NEW HOLLAND TT4.55 balata sıyırma sorunu

Halatlı sistemde ariza sadece halatın kopması oluyor, balata sağlam duruyor, traktör bölünmüyor tamir için. Zirt pirt halat kopması da hafife alinir bi durum değil tabiki, tarlada kalmak iş değil o ayrı.
Bizim td65d bir kere geride takılı kalmış amcam sürerken evin orda servis geldi ufacık parça değişti sorun giderilmisti. Bu aralarda geriye bazen geçmiyor iki üç kere deniyoruz öyle geçiyor ama arada yapıyor bunu. Servis geldi baktı galiba sanzimandan parça değişecekmis traktör ikiye ayrılacak dedi bizde yaptırmadık arada geçmediği için boldurmeyelim diye. Servis de debriyajsiz olanlar daha az arıza açıyor diyor halatli sistem olanlar arıza aciyormus

Mahmutünaldı, Halatın kelepçesi gevşemiş olmasın, geri vitesini tam geçirmiyor olabilir.
Bizim köyde de td65 direksiyon kenarindan ileri-geri kollu var, yani halatlı. Halatı sık sık koptu, eski soldan levyeli olsa diye hayiflaniyordu. Servis ona da hidrolik şatıllı olanlarda bu sorun olmuyor diye söylemiş, fakat sorun sadece halat kopması, şanziman bozulması değil.
Ayrıca hidrolik şatilli modelden kasıt TD serisi.

Mahmutünaldı, Halatın kelepçesi gevşemiş olmasın, geri vitesini tam geçirmiyor olabilir.
Bizim köyde de td65 direksiyon kenarindan ileri-geri kollu var, yani halatlı. Halatı sık sık koptu, eski soldan levyeli olsa diye hayiflaniyordu. Servis ona da hidrolik şatıllı olanlarda bu sorun olmuyor diye söylemiş, fakat sorun sadece halat kopması, şanziman bozulması değil.
Ayrıca hidrolik şatilli modelden kasıt TD serisi.
Abi buda direksiyonun solunda koldan 2014 model, vala anlamadık ilk defa ciftceker aldık herşey iyi güzel sadece o kol geriye bazen hemen geçmiyor ama ileriye sorunsuz anında geçiyor birde bu sistemin yenisi çıkmış isterseniz onu takalım dedi yada eski tip levyeye çevirelim dedi öylece kaldı şimdilik. Sorun halat kopmasi olsa sanzimandan ne parçası degisecek abi yabancısıyiz bu sistemin biraz

Burda bi td 75 delta var. O halatla o kadar çok uğraştılar bi türlü düzelmedi sürekli sıkıntı. Silaj biçerken dönüm başına geliyo iki saat carrrt currrt... geçmiyo geriye. Geri geçse ileri geçmiyo bu defa

1702b7ac4404d3a260f902b536ace613.jpg
715e169f98ae09963f6f5677575d7b93.jpg

TT65 vardı 4.65 aldık 1700 saati geçti power shuttle dışında sıntısı olmadı onuda bozulmadan farkettik değişti çekiş olarakda tt den iyi şuanda ikiside mevcut elimizde ikisinede lda ayarı yapıldı ikisindede 1 vites farketti
Lda ayarını kime yaptırdınız

4 lü ama bizim buralarda fındık arası surulur özellikle fındık ağaçlarına yakın giderken yavaş gitmek zorundasın en uygun 2 gibi geliyo boş arazi olsa 3 le gidersin ama fındık bahçesinde zor ve 3 viteste sürdüğüm zaman yakıt bayağı farkediyor yani fazla yakıyor o yüzden sordum lda ayarı yaptırsam faydası olurmu he bu arada traktör un garantisi ni bozarmi aralıkta bitecek garantisi gerçi

Bizde 2015 tt 65 var çift sürerken ağar takviye 2 yi kullanıyorum yavaş geliyo 3 e atsam fazla geliyo hani 2 de bir tık daha seri gitse tam olcak bu lda ayarı bizim traktörede oluyomu ve nh servisi bu ayarı yapiyormu
Garantiyi etkilemez nh servisi söker sen götürürsün bosch pompa servisine onlar ayarlar
Sana şöyle faydası olur 3. Vitesde düşük devirde bayılma yapmadan gidebilirsin

Peki yakıt da oynama oluyomu yani az veya fazla mı yakıyor birde bunu bosch yapıyorsa koca cnh yapamıyor mu adam gibi ayarlayıp takmıyor traktöre
Pompa zaten bosch un yakıt düşüyor tabiki
Traktörleride 55 beygiri 55 beygir yapıyorlar biz 55 beygirden 65 yada daha fazlasını istiyoruz hep o bence yoksa nh yada başkasında sıkıntı yok ( yaptırırsan çok faydasını görürsün )

Peki siz önerirmisiniz bu pompa yada lda ayarını

İşin gerçegi ben pompa ve ldaya hiç ayar yaptırmadım sadece her 500 saatte avans ayarı yaptırırım birde genellikle yakıtı opetten alırım çekişe çok farkı var
hava filitresi temiz olsun ,güçten kesilmez maşallah
4-13 pulluk kullanıyorum takviye 4 ün altına inmem ikilemede zaten seri 1 le çalıyor diskaro var 20 li onuda seri 1 le çekiyor

• Beğen
Tepkiler: Tekin55
İşin gerçegi ben pompa ve ldaya hiç ayar yaptırmadım sadece her 500 saatte avans ayarı yaptırırım birde genellikle yakıtı opetten alırım çekişe çok farkı var
hava filitresi temiz olsun ,güçten kesilmez maşallah
4-13 pulluk kullanıyorum takviye 4 ün altına inmem ikilemede zaten seri 1 le çalıyor diskaro var 20 li onuda seri 1 le çekiyor
500 saatte avans ayarı diye birşey yok avans ayarı şudur yakıt pompasının üç tane cıvatasını gevşeldip motorun dönüş yönünün tersine yatırırsın çok yatırırsan kışın soğuk havada ilk çalıştırmada tan tan tan diye çalışır motor yazın sıcakta haralet yaptırır o yüzden onun çizgisi vardır onu biraz geçirip sıkarsın cıvataları avans ayarı öyle 500 saatte olacak bir iş değil senin dediğin subap ayarıdır tatlı sıkı 😉

500 saatte avans ayarı diye birşey yok avans ayarı şudur yakıt pompasının üç tane cıvatasını gevşeldip motorun dönüş yönünün tersine yatırırsın çok yatırırsan kışın soğuk havada ilk çalıştırmada tan tan tan diye çalışır motor yazın sıcakta haralet yaptırır o yüzden onun çizgisi vardır onu biraz geçirip sıkarsın cıvataları avans ayarı öyle 500 saatte olacak bir iş değil senin dediğin subap ayarıdır tatlı sıkı ��

avans derken subap ayarını kast etmiştim.avan ayarı aklımda düzenli çalışma ayarı olarak kalmış