BELÇİKA MAVİSİ

Ertuğrul abi eşref şekerlinin videolarinda bu şekilde bicilmis hep bende öyle bicitim kuru madde mantığına göre eşref hocaya yazdim ot olmadığı için çıkıyor dedi biraz ot koy rasyonda dedi bunun faydası olur mu

Ertuğrul abi eşref şekerlinin videolarinda bu şekilde bicilmis hep bende öyle bicitim kuru madde mantığına göre eşref hocaya yazdim ot olmadığı için çıkıyor dedi biraz ot koy rasyonda dedi bunun faydası olur mu

Ot olmadan rasyon olmaz ki zaten de pek faydası olmaz sindirimine çok sert ise taneler ama ot ile geviş getirme işlemi daha çok aktif hale geleceği için orta sert taneler tekrar çiğneme işlemi ile öğütülüp sindirile bilir bu yüzden otu tavsiye etmiştir fakat otun boyutu 5cm altında olmasın

ed3ab8e80e74fa27eebcaf2d1c92290b.jpg
72f1cd690ab17a87390cfb170f9aa0db.jpg
663571c4a452e939966dc854f5303268.jpg
Abi bu montofonlarda süt verimleri ne kadarmış annelerinde falan bilginiz varmı

özelden fotoğraf göndermek için mesaj bölümüne girdiğinizde mesajı yazdığınız yerin solunda daire içinde bir ok var mesajı yazmadan ona tıklayın sonra sağ üst köşede üst üste üç nokta belirecek oraya tıklayınca fotoğraf ekle seçeneği çıkacak onu seçince galeriden fotoğrafı seçin foto ekranı kaplıycak sağ üst köşede send yazısı çıkınca ona tıklayın fotoğraf mesajınıza eklenecektir.

ertuğrul hocam s.a geçen benden resim istemiştin özelden gönderemedim bir türlü; fotolar bunlar konuya pek alaka olmadı ama affımız ola

Kondisyon normal düzeyde görünüyor devamlı otlaktamısınız yani hayvanları sürekli izliyormusunuz kast ettiğim şu Kızgınlık gösterdiği olup sizin gözden kaçırdığınız olma ihtimali varmıdır

izlemezmiyim gözüm sürekli üzerlerinde; hayvanların genel durumlarını doğum beslenme size anlattım gibiydi 02/10 doğum yapan hayvan kendi doğurdu hiç elimi sürmedim bugün itibariyle 60 gün oldu onun durumu ilerleyen günlerde ne olcak bakalım doğum kaynaklı hiç bir problem bahane yok beslenmeyi bir şekilde çözerizdiye düşünüyorum havalar hala ılıman gidiyor yeşili kurusu yeni yeşereni süper otlak mera yiyip duruyorlar kaya tuzu ileve toz vitamin minarel premix acaba deyip 10cc bir hafta arayla ademin de yaptım 3 kg fabrika yemi 19proteğin 1 kg arpa kırması 500 gr mısır kırması
(yağlanma yapacağınıda sanmıyorum) akşama kadar gez ye iç tık yok 5 ayı geçti sayılır doğumları ilk ikisinin süt verimleride çok yüksek değil neyi eksik yapıyorum bilemedim doğum aralığı uzadıkça karlı bir iş olmaktan çıkacak nasıl yapcaz hocam bu işi

• Beğen
Tepkiler: ennesyasin
izlemezmiyim gözüm sürekli üzerlerinde; hayvanların genel durumlarını doğum beslenme size anlattım gibiydi 02/10 doğum yapan hayvan kendi doğurdu hiç elimi sürmedim bugün itibariyle 60 gün oldu onun durumu ilerleyen günlerde ne olcak bakalım doğum kaynaklı hiç bir problem bahane yok beslenmeyi bir şekilde çözerizdiye düşünüyorum havalar hala ılıman gidiyor yeşili kurusu yeni yeşereni süper otlak mera yiyip duruyorlar kaya tuzu ileve toz vitamin minarel premix acaba deyip 10cc bir hafta arayla ademin de yaptım 3 kg fabrika yemi 19proteğin 1 kg arpa kırması 500 gr mısır kırması
(yağlanma yapacağınıda sanmıyorum) akşama kadar gez ye iç tık yok 5 ayı geçti sayılır doğumları ilk ikisinin süt verimleride çok yüksek değil neyi eksik yapıyorum bilemedim doğum aralığı uzadıkça karlı bir iş olmaktan çıkacak nasıl yapcaz hocam bu işi
Usta bana pek laf düsmez ama butun simental sütte iyi değil malesef fleckviehler iyi de hepsi iyi olmayabiliyor simentalde genetik yapı farkliliklari cok goruyorum ama hayvanlariniz genel itibariyle guzel masallah Allah nazardan saklasın