Traktör kazası

Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Bende bu konuyu açayım diye düşünmüştüm. Traktör kazalarının başlıca sebebleri nedir diye? Bizim köyde de oldu. mf 135'in frenleri tutmadı şarampole uçtu. sürücüsü rahmetli oldu. Bu tip kazaların önüne geçmek için ne yapmalı, tecrübeli şöferler yazarsa sevinirim..

Mevlam rahmet eylesin .bende 4 yıl önce arkadaşımı kaybettim.pederde anlatıyor dağda komşu traktörle yuvarlanmış .traktör kabinliymiş arka camdan fırlamış. Traktör takla atınca arka tekeri yere çarpmış havanlanmış havada bi takla daha atmış sonra bayır aşa yuvarlanmış 3 parçaya bölünmüş
Bu burnu bile kanamadan kurtulmuş.kabin önemli

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı
Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Bende bu konuyu açayım diye düşünmüştüm. Traktör kazalarının başlıca sebebleri nedir diye? Bizim köyde de oldu. mf 135'in frenleri tutmadı şarampole uçtu. sürücüsü rahmetli oldu. Bu tip kazaların önüne geçmek için ne yapmalı, tecrübeli şöferler yazarsa sevinirim..
Hayatini kaybedenlere ALLAH rahmet eylesin, yakinlarina sabirlik versin.
Trafik ciddi bişeydir, hata ve dikkatsizlik sonucu iyi ihtimalle maddi kayip, kötüsü sağlik ve malesef hayati kayıp söz konusudur. Direksiyonda iken öncelik her zaman araçta olmalı.
Özellikle traktörde tente, kabin ve roll bar olması şart, tentesi olmayan eski model traktör sahipleri de en azindan tente taktirsin. Ayrica yük taşırken de traktörün sinirlarıni zorlamayacak kadar yükleme yapmaliyiz.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Allah rahmet eylesin traktor af etmez arkadaslar sonuçta mekanik hidrolik ve elektronik
Aksamdan oluşan makina her an hersey olabilir dikkat dikkat dikkat arkadaslar traktor kullananlar ufakta olsa bir sıkıntı atlatmayan yoktur biraz soğukkanlılık ve tecrübe şarttır verdiğiniz kararlar cok onemli anlık karar verebiliriz bazen istenmeyen sonuçlar olabilir

Allah rahmet eylesin ben aşağı yukarı 6 yıldır traktör kullanıyorum ve ufak tefek birçok kaza atlattım Allah'a şükürler olsun ki bir zarar gelmedi ne malımız nede canımıza. Ve her olaydan sonra farkettim ki ya dikkatsizlik ya da hızdan dolayı kaza atlatıyoruz. Eğer daha dikkatli olsam eğer daha yavaş gitseydim demeye başlıyorum uzun lafın kısası inanın ki daha dikkatli olsak daha yavaş gitsek Allah'ın izin ile kazalar olmaz. Tekrardan Allah rahmet eylesin.

Allah rahmet eylesin ben aşağı yukarı 6 yıldır traktör kullanıyorum ve ufak tefek birçok kaza atlattım Allah'a şükürler olsun ki bir zarar gelmedi ne malımız nede canımıza. Ve her olaydan sonra farkettim ki ya dikkatsizlik ya da hızdan dolayı kaza atlatıyoruz. Eğer daha dikkatli olsam eğer daha yavaş gitseydim demeye başlıyorum uzun lafın kısası inanın ki daha dikkatli olsak daha yavaş gitsek Allah'ın izin ile kazalar olmaz. Tekrardan Allah rahmet eylesin.
Bende Allah rahmet eylesin diliyorum.Mucahit42 arkadaşım sana katılıyorum kazaların çoğu hız ve dikkatsizlikten kaynaklanıyor.