●Deutz fahr agrofarm430&420● tohum yatağı hazırlığı

Maşallah . yine muhteşem bir paylaşım olmuş bilader.
Tarladaki daha önceki uygulamada ekim için uygun gibi gözüküyor , neden tekrar bidaha işlem yaptın .hiç işlem yapmadan ekim yapsan olmazmıydı.
Bu işlemi yapmanın illaki vardır bi sebebi . ben genelde ekeceğim yerlere son uygulamayı (senin cektiğin ekipmana kırkdiş deriz ) ekimden 20-25 gün önce yapar yağış beklerim . yağmur yagdı zamanda ilk fırsatta ekimi yaparım .

Kolay gelsin toprak cok güzelmiş maşallah
sağolasın :)
Maşallah . yine muhteşem bir paylaşım olmuş bilader.
Tarladaki daha önceki uygulamada ekim için uygun gibi gözüküyor , neden tekrar bidaha işlem yaptın .hiç işlem yapmadan ekim yapsan olmazmıydı.
Bu işlemi yapmanın illaki vardır bi sebebi . ben genelde ekeceğim yerlere son uygulamayı (senin cektiğin ekipmana kırkdiş deriz ) ekimden 20-25 gün önce yapar yağış beklerim . yağmur yagdı zamanda ilk fırsatta ekimi yaparım .

sağol Abi, bu işlemin sebebi tohum yatağı hazırlığı ne kadar düz olursa o kadar iyi ekerkende biçerkende, yeni küçük otlar çıkar onları öldürür varsa ayrık otu çöplerini tarladan uzaklaştırırız ayrık otu sıcak toprak ve sıcak havada gelişir öldürme işlemi değil uzaklaştırma son tırmık. tınak çekmeden ekseydik olmazdı diyebilirim zatende dekar bazında maliyetli olmuyor tımık işlemi. nadastan sonra işlemlerin babamın geçmişten gelen datalarına dayanarak zamanlamasını planlamıştım şükür hepsine uyabildim bu arada tırmık çektikten hemen sonra yağmur yağdı tarla oturdu akabinde ekime başladık tırmıkla tohum arası 1 hafta bakalım ektik çıktı bereketi allahtan :)

Jenerik olmuş çok hoş [emoji106]
beğenmene sevindim abi :)

sağolasın:)
Güzel çekim ve çalışma olmuş Görkem.. Tırmıklar çok iyi iş yapmış. Aynı toprak yapısına sahip bir tarla bende de var. Fazla geç kalmamak lazım bu yeri ekmek için

sağolasın Abi ekim bitti çoktan bu videodaki çekimler eylül sonuna ait anca zaman bulabildim :)
Eline sağlık Görkem [emoji106]
sağolasın Ahmet aga :)

Masallah guze is çıkarmışsınız ne kadar buyuk bir tarla yesiller güzel tur atiyor
teşekkürler buralardan daha büyükler var onlara gece işlem yaptığımız için droneyle çekemedim :)
Güzel paylaşım gerçekten kardeşim kaç para bu tırmık Gercek den güzel iş yapıyor pistonlu
teşekkürler güncel fiyatını bilmiyorum bizimkinin geçen hafta çiftelerden ustamdan 90lı ağır şase tımığa 5 bine yakın fiyat aldım birtane daha yaptıracaz gibi :)
kolay gelsin görkem..eline sağlık..cekimler cok güzel olmuş...
Teşekkür ederim Erdal Abi :)

Güzel prodüksiyon ve işçilik. Ekip sağlam iş çıkarmış. Yönetmen de iyi kurgu yapmış. Eline sağlık. Tarlada ara ara taş mı var atladığınız noktalar olmuş sınır gibi...