NEW HOLLAND TT4.55 balata sıyırma sorunu

İşin gerçegi ben pompa ve ldaya hiç ayar yaptırmadım sadece her 500 saatte avans ayarı yaptırırım birde genellikle yakıtı opetten alırım çekişe çok farkı var
hava filitresi temiz olsun ,güçten kesilmez maşallah
4-13 pulluk kullanıyorum takviye 4 ün altına inmem ikilemede zaten seri 1 le çalıyor diskaro var 20 li onuda seri 1 le çekiyor
Peki 1 depoyla kaç dönüm yer sürersin o bahsettiğin pullukla

Peki 1 depoyla kaç dönüm yer sürersin o bahsettiğin pullukla
rekorum depoyu fulleyip tarlaya gittim 30 dönüm bittikten sonra eve geldim 32 litre yakıtta depo taştı.
ama standart çalışması 1 dönüme 1.25-1.40 litre yani iyi şartlarda 64 litre deposu var içinde 7-8 litre kalmalı 45 dönüm yeri 58-59 litre ile sürerim, 20 li diskaro ilede dönüme 0.60 litre ile 1 litre arası topraga açıya göre yakıt yakıyor 1600-1800 devirde kullanırım yük altında

Geçmiş olsun.Bizde de tt4.65 liği şarj dinamosu arızası vardı.videosunuda koymuştum.senin yerinde olmak istemezdim Allah sabır versin.İnsanın moralini bozan diğer bir hususta, tamir etmeye çalışıyorlarya hâlâ al levyeyi vur kafasına diyor şeytan.ondan sonrada yapanda emir kulu diyorsun.(galiba bunları bize kitlediler.)videosu falan varsa koy youtube.

Ben 100luk çiftcekere 20li matris diskaro taktım motorun önünü yerden kesiyor bahsettiğin motorun 65ligi eski motorumdu 5li 9 noyu anca cekiodu
Yakıt deposuda 82 litreydi

incelerken farkettim cevap sanırım benim yazıma bendeki diskaro çekilir tip tekerlekli yani motorun önünü kesmesi imkansız
ben ben 5-9 takmadım ama 5-13 taktım takviye 3 ü geçemedi toprağa saplanınca kaldıramadı 4-13 ideal kumsal bölgede biraz daha sertte 4-11-12 olabilir yıllardır kullanırım yakıtta çekişte benim pullugum ile iyi benim için.
benim gönlümden geçen 3 lü 12 den 16 ya ayarlı dönerli
yazdığım herşey için forumda videolarım var denemelerim var

rekorum depoyu fulleyip tarlaya gittim 30 dönüm bittikten sonra eve geldim 32 litre yakıtta depo taştı.
ama standart çalışması 1 dönüme 1.25-1.40 litre yani iyi şartlarda 64 litre deposu var içinde 7-8 litre kalmalı 45 dönüm yeri 58-59 litre ile sürerim, 20 li diskaro ilede dönüme 0.60 litre ile 1 litre arası topraga açıya göre yakıt yakıyor 1600-1800 devirde kullanırım yük altında

Kaç silindir abicim traktör
4 silindirse o devirler biraz yüksek gibi geldi bana

S.a konu açılalı epey zaman geçmiş cevap yazar mısınız bilmiyorum.
Sn. Kurt03 bizde de TT.4 65 Powershuttle var. Shuttle Geri vites çalışmıyor. Traktör iki gündür serviste, sizin sorun tekrar etti mi vs. Bilgilendirme amaçlı özelden bana ulaşabilir misiniz?

buda 700 saatte kapı komşumun bende kullanıyorım
bu saate kadar bi kez balatayı sıyırdı
ön diferansiyel istavrozların balatalarınıda bozdu
marş dinamosu değişti
ileri geri levyesi sıkıntılı
frenleri tutmuyor
çekmiyor diye ayar yapıldı yine çekmiyor
bir kaç yerinden yağı kesemediler bunun gibi ufak tefek şeyler var

pişmanlık diz boyu borcu bitince değiştiricekler

ama kırmızı da tık yok maşallah konforu ileri geri levyesi olmasa da sıkıntısı bari yok yakıyor çekiyor IMG_20180710123748.jpg

S.a konu açılalı epey zaman geçmiş cevap yazar mısınız bilmiyorum.
Sn. Kurt03 bizde de TT.4 65 Powershuttle var. Shuttle Geri vites çalışmıyor. Traktör iki gündür serviste, sizin sorun tekrar etti mi vs. Bilgilendirme amaçlı özelden bana ulaşabilir misiniz?

IMG_0780.JPG
4.65 ps var bizde
1200 saatte sıyırmıştı şuan 2500 de çok şükür sıkıntı yok

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
Maşallah diyelim sizinkine.
Bizimki daha 400 saatte.
Bildiğiniz gibi Powershuttle ın espirisi debriyaj kullanmadan da ileri geri yapabilmek. Biz alışkanlık olduğu için debriyaj kullanıyoruz. acaba debriyaja basmadan ileri geri yapmak daha mı doğru.

Bizimki daha 400 saatte.
Bildiğiniz gibi Powershuttle ın espirisi debriyaj kullanmadan da ileri geri yapabilmek. Biz alışkanlık olduğu için debriyaj kullanıyoruz. acaba debriyaja basmadan ileri geri yapmak daha mı doğru.

Bence takviye viteslerde debriyajsız kullanmak iyi tabiki çalıştığın yerin eğimide önemli 8-10 km hızdan sonra debriyaja basmakta fayda var

Bizimki daha 400 saatte.

PowerShuttle traktörü vites ve kademe geçişleri hariç debriyajsız kullanmak her zaman için daha iyi olur. Ama Fatih arkadaşımızın dediği gibi çok yüksek hızlarda kullanmakta zararlı. Her zaman debriyajsız kullanın ama yüksek hızlardan kaçının.