John deere 6155 nadas

30.08.2016
189
147
30
esk

https://youtu.be/JPZvlJ37HJk

[video=youtube;JPZvlJ37HJk]https://www.youtube.com/watch?v=JPZvlJ37HJk[/video]
1f29f0d17479a92c806e130395964ebd.jpg
d33db4801ff241247bc4f8d36f4e0831.jpg
5d394ab91054b1bda25439ecc38b3b28.jpg
4f7178062005ecdc13456cf3fa0f3868.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaslar bu tarlayi yeni aldik aspir ekmek icin surdum fakat acayip ayrik otu var nasil keserim bu otu ve de ilkbaharda nasil hazirlariz ayriktan oda bir sikinti top top heryer ayrik

Kolay gelsin.
Ana çayırı, ayrıklı mayısta sürüm yaptık,Temmuz ve Ağustos başında kaz ayağı ile karıştırdık, Kasım ve Şubatta tekrar kaz ayağı çektik, kökler güneşte yanarsa anca kuruyor.Kolay gelsin.

Saolasiniz kazayaginin suanda calisacagi supheli asiri derece de var da mikser veya rotil ceksek nasil olur

Hemen ekmeyecekseniz , Roundap Star ilacı var.
Kültürel mücadelede Temmuz Ağustos ta kaz ayağı ile karıştırarak toprak altındaki kökleri kurutmak gerekiyor, yoksa kolay kolay başa çıkılmıyor.Ayrığı çalıya asmışlar, ben ölmem, demiş.
[video=youtube;t8A3pqwfxiU]https://www.youtube.com/watch?v=t8A3pqwfxiU[/video]

Kültürel mücadelede Temmuz Ağustos ta kaz ayağı ile karıştırarak toprak altındaki kökleri kurutmak gerekiyor, yoksa kolay kolay başa çıkılmıyor.Ayrığı çalıya asmışlar, ben ölmem, demiş.
Ilkbaharda aspir ekecem roundap donume maliyeti ne kadar

Arkadaslar bu tarlayi yeni aldik aspir ekmek icin surdum fakat acayip ayrik otu var nasil keserim bu otu ve de ilkbaharda nasil hazirlariz ayriktan oda bir sikinti top top heryer ayrik

derin cizel çizel yoksa derin nadas üzerine tiller, kazayağı gibi kültivatör çekin dikkat ediceğiniz nokta kültivatörün ayaklarını sürekli üşenmeden temizleyin ayrığı komple bitiremessiniz ama popülasyonu düşer. Roundap gibi ilaçlar yazın sıcakta etki ediyor diye biliyorum şuan ayrık otu uykudadır sarıdır.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Yeni tarlanız hayırlı olsun, aspir desteği bölgenizde varmı bağlı olduğunuz tarım müdürlüğünden bunu kontrol edin isterseniz, çünkü aspirde epey düzenleme oldu artık bazı bölgelere aspir desteği verilmiyor.

ben olsam aspir ekmezdim bırak nadasa yazın yeşil öldüren ilaç at seneye ekim ayındada ekin ek, yada elini çabuk tut pulluğun üzerine hemen kültüvatör sür bi şekilde ekime hazır hale getir ve bugünlerde arpa ek, yazında ağustos ayında anızda yeşeren ayrıklara yeşil öldüren ilacı atarsın tarladaki ayrıklar ölür, kolay gelsin.

Yeni tarlanız hayırlı olsun, aspir desteği bölgenizde varmı bağlı olduğunuz tarım müdürlüğünden bunu kontrol edin isterseniz, çünkü aspirde epey düzenleme oldu artık bazı bölgelere aspir desteği verilmiyor.

ben olsam aspir ekmezdim bırak nadasa yazın yeşil öldüren ilaç at seneye ekim ayındada ekin ek, yada elini çabuk tut pulluğun üzerine hemen kültüvatör sür bi şekilde ekime hazır hale getir ve bugünlerde arpa ek, yazında ağustos ayında anızda yeşeren ayrıklara yeşil öldüren ilacı atarsın tarladaki ayrıklar ölür, kolay gelsin.
Saolasin bizde kaldi duyduk sonra tarim ilcedekiler var bu yilda dediler boyle ayrik olunca bnde ekmesem mi diye dusunuyorm ilaci donume maliyeti ne kadr

Kolay gelsin.Ayrık otunu kurutmak için pullukla yüzeyden hızlı sürüm yapıp kökü koparmak gerekiyor ikilemeyide kazayağı ile yapılırsa otlar azalır.İlaçlı mücadelenin pek faydası olmuyor bizim köyde tarla nadasken ilaçladılar yinede çıktı ayrık hiç kurumadı.

roundup için bir yerde insan hayatı için tehlikeli ilaçlar arasında olduğunu okumuştum.
hatta hangi ülkeydi bilmem geri toplatılmıştı..

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
roundup için bir yerde insan hayatı için tehlikeli ilaçlar arasında olduğunu okumuştum.
hatta hangi ülkeydi bilmem geri toplatılmıştı..

Ayrık mücadelesi zor bir bitkidir.Toprağı karıştırıp kökleri topraktan çıkarıp güneşte kurutmak gerekiyor.Her yolu söylüyorum.Araziye bir yıl ekmeyip kültürel mücadelede yaptık, baharda ekeceğiz diyor, ne diyelim.

Saolasin bizde kaldi duyduk sonra tarim ilcedekiler var bu yilda dediler boyle ayrik olunca bnde ekmesem mi diye dusunuyorm ilaci donume maliyeti ne kadr

dönüme maliyeti roundop 15 lira bu sıralar, tabi bu zamanda atılmaz soğukta kristalize olur deniyor, ayrık yeşilken çalışırken atılması 15 gün etki ederek köküne kadar ölmesi beklenmeli.

ayrık en iyi anızda sonuç verir diye biliyorum, ağustos ayında anızda yeşerenlere atmak iyimiş, çünkü tarlayı sürdüğünüzde ayrıklar toprak üstüne çekip çıkarıyorsunuz ve ayrığın her boğumu tohum gibidir o yüzden ayrık kurusa bile toprağı tekrar aktardığınızda yada karıştırdığınızda toprağa girip yeşeriyor, yeşil olmayan ayrık ilaçla ölmüyor yeşil çalışan ayrık ilaçla ölüyor.

Ayrık bitkisi toprak altında boğumlarından dal dal çoğalır.Bir tek ayrık boğumu toprak üstü kuruyupda tekrar toprağa gömülürse dal dal kök salmaya başlar, buda ayrığı bitirmez tarlada, bu yüzden yeşilken köküne kadar öldüren ilaç kullanmak en az 15 gün sürmeden beklemek en etkili çözümlerden birisi.

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı