Disk tiller

Sertlikte pancar yerlerine çektik beton gibi olmuştu ve sökümden baya bi ara geçti matristen daha ağır olan lastikli goblenin batmadığı yerde matris tek seferde hem battı hemde çok güzel bi şekilde tohum yatağını hazırladı. Tabiki yaş toprakta daha güzel batıyo fakat kurudada tohum yatağı hazırlamada yeterli.her anlamda lastikliye göre daha avantajlı bence.tek sıkıntı sadece ağır olduğu için yolda giderken traktöre ağır geliyo

Bende24 lü var matris armoni yolda traktörü yol pozisyonuna alırsan ya da söndürme özelliğini aktif hale getirirsen yolda gayet rahat gidersin

4106932595af58a554aea00de779d4f4.jpg

Günümüzde orta ve büyük ölçekli çiftçilerin olmazsa olmazı haline gelen disk tiller. Arkadaşlar belki konuyu görenler olmuştur geçen hafta Kubota M 7040 almıştık bu traktöre uygun bir de disk tiller almayı düşünüyoruz hidroliklerden yana çekincem yok 2 adet yardımcı piston mevcut. Varsa kullanan marka ve beygir gücüne düşen disk sayısı hakkında Bilgi verebilecek olan arkadaşların yardımını bekliyorum şimdiden teşekkürler.

bizim komşuda matris 24lü var merdaneli dt100 ile kullanıyor ama pişman keşke 22li alsaydım diyor bu bir ölçü olur belkide

Kardeşim bende her ikiside var matrisin daha kullanışlı seri ve az yakıtlı olduğunu söyleyebilirim

doğrudur dedimya çok fazla deneme şansım yok alırsam ben alırım zaten o matrislerden bende ilgilendim bir ara fiyat pahalı geldi bu elimdekide hediye gelince almadım bunu revizyon yaptım kullanıyorum iyi iiş çıkarıyor.eğer takas imkanı falan olurda elime geçerse matrislerden bakarım o zaman ..motorum 90 hp zetor kol kuvveti bayağı iyi 5 6 tonlarda galiba..selamlr saygılar..