Görüslerizi paylasırmısız?

arkadaslar ekim ayında bugday ektik. bugday cizi sonları ve donus yapılan yerlerde(yani topragı çignedigimiz) simdiden cıkmıs. orta kısımlar da ise anca yeseriyor bu neden kaynaklanıyor?normal tırmıkla ekimde mibzerle degil.

• Beğen
Tepkiler: erolpaksoy
Asılır ve çekilir tip seçenekleri mevcut
53f9e39de5fc5806dac8338a7ad673e4.jpg

• Beğen
Tepkiler: reiz55
Ben çok farklı buna benzer durumla karşılaştım.
Benim dere kenarında bir parselim var. Insanlar araçlarla yoğun bir şekilde araziden geçtiği için tohum altı sert oluyor. Geçenlerde baktım komşunun yan tarlası silindir çekildiği halde bile benimki gibi iyi bir çıkış yapmamıştı.

İşin aslı şudur
Tohum ekilen arazinin üstüne silindir çekmenin faydası vardır ama o kadar iyi değil. Sen tohumu ekerken zaten tohum derine gitmiş,silindirdin ne faydası olacak çok az olur. Önemli olan tohum altını normal bir sekilde sertleştirmek. Yani fazla aşırı değil tatlı sert. Bunu yaptıktan sonra tohum çıkışları hep bir olacaktır. Bunu yapmanın formülde zor değil. Tohum yatağı hazırlamada en son işlem yapılırken tiller,discarow ya da kültivatör gibi ekipmanların arkasına ağır bir merdane takarak meseleyi çözmüş olursunuz.

Not: klasik ve yerleşik alışkanlıklar bırakılmadığı sürece,tarımdan yüksek verim alınamaz.

Not: klasik ve yerleşik alışkanlıklar bırakılmadığı sürece,tarımdan yüksek verim alınamaz

trakkulup.net
abi cevre kosullsrından kaynaklı benide olsa duz arazim bende mibzerle ekerim dedigin işlemleri yaparım.hem yuksek verim alınca para ediyor mu bugday fiyatları malumdu bu sene.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Not: klasik ve yerleşik alışkanlıklar bırakılmadığı sürece,tarımdan yüksek verim alınamaz

trakkulup.net
abi cevre kosullsrından kaynaklı benide olsa duz arazim bende mibzerle ekerim dedigin işlemleri yaparım.hem yuksek verim alınca para ediyor mu bugday fiyatları malumdu bu sene.

Yüksek verim alırsın dedim. Bu demek değildir ki" yüksek rakamlara satarsın.". Maalesef dediğin gibi buğday bu seni bizim bölgemizdede hem zayıftı hem para da etmedi. Ne yapalım bizim -fakıbabalarimiz bitmez.

Yüksek verim alırsın dedim. Bu demek değildir ki" yüksek rakamlara satarsın.". Maalesef dediğin gibi buğday bu seni bizim bölgemizdede hem zayıftı hem para da etmedi. Ne yapalım bizim -fakıbabalarimiz bitmez.

abi sana katılıyorum yazdıklarında haklısında olan duruma care bulmam lazım.keske e megimizin karsılıgını alsak hem uretime devam ederiz hemde gelişiri ama adamın agzından cıkana bakıyor bir yıllık kazançlarımız.durum oyle olunca riske girmek istemiyor kimse herkes olanla idare ediyor.