Susuz yetişebilen kaba yem otu

26.07.2017
136
54
22
Konya

İyi akşamlar sayın trakkulup üyeleri
Sizlere bişey danışmak istedim. Çevremizde hiç yok fakat biz ineklerimiz için ot ekmeyi düşünüyoruz. Fakat pek bilgimiz yok. Ekeceğimiz ot sulanmayacak. Çünkü sulama imkanımız yok. Sizden ricam susuz en iyi hangi ot yetişir. Nasıl ekim yapmalıyız. Bilgi verirseniz sevinirim iyi akşamlar 😊

İyi akşamlar sayın trakkulup üyeleri
Sizlere bişey danışmak istedim. Çevremizde hiç yok fakat biz ineklerimiz için ot ekmeyi düşünüyoruz. Fakat pek bilgimiz yok. Ekeceğimiz ot sulanmayacak. Çünkü sulama imkanımız yok. Sizden ricam susuz en iyi hangi ot yetişir. Nasıl ekim yapmalıyız. Bilgi verirseniz sevinirim iyi akşamlar 😊
En iyi kıraç ta yetişen bizim yörede korunga müdümük (culban) fiğ

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı
Ben öyle okudum ama ne kadar ki 1 kg 5.50tl diye okudum abi
Tarım kredi kooperatifleri ve ponkobirliklerden sipariş verebilirsiniz bilirsin sertifikalı tohuma normal o fiyat ama ekersen buğday yerine ekmeni tavsiye ederim sonbahardan pulluk ile sur ilk baharda hububat mibzerinin baskısını düşük seviyede ayarla tohum derinliği iki parmak kalınlığında olsun

Korungada iyidir ancak sulamazsan ve sene kurak giderse bir defa bicersin ikinci bicim dahi sulamadan zor yetisir
Yulaf da kuraga dayaniklidir bir defa bicersin ama fazla ot alirsin tohumuda ucuzdur ve iyi bir kaba yemdir