Hidrolik orta kol

Hayırlı uğurlu olsun. Bende hidrotelli aldım. 60cm ama kullanma fırsatı olmadı. Erkuntla gelen hidrolik kol var 55 cm ve kancalı. Her ekipmana olmuyor. Düz aldığınız iyi olmuş. 60 cm ideal bence.

selam aynı sorun bendede var kancayı kesip duz ile kaynak yaptırsak olurmu deneyen varmı teşekürler

selam aynı sorun bendede var kancayı kesip duz ile kaynak yaptırsak olurmu deneyen varmı teşekürler

Tabiki olur. Normal hidrolik pistonlarda bile başlıkları kesilip değiştiriliyor. Düz den dana göz takılıyor. Buda kesilip değiştirilebilir. Yanlız piston açık ve gazaltı kaynakla yapmakta fayda var. Kaynağın sağlamlığı açısından. Dikişleri daha düz güzel ve sağlıklı olur. Çırpmalarda mukavemetli olur. Birde ölçüye dikkat. Hidrolik kolun değişimden sonraki aynı ölçü olmasına.

Hidrotelli şuan internette hepsiburada dışında gittigidiyor, n11 vb yerlerde satılmıyor, fiyat olarak 580. Biraz tuzlu geldi, kullananlar memnun mu? Uzatıp / kısaltırken titreme yapıyor mu? Yük altında iken kısalıyor mu?
Hocam ben de var. Kaynaksız olduğu için aldım. Bi tek rotavatörde kullanırken kısalma gözlemledim.O da traktörle alakalı olabilir. Mf 285s de çok randıman vermedi açıkcası. Hidrolik orta kolu kullandıktan sonra 285in hidrolik filtresinde zorlamadan kaynaklı yağ kaçağı oldu. Yani demem o ki rotavatördeki kısalma da traktörden kaynaklı olabilir. Hidrotelli piyasadaki en iyi markalardan çünkü. Başka kullanan arkadaşlar varsa onlar da yardımcı olursa daha doğru bi kanıya varılır.

Hocam ben de var. Kaynaksız olduğu için aldım. Bi tek rotavatörde kullanırken kısalma gözlemledim.O da traktörle alakalı olabilir. Mf 285s de çok randıman vermedi açıkcası. Hidrolik orta kolu kullandıktan sonra 285in hidrolik filtresinde zorlamadan kaynaklı yağ kaçağı oldu. Yani demem o ki rotavatördeki kısalma da traktörden kaynaklı olabilir. Hidrotelli piyasadaki en iyi markalardan çünkü. Başka kullanan arkadaşlar varsa onlar da yardımcı olursa daha doğru bi kanıya varılır.
Allah razı olsun hocam, siz 285 için kaç cm olanı aldınız? Benimde almaya niyetim var, lakin 580 lirada az değil. Başka kullanan varsa yorumları bekliyorum

Hidrotelli şuan internette hepsiburada dışında gittigidiyor, n11 vb yerlerde satılmıyor, fiyat olarak 580. Biraz tuzlu geldi, kullananlar memnun mu? Uzatıp / kısaltırken titreme yapıyor mu? Yük altında iken kısalıyor mu?
Yazın aldım erkunt100lukse aynı fiyata 580 e gayet güzel hakları baglarken yivlerine cesmetesisatindaki ketenlerden sar yağ kaçağı olmasın cokkullanisli hidrotelli saglamda işin olmadığında çıkarmakta fayda var zarar görmesin

Yazın aldım erkunt100lukse aynı fiyata 580 e gayet güzel hakları baglarken yivlerine cesmetesisatindaki ketenlerden sar yağ kaçağı olmasın cokkullanisli hidrotelli saglamda işin olmadığında çıkarmakta fayda var zarar görmesin
Akşam üzeri hidrotelli firması ile görüştüm, havale olursa satış fiyatı 500 lira. Ayrıca internetten (hb, gg, n11) satış yapmadıklarını, başka bir firmanın ürünlerini taklit ettiklerini, bu yüzden mahkeme sürecinin de devam ettiğini ifade ettiler. New Holland td 65 için 65 cm idealmiş

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Akşam üzeri hidrotelli firması ile görüştüm, havale olursa satış fiyatı 500 lira. Ayrıca internetten (hb, gg, n11) satış yapmadıklarını, başka bir firmanın ürünlerini taklit ettiklerini, bu yüzden mahkeme sürecinin de devam ettiğini ifade ettiler. New Holland td 65 için 65 cm idealmiş
Biraz geç oldu ama aldık Elhamdülillah... Güzel bir şeye benziyor, kullandıkça anlayacaz artık

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
[/QUOTE]
Ekim,kasım gibi donmaksan führer aldım.Standart lider marka Orta kol kullanıyordum ,ölçtüm kapalı halde 68 cm geldi delik merkezleri arası.hidrolik ortakolu da aynen 68 cm aldim.80 dk ekin yeri hazırladım yaysız kültivatör ile,40 dk ayçiçeği yerini pullukla sürdüm.kültivatör ile iki defa aktarıp,bir defa tırmık çektim. Hepsini hidrolik Orta kol kullanarak yaptım.Buyuk kolaylık,yüksek iş kalitesi ve seri iş yapma olarak faydası tartışılmaz...
Bu arada traktör 285...

Sezon geliyor diye bi tane de ben aldım ama yağmur gelmeyi unuttu :(

Resimler ve ekler

• IMG_20201014_155052.jpg
    IMG_20201014_155052.jpg
    6.6 MB · Görüntüleme: 107