Ahır Temizliğinde IZGARALI sistemler

Herkese merhaba.

120 BASLIK YARI ACIK AHIR YAPACAĞIM VE MAZGAL SİSTEMİNİ KURUP KURMAMA KONUSUNDA KAFAMDA SORU İŞARETLERİ VAR??

Kafama takılan birkac soru var. ahırlarında ızgaralı sistem kullanan arkadaşların ve konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşların cevaplamasını arzu ediyorum.

MAZGALLARIN ALTINDA KÜREME SİSTEMİ OLACAK, GÜBRE DIŞARI AKTARILACAK.

Öncelikle;
1 Bu sistem hakkında söyle bir kanı var tırnak problemleri cok oluyormuş. aslı varmı doğrumu söyleniyor.
2 İdrar ve dışkının oluşturduğu asıt genel olarak yukarı yönlü hareket eder. bu sistemde konusulan konu asitin yukarı cıkışı sırasında hayvanlarla teması sonucu mantarlar ve buna benzer hastalıkların oluşması.
3 Hayvan başına kac m3 gübre cukuru olması gerekir. temizleme aralığı kac gündür.
4 Alt tarafın mangallarla cevrili olması doğal olarak hayvanın yattığı yerin altı boş olması anlamına geliyor. soğuk havalarda bu hayvanlar için olumsuzluk teşkil eder mi?
5 mazgalların demir olanımı yoksa beton olanımı daha iyi.

KONU HAKKINDA BİLGİSİ, DÜŞÜNCESİ, ÖNERİSİ OLAN ARKADAŞLARIN BURADA BENİMLE BİLGİLERİNİ VE TECRÜBELERİNİ PAYLAŞMASINI İSTİYORUM.
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

özelden msj ptonunu bulamadım hocam. izlenimlerinizi buradan paylaşabilirmisiniz.
birde sanırım yeni yer yapıyorsunuz foto paylasabilirmisiniz?

Hocam son sistem besi ahırı diye arama yaparsanız çıkackdır benim başlattığım konu zaten bolca fotoğraf mevcut ızgaralı sistemi ilk defa kullanacağız daha tecrübem yok fakat çevremdekilerden duyduğum bağlıya göre açık daha iyimiş ızgaranında tırnak problemi olmuyor diye duydum asit olayına gelince zayen sıyırıcı sabah akşam çalışıyor asit öylr kalmıyor

Hocam son sistem besi ahırı diye arama yaparsanız çıkackdır benim başlattığım konu zaten bolca fotoğraf mevcut ızgaralı sistemi ilk defa kullanacağız daha tecrübem yok fakat çevremdekilerden duyduğum bağlıya göre açık daha iyimiş ızgaranında tırnak problemi olmuyor diye duydum asit olayına gelince zayen sıyırıcı sabah akşam çalışıyor asit öylr kalmıyor

SİZ GÜBRE CUKURUNU AHIRIN ALTINAMI YAPTINIZ??

Gübre çukuru

Resimler ve ekler

• 7041EC5A-41A0-43A6-89A9-A8295529EEE4.jpeg
    7041EC5A-41A0-43A6-89A9-A8295529EEE4.jpeg
    3.6 MB · Görüntüleme: 110
  • 59728B89-01AF-4CAF-B0E4-7CF59225DD6D.jpeg
    59728B89-01AF-4CAF-B0E4-7CF59225DD6D.jpeg
    3.8 MB · Görüntüleme: 86
  • D45AC5EC-82F7-4CEF-A992-FF137005FF59.jpeg
    D45AC5EC-82F7-4CEF-A992-FF137005FF59.jpeg
    2.4 MB · Görüntüleme: 105
  • Beğen