2017-2018 sezonu nohut Ekim tecrübeleri

Daha çiçek açmadı peki verime ciddi zararı olur mu
Nohut ıslah edilmiş türlerden ise (azkan arda Aksu vs.) nohut 15 gün sararır düzelir ama bazı yerli türlere kullanılmaz diye yazar üstünde... Çeşidinize dikkat ederek kullanın. Verime etkisi konusunda elimizde net veri yok bence. Söylenti var ama net olarak kısırlığa neden olduğuna dair kanıtlar yok

Iki fotodan görünen antroknoz değil ayrıntılı 3/4 foto daha atarsanız fikir verilebilir
Yeni cektim 20180521_160527.jpg20180521_160507.jpg20180521_153354.jpg20180521_160500.jpg20180521_161228.jpg

Abdurrahman.kapl bey günaydın hayırlı işleriniz olsun, size bir kaç sorum olacak Helga süper i bu sene kullandınız galiba bu ilaçla başka bir ilaç kullandınızmı?challange gibi yada türevleri?Helga super Tilki kuyruğu,yabani yulaf ve köy göçürene etkilimi? bu ilaçla beraber sinek ilacı ve sulu gübre tarzı ürünler kullanılabilirmi?Şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Abdurrahman.kapl

Abdurrahman.kapl bey günaydın hayırlı işleriniz olsun, size bir kaç sorum olacak Helga süper i bu sene kullandınız galiba bu ilaçla başka bir ilaç kullandınızmı?challange gibi yada türevleri?Helga super Tilki kuyruğu,yabani yulaf ve köy göçürene etkilimi? bu ilaçla beraber sinek ilacı ve sulu gübre tarzı ürünler kullanılabilirmi?Şimdiden teşekkürler.
Helga super (ismi önemli değil etken maddesi aynı olan diğerlerini de alabilirsiniz güvendiğiniz markalardan) ve challenge kullandım ilaç olarak. karıştırarak uyguladım. Uygulama esnasını ve sonrasında ortaya cikan etkileri paylastim önceki sayfalarda...

Helga super dar yaprakları öldürür hemde güzel öldürur. Yabani yulaf zaten etki ettiği temel ot... Tilki kuyruğu nu da öldürür öbürünü bilmiyorum. Fotodaki etki ettiği otlar Helga super in

Sinek ilacı ve sıvı gübre kullanmadım. _20180522_124712.jpg