Fiat 640 ile Buğday ekimi hazırlığı ve ekim işlemi.. - Sayfa 3

Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123
35 sonuçtan 31 ile 35 arası gösteriliyor
    ismailozmen74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

İsmail o damperli remork ile Mibzerden Nasıl bir arada taşıyabiliyorsun once remorku götürüp sonra mibzeri mj takiyorsun

İSMAİL TUTAR teşekkür etti.

İSMAİL TUTAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    5 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı ismailozmen74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsmail o damperli remork ile Mibzerden Nasıl bir arada taşıyabiliyorsun once remorku götürüp sonra mibzeri mj takiyorsun
    Şöyle oluyor abi, römork ekim esnasında traktör ile geziniyor, tohum gübre yüklü halde evde bekliyor. Mibzeri doldurup, ekip, yükleme için tekrar eve geliyorum. Rahat hareket alanı olsun diye geniş bir alana bıraktım. Römorktan mibzerle yükleme yapmak, yerden alıp yükleme yapmaktan daha kolay nispeten. Römork iskele görevi görüyor.
    Alıntı 94Bahtiyar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bereketli olsun İnşallah abi Âmin
    Amin... Teşekkürler, Allah hepimize bereket versin..
    Alıntı ferogaga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O traktor size küçük bi 80-66 düz bir model ile değiştirin artık 20 -30 bin civarı işinizie rahatlik ve konfor getirir

Büyüğü de var, hatta 640 ın ekipmanı bununla da çalışıldığı için büyük alındı.

Birkaç kez düşündüm bunu verip 56 yada 66 serisi bir Fiat almayı, fakat harcanan paraya değmez. Komşu tarla sahibi 80-66 tek çeker ile iş yapıyor, kullandığı ekipmanlar bunun ile aynı. Bu da az zorlama ile aynı işi görüyor.
    Alıntı srtys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konfor isteniyorsa çiftçeker alması lazım düz traktörün çok yerde hükmü kalmadı artık.
    Kesinlikle bunun üstüne 25 bin lira civarında para verip alınacak motor tek çeker değil çift çeker olmalı bence, yukarıda yazdım. 10-15 hp yüksek bir Fiat elbette fark eder fakat yüzü astarını kurtaramaz. Hiç olmadı 10 yaşını doldurmuş bir powerfarm 95 süper olurdu.

Fakat bu da ufak işler için ideal. Gübre, ara çapa, ilaç, nakliye. Büyük motor yanına lazım kesinlikle böyle bir şey.

ismailozmen74, srtys teşekkür etti.

srtys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı İSMAİL TUTAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle oluyor abi, römork ekim esnasında traktör ile geziniyor, tohum gübre yüklü halde evde bekliyor. Mibzeri doldurup, ekip, yükleme için tekrar eve geliyorum. Rahat hareket alanı olsun diye geniş bir alana bıraktım. Römorktan mibzerle yükleme yapmak, yerden alıp yükleme yapmaktan daha kolay nispeten. Römork iskele görevi görüyor.

Amin... Teşekkürler, Allah hepimize bereket versin..

Büyüğü de var, hatta 640 ın ekipmanı bununla da çalışıldığı için büyük alındı.

Birkaç kez düşündüm bunu verip 56 yada 66 serisi bir Fiat almayı, fakat harcanan paraya değmez. Komşu tarla sahibi 80-66 tek çeker ile iş yapıyor, kullandığı ekipmanlar bunun ile aynı. Bu da az zorlama ile aynı işi görüyor.

Kesinlikle bunun üstüne 25 bin lira civarında para verip alınacak motor tek çeker değil çift çeker olmalı bence, yukarıda yazdım. 10-15 hp yüksek bir Fiat elbette fark eder fakat yüzü astarını kurtaramaz. Hiç olmadı 10 yaşını doldurmuş bir powerfarm 95 süper olurdu.

Fakat bu da ufak işler için ideal. Gübre, ara çapa, ilaç, nakliye. Büyük motor yanına lazım kesinlikle böyle bir şey.
    Samede varsa gerek yok başka çiftçekere. Çok kral traktör sameler bizim köyde sayıca çok 5 tane same var. İlacı gübreyi 640 ağır işleride same yapar daha ne olsun.

ismailozmen74, İSMAİL TUTAR teşekkür etti.

SERDAR TUNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    2 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

bereketli olsun hayırlı seneler inşallah. ama 10 cm derin değil mi biraz. ikincisi gübre fazla değil bence normal bi rakam 20.20.0 için

İSMAİL TUTAR teşekkür etti.

İSMAİL TUTAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    5 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı SERDAR TUNA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bereketli olsun hayırlı seneler inşallah. ama 10 cm derin değil mi biraz. ikincisi gübre fazla değil bence normal bi rakam 20.20.0 için
    Teşekkürler Serdar abi, diğer çeşitleri bilmem ama baltalı mibzerle derine salmak daha sağlıklı oluyor kanaatimce. Tohum yatağını iyi hazırlanan yerlerde işe yarar. Üstten eksem kayıp daha fazla oluyor, bir de gözlemlediğim kadarıyla derine ekilen buğday kurağa ve ağır kış şartlarına daha dayanıklı oluyor.

Bu arada son dakika olarak bu fotoğraflarda ekilen buğdaylar çıktı, sırayı bile dizdi. Ekimden sadece 12 gün sonra ilk yağmurda gün yüzü gördüler.

Tabiki bunda düzgün hazırlanan tohum yatağınında katkısı büyük..

ismailozmen74, SERDAR TUNA teşekkür etti.

Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog