Bursa Fuarı-2017

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Türkiyenin En buyuk fuarı dediler.. merak ettik Ilk defa dun gördük;

-Konya fuarı bana daha büyük daha canlı geldi..

-Konya fuarindan farklı olarak meyvecilik çok ön plandaydı.. meyveciler görmeli bu fuarı..

-380'lik bi Case vardı fuarda galiba En Büyük oydu..

-Mahindra'nın aldığı Hisarlar/Erkunt aynen fuardaydı..

-Kuzeytek kepceyi yakından inceledik.. halen ülkemuzde üretilen En iyi En güzel kepce Özkan-Sakarya derim..

-Karataş/cinli Cherry nin farklı modellerini çıkarmış

-İş makinalarının da fuarda olması güzeldi..

-Bahçe traktörleri hep katılmıştı

-Hayvan olarak bir tek damızlık merinos firması vardı

-Kubota 95 hi-low un normal 95'den iyi cektigi iddia edildi doğruysa.. (Forum dan deneyen var mı?)

Bu vesile ile az-cok tarihi yerleri/camileri gezdik.. en iyi yanı bu oldu.. Osmanlı/tarih meraklıları Bursa yı mutlaka görmeli..

evet zetor yoktu.. Aslan traktör ü getirmisler
aslan traktörün konsol montajını çok başarılı buldum

f138865a3b71bf96de20aaa76e398995.jpg

8d4672c446f73e227b38916c252409a4.jpg

pul başlı saç vidası.
hidrolik kolların arkadan kontrol kolü takım takarken kolunuzu koparmak için çok uygun.

• Beğen
Tepkiler: anktrak
Aslan ın iyiliği tüm ana parçalar Avrupa dan geliyor..

onun dışında bildiğin yerli bi motor.. kongor-luks-ince iscilik yok.. kabin de tumosan ayarında..
yapacakları sadece montaj tahminimce Türkiye'de toplanan zetor sizin elinizdekileri montaj kalitesinde aratır gibime geldi oraya bas içeri perçin somun güzel güzel sür ilacını sık metrik vidanı bu makina tarlada çalışacak goble ile çalışırken bu konsol vink diye köşeden kalkar salar o vidalar 120bin para ver konsolu yerine tutturmayan volanı nasıl otturttu acaba diye düşünmeden edemiyorum

fuarda gördüğüm mekanik traktörlerin büyük bölümünün vitesleri yaklaşık olarak aynı shuttle mekanizmaları neredeyse gereksiz karmaşa içinde öne kol koyabilmek için zorlamışlar gibi görünüyor.

vede en tuhafıma giden adamlar traktörü toplamış hortumu pompayı filtreleri ne varsa boyamış geçmiş bu kadarmı sallapati işler olur bu söylediklerin aslan traktör için değil tabiki genel tüm firmalar.

tek tek firma bazındada hep birlikte tarafsız olarak yorumlarımızı yaparız tarlada görmeden yorum yapmak doğru değil.

sene olmuş 2017 artık montajı da beceremiyeceksek.. ölmüşüzde aglayanımız yok demektir..

zetor konusunda şu ayrıntı var.. montaj işinin %50 si Çeklerin yani onlar tamam demeden zor..
şu massey çakmaları filtreleri hortumları boyamış geçmiş eskisi gibi gövdelerde dürüst bütün evladiyelik bir boya bile yok çatı profili boyar gibi boyamış adam yazmış üzeri atıyorum 80bin TL fuara özel o parayı hak eden hiç bir şey yok 10 yıl binilmez bir makina ama fiyat 50 yıl tık demez parası

tam olmasa da yerli olup..

hidromek
Mastas

vardı fuarda..

özellikle hidromek ciddi ciddi dünyaya mal satıyor..

hatta kabin-ergonomi konusunda altın madalyaları var.. abartısız ithallerden daha iyi bile denir..

ama traktör konusunda hemen hemen hintlilerle aynı duzendeyiz.. hatta onlar bize göre yerlilikte çok ustunler..

tam olmasa da yerli olup..

hidromek
Mastas

vardı fuarda..

özellikle hidromek ciddi ciddi dünyaya mal satıyor..

hatta kabin-ergonomi konusunda altın madalyaları var.. abartısız ithallerden daha iyi bile denir..

ama traktör konusunda hemen hemen hintlilerle aynı duzendeyiz.. hatta onlar bize göre yerlilikte çok ustunler..
iş makinalarının fiyatları ve üzerindeki ekipmanlara baktım.
traktörle göre çok daha zorlu makinalar daha ciddi tasarımlar kaliteli malzeme gerektiren makinalar.
fiyat ve çıkan ürün konusunda kepçe diyeyim o tarz iş makinaları üreticilerinin ürünleri daha kaliteli daha dolu gereksinimlere cevap verir durumda ve fiyatları verilen ürünle doğru orantılı traktörlerde parasını hak etmeyen makinalar dolu.

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
ayrıca kabinsiz traktörler üzerinde elektrikli düğmeler toza ve suya karşı korumalı değiller bir çok markada aynı şey vardı.
bu fotoğraftaki düğme ip65 koruma sınıfı suya toza dayanıklı.
bazı modellerde düğmelerin tekinin birim fiyatı 10tl bile etmeyen standart en ucuz elektrik öğrencilerinin kullandığı tipte.

ip65 bir elektrik anahtarı.
tanımanın en kolay yolu etrafındaki körük şeklindeki esnek plastik.
584256007df4fbda54e5aefdf31ff344.jpg

fuarda gördüğüm mekanik traktörlerin büyük bölümünün vitesleri yaklaşık olarak aynı shuttle mekanizmaları neredeyse gereksiz karmaşa içinde öne kol koyabilmek için zorlamışlar gibi görünüyor.

vede en tuhafıma giden adamlar traktörü toplamış hortumu pompayı filtreleri ne varsa boyamış geçmiş bu kadarmı sallapati işler olur bu söylediklerin aslan traktör için değil tabiki genel tüm firmalar.

tek tek firma bazındada hep birlikte tarafsız olarak yorumlarımızı yaparız tarlada görmeden yorum yapmak doğru değil.

Motoru montaj olarak belki iyi topluyorlar ama sökeni ve ayar yapacak olanı ne kadar düşünüyorlar, bilmiyorum.Ayrıca servis bakımlarında filtrelerin yerleri kolay ulaşılabilir ve temiz işlem yapılabilir olması gerekiyor.Bir mazot/yağ filtresi söküyorsun, her yer mazot yağ oluyor, motor toza girince yüzüne bakılmıyor.
Taksilerde çift marş yapıyorsun, mazot havasını kendi alıyor.Koyacağı basit bir elektrik motoru, eski demir mazot otomatiği devam ediyor.Taksiden fazla para vermemek lazım ama demiri biraz fazla kullanmışlar.

Ben bicok markayi detayli inceleme firsati buldum hemen hemen hepsi birbirinden kopyala yapistir yapmislar. Ciftci nasil sömürülür kaziklanir bizzat canli görmüs oldum. Hidrolik kollari kumanda icin camurluklarda bi dugmeler kullanilmis dugmenin fiyati inanin 5 tl den fazla degildir. O motoru babama bigün versem yarisini koparip gelmezse hic bisey bilmiyorum. Yazik günahtir insanlar bukadarda enayi yerine konulmaz