Massey Ferguson 5455 enjektör sorunu

öncelikle selamun aleyküm arkadaşlar ben de 2010 model Massey Ferguson 5455 var ikinci el aldım ben bu traktörü 2 yıl oldu ama bu 2 yılda 3 kez enjektörleri değiştirmek zorunda kaldım yaklaşık 20 bin tl masraf yaptım ama yine aynı sorun var bu sorun için neler yapabilirim? bir de bu sorun sadece benim traktörde mi var ? yardımcı olursanız çok sevinirim

Geçmiş olsun Sorun büyük ihtimalle kullandığınız yakıt İle alakalı yoksa 2 yılda 3 kez bu problemin meydana gelmesi normal değil commanrail motora sahip traktörlerin enjektör sistemleri çok hassas o yüzden kullanılan mazot da seçici olmak gerek...

Geçmiş olsun,
Eski traktörlerde mazot yerine 10 numara yağ kullanırsa, enjektör meme delikleri büyür, ayar ister.
Crd motorda normal mazot kullanılırsa yakıt buharlaşarak püskürtülmez, enjektör meme deliklerini bozar, ayar kurtarmaz.
Crd motorda kaliteli Euro mazot şart. Traktörlerde genelde mazotta su ikaz ışığı, mazot kirli ikaz ışığı bulunmaktadır.
Aldığınız yakıtı teste gönderip, baktırılabilir.Hukuki yollardan hakta aranabilir.
Firma değiştirmek mantıklı görünüyor.