süt verimi yardım lütfen

Hayvan bakıcı seçer, yemleme eksiğiniz olabilir, doğumdan sonra enerji açığı fazla olur, propilen glikol ile işkembe sindirime alıştırılır.İç,dış parazit ,solunum yolu enfeksiyonları, kalsiyum eksikliği, yataklık durumu, sulama, yemleme azsa Simental sütünü azaltır,Holstein kalsiyumu kendi kemiklerinden alarak zayıflar,1 .ayda yemleme yüksek 2.3.4. aylarda sütü oranında yemleme gerekir.İnek başı günlük 20 kg silaj gerekir, hayvanların meme yapısı makineye uyumsuz olabilir.Afaki tahmin yürütüyoruz, resim koymanız iyi olur.

Hayvan bakıcı seçer, yemleme eksiğiniz olabilir, doğumdan sonra enerji açığı fazla olur, propilen glikol ile işkembe sindirime alıştırılır.İç,dış parazit ,solunum yolu enfeksiyonları, kalsiyum eksikliği, yataklık durumu, sulama, yemleme azsa Simental sütünü azaltır,Holstein kalsiyumu kendi kemiklerinden alarak zayıflar,1 .ayda yemleme yüksek 2.3.4. aylarda sütü oranında yemleme gerekir.İnek başı günlük 20 kg silaj gerekir, hayvanların meme yapısı makineye uyumsuz olabilir.Afaki tahmin yürütüyoruz, resim koymanız iyi olur.
hocam ilk mesajda yem radyonu yazılmış ve yonca yulaf regras hiç yok.
inekler üç aydan fazla boş gezmiş gibi duruyor bizdeki simentaller 45 gün civarı kızgınlık gösteriyordu arkadaşın söylediklerine bakarsak 90 günü geçmiş inekler var.
özellikle dikkatimi çeken kuru yonca yulaf regras yemlemede hiç yok.
yoncaları bozduğumuz yıllar yonca satın alamazdık inekler kızgınlığı çok geç gösterirdi.
bolluk içinde hayvancılık yapmadık yapadık eksikliklerin sonuçlarını gözlemlemeye çok fırsat oldu [emoji16]

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
arkadaşlar 15 ineğim var rasyonum hep aynı 1 ay önce 230 kg süt sağıyodım bugün 140 kilo süt sağdım bu düşüşün sebebini bitürlü bulamadım yardımcı olabilecek arkadaş var mı

15 inek rasyonu şu şekilde 100 kilo cp süt 18 yem 225 kilo mısır silajı 10 kilo kepek 10 kilo pancar küspesi kuru 30 kilo saman 2 kilo premix
Merhaba ineklerinizi nerden aldınız? Yanlış anlamayin.Bunu sormamin sebebi bazı üçkâğıtçı dolandırıcılar ineklere bir aşı vuruyorlarmis inekleri sütlü göstermek icin.İlacin etkisi geçtikten sonra sütte ciddi bir düşüş oluyormuş.

Abi sana tavsiyem inekleri 0-10 hafta
10-21 hafta
21- 44 hafta ve
Kuru dönem olmak üzere ayirarak besle
Misal doğumdan sonra 3-8 haftalarda süt verimi pik yapar ama kuru madde tüketimi azalir bu devrede enerjice yüksek yemle beslemen lazım eğer sen bu ineği 4-5 ay önce doğum yapmış ineğin rasyonuyla beslersen inek zayıflar ve süt verimi kuru döneme kadar hep duşük seyreder