Buğday tohumu kaplama

Hümikcan ike kaplanan tohumda çıkıştan fark anlamak mümkün değil lakin köküne inmek lazım bitkinin benim hümikcan ike kapladigim arpa ve buğdayın köklerinde durum bariz belli kök gelişimi çok iyi kasım 13 unde ektiğin arpaların çıkışı çok iyi hatta bizim bölgede gece gündüz arasındaki sıcaklık farkından buğdaylar da ve arpalarda.cok sararma.mevcut bende bu durum buğdaylar da yok arpalarda çok az var hümikcan bitkiye gerçekten can

• Beğen
Tepkiler: doganbey1
Hümikcan ike kaplanan tohumda çıkıştan fark anlamak mümkün değil lakin köküne inmek lazım bitkinin benim hümikcan ike kapladigim arpa ve buğdayın köklerinde durum bariz belli kök gelişimi çok iyi kasım 13 unde ektiğin arpaların çıkışı çok iyi hatta bizim bölgede gece gündüz arasındaki sıcaklık farkından buğdaylar da ve arpalarda.cok sararma.mevcut bende bu durum buğdaylar da yok arpalarda çok az var hümikcan bitkiye gerçekten can
Sen hele bide topraktan kullansan varya of diyorum baska birsey demiyorum.

Doganbey bu humikcan'ın toz formu varmı bide içeriğini yaza bilirmisiniz ve tibbi aramotik bitkilerin (kimyon,çörek otu vb.) ekiminden önce topraktan uygulasak sıkıntı olurmu
Toz formuna gerek yok. Dogru uretilmedigi zaman uygulamanin manasida yok. Her türlü bitkilerin ekiminden oncede sonrada uygulanir. Tavsiyem ekim oncesi ve sonrasi uygulamaktir.
Icerik;
Humik asit
Fulvik asit
Potasyum
Cinko
Bakir
Organik azot
Organik karbon
Ve tarafimca gelistirilen bir madde vardir icinde. Icerik degerleri ile segmentinde en yuksek icerige sahip urundur. Cep numaram 0531 858 44 02. Numaranizi verirseniz ararim sizi Detaylari konusabiliriz.

Arkadaşlar ben bu ekimde hümik asit,çinko, fosfor,iz elemetler, hastalık,ilacı,kurt. ilacı dahil arpa buğdayları kaplama yapacağım.
Hümik asidin çalışma ortamı topraktır.Hümik asit yerine deniz yosunu kullanmanızı tavsiye ederim.Deniz yosunlarında doğal olarak gibberelinler bulunduğu için tohumun çimlenme oranı ve çimlenmeden sonraki gelişimine büyük katkı sağlar.Mikro element olarak başta çinko olmak üzere takviye yapabilirsiniz.