ZETOR silaj hasadı 2017

26.11.2008
1,400
353
43
İstanbul

selamlar saygılar arkadaşlar uzun uğraşlar sonunda kendi öz çekimlerimi yükledim youtube zetorla silaj ları biçtik hayırlısıyla birgünde mc 95 yardıma geldi..umut özkan abinin ve kendi yaptırdığım 8 metreküplük romork çok işe yaradı ..zetorla çalışmak güzeldi ama tek sıra makina romorklar ağır biraz zorlandım o konuda en güzeli sofralı romork lakin oda buraya uymaz yerler bayır ve araziler küçük..verimler umduğum gibi olmadı son su ları veremedim yağmurlara aldandım ve bayram girince geç biçyiğim için kilo basmadı silajlar ..onun dışında problem yok ...buyurun iyi seyirler
https://youtu.be/859qJofLg1A

MaaşAllah, bereketli olsun.
5 tonluk damperli römork, kenarlara 1 metre tahtadan ilave yapıyoruz.Arkadaki ek saç ilaveyi çıkarıyoruz.Arka tahta ilavenin üzerine demirden su borusu monte edip üst köşelere de kamyon arka kapaktaki gibi döner aparat yapıyoruz.
Römork arka dingili satın alıp, 4 tekerli römorkun ön dingili gibi arış yapılıyor.Traktörün arka çekisi gibi aparat dingilin orta kısmına kaynaklanıyor.Damperli römork bu seyyar arışa takılıyor ve silaj makinesinin arkasına bağlanıyor.
Silaj makinesinin hava üflemesi güçlüdür, geriye 8-10 metre atabilir.Damperli römorku 4 tekerli römork gibi kullanıyoruz.İki tane damperli römork olursa bir traktörün gezme yakıtından istifade edersiniz.Römorkların biri siloya giderken diğeri silaj doldurulur, bekleme olmaz.Kolay gelsin.