Çamurda Direksiyon İşlemez - İşbora'nın Çamurla Mücadelesi

Eski anılarım geldi aklıma rahmetli dedeminde vardı ilk onda sürdüm traktörü çok kaba bir traktör direksiyon dönmez çabuk boğulur çabuk hareret kalkar ama dilinden anladın mı sana göre tepkiler vermeye başlar isbora şanzımanı ve didransiyeli harikadır bozamazsin müthiş ağır devirlidir vites seçeneği çoktur iyi asilir kendi dengindeki traktorlerden 240 dan çok çeker çok yakar hidrolikleri zayıf hassasiyeti iyidir frenler kuru balata isindimi tutmaz ama balatalari sokup boşluğunu alırsanız 480 den iyi tutar en son bi elma sezonunda bana hizmet etti çok yaslanmisti bende acımadan kullandım 6 milyar masraf çıktı dedemde o zaman traktör 3 milyar deyip eskiciye satmıştı 🙃

Eski anılarım geldi aklıma rahmetli dedeminde vardı ilk onda sürdüm traktörü çok kaba bir traktör direksiyon dönmez çabuk boğulur çabuk hareret kalkar ama dilinden anladın mı sana göre tepkiler vermeye başlar isbora şanzımanı ve didransiyeli harikadır bozamazsin müthiş ağır devirlidir vites seçeneği çoktur iyi asilir kendi dengindeki traktorlerden 240 dan çok çeker çok yakar hidrolikleri zayıf hassasiyeti iyidir frenler kuru balata isindimi tutmaz ama balatalari sokup boşluğunu alırsanız 480 den iyi tutar en son bi elma sezonunda bana hizmet etti çok yaslanmisti bende acımadan kullandım 6 milyar masraf çıktı dedemde o zaman traktör 3 milyar deyip eskiciye satmıştı 🙃
hidrolikleri zayıf kısmında bir hata var sizinkinin pompada keçe patlağı vardır hidrolik kolları yukarı dayanıp öyle hidrolik çıkışına basınç verir çok kişi kolu yukarı fazla dayayıp pomyı bozar.
hidroliklikleri kendine göre aşırı güçlüdür .
hararet boğuk çalışmada yapar biz ben ağustos ayında buğday anızı sürüyorum yinede hararet yapmıyor.
501f94f0264681c7a90e2d7e7cef67b3.jpg

bu romork 2600 kg boş geliyor tepeleme dolu slajı kaldırıyor bu romorkla.
hidroliklerde ne kadar ağır takım olursa olsun kelebeği kapatırsanız bir ay beklese hidrolik kollarını salmaz.

• Beğen
Tepkiler: metemet
Dediğim gibi bizimki yorgundu ve yıllar önceydi onda öğrendim sürmeyi ilerde hobi amaçlı bı tane alıp restore etmeyi düşünüyorum
genelde pompa bozuluyor sizinkinede aynısı olmuş işbora yarım dizelmiş yakın zamanda öğrendim.
yarım dizel ile dizelin farkını yarım dizeller devirli kullanım seviyor boğuldumu toparlayamıyor.
çok yavaş olmasına rağmen güzel vitesleri var.

İsbora altı oturmadiktan sonra cikmam demez sürgü kolunu kas rolantide çıkar ben hala kullanıyorum ara işlerde canavar birtek frenini isindirmican hidrolik düzeni şanzıman ve defransiyeli cok iyidir