Kubota m40

M108S balyede kullanılabilir.Motor tork-güç eğrisi Fiat karakteristiğinde.380 n.m. tork 108 hp, M40 serisi düz tork çizgisi var.1600-1800 devir en az yakıt bölgesi , ara işler için uygun.
Biz suan 7480 tumosan kullaniyoruz balya için sorun olmuyor 25-30balya veren yerlerde çalışıyoruz. Bizim buralarda nem oranı düşük olduğu için sıkıntı olmuyor galiba.

Tumosan 24.7kgm×9.81=242.3nm torku var orjinalinin. Sonradan atma turbointercooler var. Ustaya sordum bu kaç hp diye 85hp dedi. 300 nm civarında torku varmış. Ben bizim bölgede m8540 ın bile büyük geleceğini düşünüyorum abi. Ama tabiki m9540da opsiyonlu hi lo var. Balya işinin olmassa olmazı. Bu yüzden m9540a bakıyorum.

-bu da her traktoru sormak icin bir konu açıyor . Diyenler olabilir. Evet çok konu açtım . Gerek hocam sana gerek diğer üyelere teşekkür ederim, açtığım konulara yazdığınız icin. Ama şunu farkettim kubota işimize en uygun. Bölgemizde servisi çok iyi. Özel bir yağı yok. Yağ değişim saati yüksek. Manevra çok iyi. Ki bubalyada çok işe yarar.

Ama çekişi mukemmel değil tabiki. Zaten senede 50 saat tarla surecek çekmesse çekmesin 😀.

• Beğen
Tepkiler: HAMUKA
Biz suan 7480 tumosan kullaniyoruz balya için sorun olmuyor 25-30balya veren yerlerde çalışıyoruz. Bizim buralarda nem oranı düşük olduğu için sıkıntı olmuyor galiba.

Tumosan 24.7kgm×9.81=242.3nm torku var orjinalinin. Sonradan atma turbointercooler var. Ustaya sordum bu kaç hp diye 85hp dedi. 300 nm civarında torku varmış. Ben bizim bölgede m8540 ın bile büyük geleceğini düşünüyorum abi. Ama tabiki m9540da opsiyonlu hi lo var. Balya işinin olmassa olmazı. Bu yüzden m9540a bakıyorum.

-bu da her traktoru sormak icin bir konu açıyor . Diyenler olabilir. Evet çok konu açtım . Gerek hocam sana gerek diğer üyelere teşekkür ederim, açtığım konulara yazdığınız icin. Ama şunu farkettim kubota işimize en uygun. Bölgemizde servisi çok iyi. Özel bir yağı yok. Yağ değişim saati yüksek. Manevra çok iyi. Ki bubalyada çok işe yarar.

Ama çekişi mukemmel değil tabiki. Zaten senede 50 saat tarla surecek çekmesse çekmesin [emoji3].

Hocam malesef litre/balya hesabı yapamayacağım size araştırdım ettim ama hesap yok ama dediğim gibi , eşdeğer bütün traktörlerden az yakıyor. Bu işin içindeyiz , 9540 tan daha memnun kaldıgımız bir traktör olmadı balya işinde. Sürümdede 5li 12 no pulluk kullanıyoruz. M108 de 5li 13 no. Hepsi rahat rahat çekiyor. Tek yapmanız gereken on jantlara birer ağırlık takmak. Şimdiden hayırlı olsun[emoji6]

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Hocam malesef litre/balya hesabı yapamayacağım size araştırdım ettim ama hesap yok ama dediğim gibi , eşdeğer bütün traktörlerden az yakıyor. Bu işin içindeyiz , 9540 tan daha memnun kaldıgımız bir traktör olmadı balya işinde. Sürümdede 5li 12 no pulluk kullanıyoruz. M108 de 5li 13 no. Hepsi rahat rahat çekiyor. Tek yapmanız gereken on jantlara birer ağırlık takmak. Şimdiden hayırlı olsun[emoji6]
İnşallah abi yinede saolasin.

Ama çekişi mukemmel değil tabiki. Zaten senede 50 saat tarla surecek çekmesse çekmesin .

Sezonda ortalama 70 000 balye atıyoruz.TD90 90 hp 360 n.m. gibi traktör gür sapta iyi gidiyor.TD75 te rahat ama 90 başka.
75C daha da rahat, debriyaj,kuyruk mili yağlı, ne kadar gaza basarsan bas 600 devir, şoför seçmez.:) direksiyon santimle sırayı görür, tek frende arka taraf atar, kayar.Patinaj eğilimi yok, toprağı kucaklar, sarılır.At sahibine göre kişner.

Sezonda ortalama 70 000 balye atıyoruz.TD90 90 hp 360 n.m. gibi traktör gür sapta iyi gidiyor.TD75 te rahat ama 90 başka.
75C daha da rahat, debriyaj,kuyruk mili yağlı, ne kadar gaza basarsan bas 600 devir, şoför seçmez.:) direksiyon santimle sırayı görür, tek frende arka taraf atar, kayar.Patinaj eğilimi yok, toprağı kucaklar, sarılır.At sahibine göre kişner.

At sahibine göre kişner [emoji1360][emoji1360]

Abi ikiside çok farklı ama kubotaya göre çok çok iyi harika yakıt sıfır çekiş süper bizim köydeki caseleri new hollandları same argon tümösan hepsini tepeledi tek çekerde caseyle new hollandın üstüne iki kere dönüyor

1104D-44T Perkins, 92 hp, 393 n.m. motor torku var. Mc-Cormick C-95 Max, kullandım.Farklı markalarda da aynı motoru kullanıyor.Zaten sizinki demirden yapılıyor, alemin ki plastik, bakalit kaportası var.:)

• Beğen
Selamun Aleyküm Konu hortlatmak gibi olmasın :)Konuya ekleme yapacağım

Bugün Aksaraydan eve gelirken eski Kubotacılardan bi abimle geldim. Bizim ildeki bayi zaten Türkiyedeki ilk bayii. Oda ilk alanlardan. 60 km yol boyunca konuştuk bana bazı bilgiler verdi...

Onlarda şuan 2 tane m9540 varmış. İkiside buçuksuz. Öncedende M108S ve M8540 ları varmış. M108S den pek zevk almamışlar geri M9540 a dönmüşler.

Hiç arıza yaptırdınmı dedim. Sadece M8540'da duman atma problemi olmuş bir ara. Geçenlerde Ucuz mazot adlı konuya yazmıştım. Hypco diye bir marka var mazot 4.59 şuan demiştim. En ucuz orada demiştim. Vaktiyle bu adam oradan 4 5 bidon mazot almış. Duman yapmış M8540'da orada. Açıkçası beni biraz şaşırttı. Onlar Yıldız Pompaydı neden böyle yaptı acep :) Ama başka mazotta sıkıntı olmamış.

Yakıt konusunda çok memnunum dedi. 5li 11 numara pimsiz pullukla takviye 6 yla yumuşak yerde gidiyormuş 2500m2de 3 litre yakıtı varmış(anızda). Sert yerde takviye 5 le gidiyormuş.Ozamanda en çok 4 litre yakıyormuş... Birde Alabora ( kobrayla) TD90D ye göre yaklaşık %40-50 az yakıyomuş. 2500 m2 de 2.5 litre civarı yani...

İlçedeki M9540 traktörü olan bir adam JD almış. Keşke Kubotayı vermeseydim demiş yakıt konusunda özellikle özletmiş kendini kubo. Bunuda söyledi

Çekişininden çok memnunum diyemedi :) açıkcası çekişinide fazla sevmedim :/ . Yoldada zıplama olayı varmış. Antifiriz doldurarak bu sorun çözülüyormuş öyle dedi. Ama güzel motur yavv. :)

http://www.kubotaengine.com/assets/documents/29_v3800dit_26.pdf 320 n.m.
http://www.kubotaengine.com/assets/documents/28_v3307dit_26.pdf 260 n.m.
https://kdg.kubota-eu.com/agricultu...2/2015/04/1303386473Datasheet-M40-Series2.pdf
https://ke.kubota-eu.com/agriculture/wp-content/uploads/sites/2/2015/12/M40-Narrow-NL.pdf
http://www.kubota-traktor.com/m40.pdf
Veriler arasında farklar var, TR sitesine brüt, net, nominal , kuyruk mili güç verilerini yazsalar elma ile armudu seçeceğiz.Motorda 1200-1700 tork bandı, 2600 devir güç noktası, tepesi var.Tork artış yüzdesi, yedeği bilgileri de malesef kaynaklarda bulamıyoruz.En iyisi, deneme yanılma yöntemi sanırım.

• Beğen