MF 135 ve Koca Bir Sezon

bi arkadaşımın mf6180 vardı slajda bir kaç defa bindim. öyle farklı bir hissiyat vermedi hatta çarpma vites oyuncak araba gibi geliyor bana.
135 ilk kullanan elma bahçesi olan birine ne amaçla 170 bg motora bin gör dediniz adam bahçeci adamın ihtiyacı güç değil küçük boyut ağaç arasına girsin tamam.
bursada bahçecilerin kapısında jeep vardır ama traktörü 135lik fazlasına gerek duymaz [emoji16]

Hah işte duygulara tercüman olan bir yorum. Abi anlatmak istediğimde tamda bu. Her konuda olduğu gibi sürekli tersleme ve aşırı eleştirel birisi vatandaş. Ya burada max 70 beygir traktör var . 170 beygirlik bahçe traktörü mü var ama anlayamadı beni canı sağolsun. Beni anladığın için sağol abi. [emoji16]

Hah işte duygulara tercüman olan bir yorum. Abi anlatmak istediğimde tamda bu. Her konuda olduğu gibi sürekli tersleme ve aşırı eleştirel birisi vatandaş. Ya burada max 70 beygir traktör var . 170 beygirlik bahçe traktörü mü var ama anlayamadı beni canı sağolsun. Beni anladığın için sağol abi. [emoji16]
kimsede art niyet olduğunu sanmıyorum .
ilk mesajlar okumayıp mesaj yazılınca genelde böyle hatalı yorumlar olabiliyor.
allah bizlerede 170 bg traktöre ihtiyaç duyacak kadar arazi versin ekmeye dikmeye zor yetişek[emoji12] [emoji12] [emoji12]

• Beğen
Tepkiler: yasindemiralay
Maşallah film gibi fotolamissin, eline sağlık.. .
Kardeşim bakma sen,en güzeli işine göre traktör,var mı 135ligin emsali...
Sen buna 10 ton yük atmıyorsun...
Takdir ettim vesselam...
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim cemil abi sağolun [emoji5] baya uğraştırdı ama sizler için değer [emoji5] evet abi küçük kullanışlı az yakıt güzel çekişi var fakat rampayı sevmiyor ve frenleri ile hidroliğini çok begenmiyoruz kendisinden 2 tane var biri 79 biri 69 yıllardır bizdeler . Allaha şükür işimizi görüyorlar [emoji5]

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan
Benim yazmammi zoruna gitti benim soylediklerimmi zoruna gitti elestiriyorsam kimi elestirdiysem onu ilgilendirir seni degil ben senin iyiligin icin dedim 135 basina bir is acar m bi dereye ucarsin vah tuh demeye baslarlar yoksa bana ne ister ata bin ister ite bin ha bide bizde biliyoruz buralarda 170 beygirlik bahce traktoru yok demem o kii iyisini bilmeyen elindekini iyi zanneder size kucuk bi animi anlatayim kiz arkadasim vardi bana Şahin soyle sahin boyle ucar kacar diye anlatirdi disari cikip iki kapili mercedese binince sen bunami biniyorsun dedi koltuga oturunca agzi acik kaldı ondan sonra dahada agzina sahini almadi gardaslar once yazilani iyi okuyun sonrada ne yaziliyor iyi anlayin oyle konusun
usta 135 ile yağında kavruluyo adam.
zaten 135 aşığıda değiliz gücümüz yok iyisini almaya bize yetiyo diyoruz.
çekere binicez diye kendimizimi dürttürelim bumu demek istediğin.
yok yok paramız yok bizim.
senin maddi gücün bizi gıdıklamaz.
biz umutsuz fakirler olarak kendi aramızda takılıyoz mümkünse mersedisini al git gölge etmesin arkadaşın 135 muhabbetine.

Benim yazmammi zoruna gitti benim soylediklerimmi zoruna gitti elestiriyorsam kimi elestirdiysem onu ilgilendirir seni degil ben senin iyiligin icin dedim 135 basina bir is acar m bi dereye ucarsin vah tuh demeye baslarlar yoksa bana ne ister ata bin ister ite bin ha bide bizde biliyoruz buralarda 170 beygirlik bahce traktoru yok demem o kii iyisini bilmeyen elindekini iyi zanneder size kucuk bi animi anlatayim kiz arkadasim vardi bana Şahin soyle sahin boyle ucar kacar diye anlatirdi disari cikip iki kapili mercedese binince sen bunami biniyorsun dedi koltuga oturunca agzi acik kaldı ondan sonra dahada agzina sahini almadi gardaslar once yazilani iyi okuyun sonrada ne yaziliyor iyi anlayin oyle konusun

İmkan yoksa yapacak bir şey yok belliki büyüğümsün ama bu kadarına müsademiz yok. Sana kötü yönlerinide söyledim ayrıca 135 in . Ama ettiğin laflar ağır laflar burada kol kanat gerip bir küçüğüne bişeyi güzelce anlatmak yerine kaba, aşırı eleştirel ve garip yorumlar atman ilginç. Keşke olsaydı imkan alsaydık bizde ama olmadı. Ve bu kadar yukardan konuşma ilgisiz bir şekilde mercedesden bahsetmişsin bu beni ilgilendirmez bir daha münakaşaya girmeyelim .

Hayirdir biz iki kişi mevzu yapiyorduk sana ne oluyor bi dereye ucup sana yada ailen ölüncemi durtturmenin hesabinimi yapacan paranin hesabinimi yapacan
benim açımdan ekmeğimin peşindeyken alın terimle aldığım kıytırık traktörüm yüzünden ölmek sorun değil.
bunlara gücümüz yetti bunlarla çalışıcaz dedemin öküzle babamın atla işlediği tarlayı bu motorla işleyemessem ben zaten ölmüşüm.
sana soruyorum bu cocuk yaktı 135 ligi sonra ne yapacak varlıklı biri olarak helal oğlum be yaktın diyip bi 3.105d bağışlarsın artık yak demesi kolay.

• Beğen
Tepkiler: yasindemiralay
Benim ilk motorum 135 di babam yokus asagi giderken vitesten atip asagi parladi firen tutmadi babam uzerinden kendini atti motor bacaginin uzerinden gecti devrildi bunlar olurken bende izledim o zamanki yasadigimi ben bilirim simdi ölürüm deyip atmak tutmak kolay o benim yasadigimi sende yasa o zaman konusalim hherhalde oyle bisey olunca aferin deyip 135ligin anlindan opersin

Yak demek değiştir demek uc bes uste verip degistiremezmi
değiştiremez tabiki adamın maddi gücünü üzerindeki aile yükünü bilemezsin babası kaç cocuk okutuyor bi sor bakalım.
bu insanlar memur bu işleri ek iş olarak yapıyorlar cocuklarının rızkını direksiyon rahat dönsün diye yeni modele veremezler.
şunuda söyliyim emin ol bizde memnun değiliz yani bunları kullanmaktan gittiği kadar işimizi görücekler artık.

Benim ilk motorum 135 di babam yokus asagi giderken vitesten atip asagi parladi firen tutmadi babam uzerinden kendini atti motor bacaginin uzerinden gecti devrildi bunlar olurken bende izledim o zamanki yasadigimi ben bilirim simdi ölürüm deyip atmak tutmak kolay o benim yasadigimi sende yasa o zaman konusalim hherhalde oyle bisey olunca aferin deyip 135ligin anlindan opersin
benim göğsümün ortasında romor kanadının cıvatalarının izi var. babamın değil kendimde halada kullanıyorum. ne yapalım anam babam yaşlı dedem ne varsa sattı yedi baba yok canıyla üç düğün yaptı artık elden ayaktan düştü el kadar tarla için traktörmü büyütelim.
yokluk diye birşey var bi alış bırakamazsın tatmayan bilmez....
değiştiremez tabiki adamın maddi gücünü üzerindeki aile yükünü bilemezsin babası kaç cocuk okutuyor bi sor bakalım.
bu insanlar memur bu işleri ek iş olarak yapıyorlar cocuklarının rızkını direksiyon rahat dönsün diye yeni modele veremezler.
şunuda söyliyim emin ol bizde memnun değiliz yani bunları kullanmaktan gittiği kadar işimizi görücekler artık.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32

Zorumuza gidecek bir durum yok,aslolan sizin gibilerin üslup sorunu...
Yok ben şöyle demek istedim,yok böyle demek istedim yerine sonradan doğrudan acikladigingibi söylersin,yorulmazsin.
Bak millete herkes seni ve üslubunu anlamıyor...

Gucumuz var aliriz diyordun simdi fakir edebiyati yapiyon

Bak hala abi diyorum sana . Abicim laflarına dikkat et rica ediyorum . Fakir edebiyatı falan yakışmıyor. Gururlarına laf etme insanların. Ben yorumlarımın hiç birinde gücümüz var demedim sadece ileride düşündüğümüz traktörleri söyledim. Yapma güzelce konuşalım üslup sertleşmesin.

Bak hala abi diyorum sana . Abicim laflarına dikkat et rica ediyorum . Fakir edebiyatı falan yakışmıyor. Gururlarına laf etme insanların. Ben yorumlarımın hiç birinde gücümüz var demedim sadece ileride düşündüğümüz traktörleri söyledim. Yapma güzelce konuşalım üslup sertleşmesin.

Yasin arkadaşım, vallaha takdir ettim seni...
Sakın yanlış anlama,tavrın üslubun on yıldızlı...
Senin gibi gençler varsa ülkemde,
Gençlik te umut var demektir...
Anana ve babana helal olsun....