satarlar ama 95 dir dedin, bende diyorum o kadarda yoktur

Ben bayi önünde 9540 inceledim dönmeden kasıt şu örnek sağa manevra yaparken çamurluğun kaportaya değmeye yakın durup tekerin hareket etmesi. Ön akslar farklı aynı greyderlerinki gibi. Bide koltuğun arkasında dikey çubuk var ortakol bağlantı yerine iniyor o ne işe yarıyor? Teşekkürler

Geçmişte burada bir arkadaş yabancı bir siteden bulup paylaşmıştı, yanlış hatırlamıyorsam 70-56 ile aynı torktaydı
Kubota broşüründe 7040-8540 ve 9540 modellerinin torkunu yazmaz. 108 ve yeni çıkan 110luk ve üzerindekileri koca koca yazar ama
3 traktörde bizim var, bir taneside Kubo gücünde hiç bir işe koşmam çünki yüz güldürmez, anca getir götür hafif işlerde kulanıyorum
Yazında kendin tezatı anlattın, 100 hp diye satarlar ama 95 dir dedin, bende diyorum o kadarda yoktur

108S 380 n.m
9540 316 n.m
8540 283 n.m
7040 232 n.m
Radyatör, pervane hariç ölçümler sanırım.Konuda link verdim.
9540 motor torku 75 sınıfı makinelerdeki gibidir, çekiş konusunda zayıf kalır, adına aldanmayın.3000 devir çevirebildiği için 100 beygir deniyor. 1600 devirde tarlada anca 75 sınıfı makine kadar çekiş verir.Motor ağırlığı 4300 kg olduğu için tutunma konusunda kuru zeminde idare eder.Balyede 8540 kullanan arkadaşımız var, görüyoruz.

Bu tork meselesi 2012 yılında forumda tartışılmış kavga çıkmış konu kilitlenmiş. 😀

Yüksek torklu motor diye reklam yapılıyor.Patlatma, 4 14 pulluk, diskaro çekecek ?
Tork döndürme kuvvetidir, tekeri ne kadar kuvvetle çevirebildiğinin bir ölçüsüdür.Eskiden radyatör dahil ölçümler varken şimdi yok ? Çift çeker iki motor olur diye satılırdı ? Tutunmada 1,5 motor oluyor.Lastik kalitesi yarım motor.Yerine göre lastikleri çiftlemek gerekiyor, tarla trafiği, arazi fazla sıkısırsa kayış gibi tarla sürersin, yakıt 3 katına çıkar.
Motor ağırlığına göre 10 n.m/kg dan aşağı makineler ağır zeminde randıman vermiyor. Aldın geri verdin 10 000 TL tersine satarsın, sokaktan mendil açıp toplamıyoruz.Yaptığımız işten verim almak istiyoruz.
Ana iş motorları farklı ara iş motorları farklıdır.Ara iş motorunu ana iş motoru yaparsan fazla yakacağı açıktır.Motor yükü fazla olduğundan ezilecektir ve yakıt artacaktır.
Balyede motor sordular rampada 85-90 hp 350 n.m tork civarı lazım.Biçerdöver sordular 200 kw;270 hp. Sıcak tahammülü iyi olan sordular Fiat,Deuthz dedim.Soğuk tahammülünde FPT veya soğuk iklim paketi olmalıdır.Motor karakterine göre şanzıman koyuluyor dedik.
Motorları, torkuna ve yedeğine göre sınıflandırıyorum,daha sonra donatılar gelir.Şanzıman,devir sabitleme, sıra başı dönüş sistemleri, patinaj kontrolü,İSOBUS ekipman kontrol sistemleri verimliliği artıracaktır.
Deneyim paylaşıyorum, beygir sayısı kadar, motor torku ve yedeği de ölçüdür.Arazinin zorluğu ve yapılacak işlerin durumu tercihleri değiştirir.

Ethem bey kubota konusunda iyi bir referans olduğunuzu düşünüyorum çünkü tek traktörünüz yok karşılaştırma yapabiliyorsunuz. Jd nin yanında biraz ufak kalmış [emoji3]. Ama 398 le aynı boyutta beygir güçleride aynı sayılır. Vites konusu için tecrübeliyim tümosanın 10 senedir vitesleri hala alışmadı [emoji3]. Kabinin sessiz olduğunu düşünüyorum jd ile yarışamaz ama caseden önde bence.kabin içi plastik kaliteside case compact serisinden iyi gibi geldi. Ama daha detaylı incelemek lazım.

Kabini 9540 gore iyi ve plastik deglde deri gbi gorunen hafif yumusak bir malzeme var 9540 gore daha sik ama cok konforlu diyemem :) bence cok zevkli bir traktor

Belki hissetmiyorsun o kdr guc oldugunu yanilmiyorsam 9540'torku 390 olmasi gerekiyor bncede 9540 bnim isimde
Sadece ara motor olabilirdi o sekil aldim

Ben bayi önünde 9540 inceledim dönmeden kasıt şu örnek sağa manevra yaparken çamurluğun kaportaya değmeye yakın durup tekerin hareket etmesi. Ön akslar farklı aynı greyderlerinki gibi. Bide koltuğun arkasında dikey çubuk var ortakol bağlantı yerine iniyor o ne işe yarıyor? Teşekkürler

Kuyruk mili devriydi sanirim bende kullanamadan gitti zaten. Birde onlarda bispeed diye birsey var ama 9540 varmi blmiyorim bazi kubotalarda var diyelm direksiyonu sola cevirdin on sag lastik on sol lastige gore iki kat hizli donuyor buda manevrayi arttiriyor

Yüksek torklu motor diye reklam yapılıyor.Patlatma, 4 14 pulluk, diskaro çekecek ?
Tork döndürme kuvvetidir, tekeri ne kadar kuvvetle çevirebildiğinin bir ölçüsüdür.Eskiden radyatör dahil ölçümler varken şimdi yok ? Çift çeker iki motor olur diye satılırdı ? Tutunmada 1,5 motor oluyor.Lastik kalitesi yarım motor.Yerine göre lastikleri çiftlemek gerekiyor, tarla trafiği, arazi fazla sıkısırsa kayış gibi tarla sürersin, yakıt 3 katına çıkar.
Motor ağırlığına göre 10 n.m/kg dan aşağı makineler ağır zeminde randıman vermiyor. Aldın geri verdin 10 000 TL tersine satarsın, sokaktan mendil açıp toplamıyoruz.Yaptığımız işten verim almak istiyoruz.
Ana iş motorları farklı ara iş motorları farklıdır.Ara iş motorunu ana iş motoru yaparsan fazla yakacağı açıktır.Motor yükü fazla olduğundan ezilecektir ve yakıt artacaktır.
Balyede motor sordular rampada 85-90 hp 350 n.m tork civarı lazım.Biçerdöver sordular 200 kw;270 hp. Sıcak tahammülü iyi olan sordular Fiat,Deuthz dedim.Soğuk tahammülünde FPT veya soğuk iklim paketi olmalıdır.Motor karakterine göre şanzıman koyuluyor dedik.
Motorları, torkuna ve yedeğine göre sınıflandırıyorum,daha sonra donatılar gelir.Şanzıman,devir sabitleme, sıra başı dönüş sistemleri, patinaj kontrolü,İSOBUS ekipman kontrol sistemleri verimliliği artıracaktır.
Deneyim paylaşıyorum, beygir sayısı kadar, motor torku ve yedeği de ölçüdür.Arazinin zorluğu ve yapılacak işlerin durumu tercihleri değiştirir.
Aslında bizde tam dediğinizi konuşuyoruz. Ben 9540 buçuklu düşünen biriydim diskli tiller vb. Ekipmanlarda 9540ın ufak kaldığını söyledi ethem bey. Kendisininde dediği gibi onu verdim 108s aldım dedi. Benim ara işimi yapan traktörüm olduğu için ana iş yapan traktör bakıyorum burda da sizin dediğinize geliyorum ben aldığımda tümosandan fark yaratmayacaksa neden para bağlayalım. kıyaslama yaparsak özelliklerine göre fiyat konusunda uygun kubotalar.115 bg kadar compact seri üretilmesi çiftçininde kafasının karışmasına neden oldu bence.