Havalı Gres Pompası Tavsiyesi

45:1 de hortum uzatma işlemi daha mı kısıtlı hocam? Kauçuklu kullanmıyorum zaten Shell Gadus kullanıyorum.
pompanın kafası ile ilişkili. 70:1 kafa daha büyük. Haliyle daha uzun mesafe basabilir. 45:1 var bende. gülersan marka. Hatırladığım kadarıyla kitapçığında 10mt hortum basaabildiği yazıyordu. İnternetten kitapçığını indirip bir bakmak lazım. 2 sene oluyor alalı. 50lt tanklı standart bir kompresörle basıyorum. Yanılmıyorsam hortumu 8mt almıştım. Bir ölçmek lazım. Ama 70:1 de eminim 20mt basıyor. 70:1 almadığıma pişmanım. Fiyat farkı öyle çok değil. O zaman 50 tl idi galiba. Bana yeter deme bence 70:1 al derim. Hem daha kuvvetli hemde uzum hortum takabilirsin. Pompanı yerinden hiç oynatmadan her yere rahat kullanırsın.Zaten sakın ola havalı gres pompasında kavçuklu kullanıyım deme. Bir süre sonra kullanılmaz hale gelir.

• Beğen
Tepkiler: davinci
pompanın kafası ile ilişkili. 70:1 kafa daha büyük. Haliyle daha uzun mesafe basabilir. 45:1 var bende. gülersan marka. Hatırladığım kadarıyla kitapçığında 10mt hortum basaabildiği yazıyordu. İnternetten kitapçığını indirip bir bakmak lazım. 2 sene oluyor alalı. 50lt tanklı standart bir kompresörle basıyorum. Yanılmıyorsam hortumu 8mt almıştım. Bir ölçmek lazım. Ama 70:1 de eminim 20mt basıyor. 70:1 almadığıma pişmanım. Fiyat farkı öyle çok değil. O zaman 50 tl idi galiba. Bana yeter deme bence 70:1 al derim. Hem daha kuvvetli hemde uzum hortum takabilirsin. Pompanı yerinden hiç oynatmadan her yere rahat kullanırsın.Zaten sakın ola havalı gres pompasında kavçuklu kullanıyım deme. Bir süre sonra kullanılmaz hale gelir.

Kauçuklu gresi kullanmayı uzun süredir bıraktık. Zaten kauçuklu gresi havalı pompalara koyduklarında bir kaç litrede yağ ilave ediyorlar diye biliyorum.Ama biz kullanmıyoruz zaten. 45:1 lerle 70:1 ler arasında markasına göre 350 400 lira civarları oynuyor. bazı 60:1 markalarda var. Bi piyasa araştırması yapayım en azından fikir sahibi olduk, kullananlardan dolayı,çok teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi havalı gres pompası araştırması yapıyordum.Sizin de fikirlerinizi almıştım. Gürışık üretimi oilman diye bir marka internetten satın aldım. 700 tl ye geldi. 70:1 basınçlı. Gobleyi yağladık elle yağ çıkaramadığımız yerlerden havalı pompa çıkardı gayet güçlü. Memnun kaldım. Şimdi sıra uzun hortum ve şartlandırıcı (yağlayıcı)da. Onu da alıp taktım mı kompresör çıkışına, pompayı daha uzun ömürlü kullanabileceğim. Alacak arkadaşlara tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi havalı gres pompası araştırması yapıyordum.Sizin de fikirlerinizi almıştım. Gürışık üretimi oilman diye bir marka internetten satın aldım. 700 tl ye geldi. 70:1 basınçlı. Gobleyi yağladık elle yağ çıkaramadığımız yerlerden havalı pompa çıkardı gayet güçlü. Memnun kaldım. Şimdi sıra uzun hortum ve şartlandırıcı (yağlayıcı)da. Onu da alıp taktım mı kompresör çıkışına, pompayı daha uzun ömürlü kullanabileceğim. Alacak arkadaşlara tavsiye ederim.

Hayırlı olsun ben 4 yıl önce kompresöre takılanlardan almıştım halen paketinde duruyor. :)

• Beğen
Tepkiler: davinci
Gülersanın 1/70 olanını kullanıyoruz. Mutlaka kaliteli bir şartlandırıcı ile kullanmak gerekiyor. Hem su tutuculu hem yağlayıcılı şartlandırıcı lazım. Gayet perforsmanslı en önerilen marka sorunsuz

Gülersan alacaktım fakat fiyat olarak bu uygun denk gelince aldım. Bir de TR üretimi çinlerden daha kaliteli bu işlerde. Sadece regülatör var kompresörümde fakat ben ayrı bir şartlandırıcı sipariş ettim hem su tutuculu hem de yağlayıcılı. Onu takıp kullanıcam dediğiniz gibi gres pompasının ömrü için en doğrusu öyle kullanmak.

Manulde iş görürmü acaba

Resimler ve ekler

• IMG_4776.JPG
    IMG_4776.JPG
    228.5 KB · Görüntüleme: 62