İlk Traktörüm Hattat A60

Niğde toprağı kül gibi, bizim burada beton gibi söküyor, 3 litreden aşağı pek yakan yok, büyük pullukla sert zeminde motor yürümez. Zemine bakarsak 2 12" ve 3 9" pulluk olabilir.5-8 km/h hızla sürüm yapılmalıdır.
Hocam şu anda 2li 12" alpler pullukla sürüm yapıyorum. Tarlada taş da var, ancak gidebiliyor. 2 takviye ile 3-3,5 km/h ile gidiyor. 3 takviyeyle denedim, 5 km/h hızla gidiyor. Ancak pulluk kirvemin, emanet olduğu için kırarım diye korkuyorum. 4'lü pulluğu anız yerinde deneyeceğim. Yoksa bu tarlada dörtlü pulluğu değil çekmek, toprağa batırsa geri çıkaramaz.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Amin. Allah razı olsun Sefa. Şu anda pulluk almadım ama benim düşüncem komşudaki 4lü 9 noyu denemek olacak. Sanırım onu rahat çeker. Çekmezse deneyerek uygun pulluğu bulacağız artık. 😊
Hocam tavsiyem dörtlü inç i düşük pulluk yerine 3 lü 14 inç veya 13 inç pulluk kullan yüksek inçli pulluk toprağı daha iyi işler toprağı daha iyi devirir. Bence üçlü pulluk dene farkı göreceğine eminim.

Hocam tavsiyem dörtlü inç i düşük pulluk yerine 3 lü 14 inç veya 13 inç pulluk kullan yüksek inçli pulluk toprağı daha iyi işler toprağı daha iyi devirir. Bence üçlü pulluk dene farkı göreceğine eminim.
Şu anda pulluğum yok İnşallah baharda komşulardan alıp deneyerek uygun pulluğu bulmaya çalışacağım. Köyde de 12 numaradan büyük pulluk yok. Olmadı onunla denerim.

Şu anda pulluğum yok İnşallah baharda komşulardan alıp deneyerek uygun pulluğu bulmaya çalışacağım. Köyde de 12 numaradan büyük pulluk yok. Olmadı onunla denerim.
Hocam bizim buralarda 13 numara en küçük pulluk artık küçük pulluk kullanmıyorlar burada 70 lik traktör in arkasına 3lü 14 inç pulluk takıyorlar dörtlü 4lü 12 inç i de rahat çeker traktör tekeri de kapatır ama aynı verimi alamazsın.