Sıvı Hümik Asit Kullanımı

TKİ nin hümik asitini 5yıldır kullanıyorum tohuma yüzde 2 olacak şekilde kaplıyorum kaplarken içine lamardor ilcından katıyorum aynızamanda hem rastık ilaçlaması hemde hümik asit kaplıtorum hümik asit farkını görmek için kök gelişimine bakmak gerek kışın iyi bir kök gelişimi sağlıyor buda soğuğa dayanımı arttırıyor ilk baharda iy bir üst gübreleme ile yüzde 30 lara varan verim artışı oluyor kaplama yaparken video çektim fakat yükleyemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: gedikli
TKİ nin hümik asitini 5yıldır kullanıyorum tohuma yüzde 2 olacak şekilde kaplıyorum kaplarken içine lamardor ilcından katıyorum aynızamanda hem rastık ilaçlaması hemde hümik asit kaplıtorum hümik asit farkını görmek için kök gelişimine bakmak gerek kışın iyi bir kök gelişimi sağlıyor buda soğuğa dayanımı arttırıyor ilk baharda iy bir üst gübreleme ile yüzde 30 lara varan verim artışı oluyor kaplama yaparken video çektim fakat yükleyemiyorum.

kaplama vıdeonu merak ettım abı hangı koydensın sen?

Aynen dostum bende çeşitli denemeler yaptım çeşitli markalarla hepsi hikaye para tuzağı [emoji1]

Tavuklara ve ineklere , buğday,arpa,mısır,ayçiçeği, pancar, fiğ, yonca, v.s. veriyoruz.Bitki saplarını da parçalayarak toprağa veriyoruz.Hayvan ve tavuk gübresi iyi bir şekilde fermente edilirse suni gübre kullanmaya da ihtiyaç duymuyorum.
Humus %5, PH;6,5-7 aralığında seyrediyor, kireç taşı yok, tuzluluk yok.Toprakta sertleşme yok, su tutma kapasitesi yüksek, çatlama yapmaz.5 yıldır suni hiç bir şey kullanmıyoruz.İhtiyaç görürsem yapraktan sıvı iz mineral ve böcek ilacı yetiyor.

Tavuklara ve ineklere , buğday,arpa,mısır,ayçiçeği, pancar, fiğ, yonca, v.s. veriyoruz.Bitki saplarını da parçalayarak toprağa veriyoruz.Hayvan ve tavuk gübresi iyi bir şekilde fermente edilirse suni gübre kullanmaya da ihtiyaç duymuyorum.
Humus %5, PH;6,5-7 aralığında seyrediyor, kireç taşı yok, tuzluluk yok.Toprakta sertleşme yok, su tutma kapasitesi yüksek, çatlama yapmaz.5 yıldır suni hiç bir şey kullanmıyoruz.İhtiyaç görürsem yapraktan sıvı iz mineral ve böcek ilacı yetiyor.
hocam tavuk gübresini kümesten çıkınca ne şartlarda nekadar süre bekletiyorsunuz.

En güzeli dostum

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca

Çok güzel.
Demek ki sulu ve kuru tarım yapanlar,hayvancılıkta yapmalı.

her tarlaya her yil azar azar mi yayiyorsunuz, yoksa bir kac yilda bir çok mu yayiyorsunuz? Fermante işlemini nasil yapiyorsunuz?

her tarlaya her yil azar azar mi yayiyorsunuz, yoksa bir kac yilda bir çok mu yayiyorsunuz? Fermante işlemini nasil yapiyorsunuz?

Hayvan gübresi 1 metre yüksekliğinde yığın yapılır, 1 yıl eskitilir, dekara 4 ton genelde Kasım ayında yayılıp sürülür.2 yıl arayla 1 ton takviye yapılır.Mevsim uygun giderse dekardan 8 ton silaj verimi var.

10dk beklersen hemen kuruyor böyle daha iyi karışıyor ve pratik oluyor yüzde 2 nem veriyorsun çok nemli değil aslında 1 ton buğdaya 20 litre hümik asit olacak şekilde

denemek lazım aslında bu sene ektik artık seneye kaldı. birde toz halinde başka bir element ile karıştırılsa sanki nemi daha çabuk kurur mesela toz kükürtle tabi doğrudan tohuma zarar vermeyecek birşey olmalı

denemek lazım aslında bu sene ektik artık seneye kaldı. birde toz halinde başka bir element ile karıştırılsa sanki nemi daha çabuk kurur mesela toz kükürtle tabi doğrudan tohuma zarar vermeyecek birşey olmalı

hiç gerek yok kükürtlü taban gübresi kullan kurutma işine bukadar takılma kuruma konusunda hiçbir problem olmuyor evden tarlaya gidene kadar kurur kök gelişiminde çokfaydası oluyor tabi ilkbaharda iyi bir üst gübreleme yaparak iyi bir verim almak mümkün kök gelişimi iyi tamamlarsa kuraklığa da dayanıklı oluyor aynı zamanda kış donlarına karşı koruyor .içine bayerin sıvı lamardor diye bir ilacı var rastık ve kök boğazı hastalıkları için onu katarak kaplıyorum.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci50