TT JUNİOR SERİSİNİ NASIL BİLİRSİNİZ?

Bizim yörede ttb, tdb, t480 kullanan var ancak tt junior serisinden hiç girmedi. ölçü olarak baya küçük adı gibi. Şanzıman 8 ileri 8 geri t480 şanzımanı galiba yapı olarak nasıldır bilemem. Ancak düğmeli difransiyel kilidi, düğmeli dört çeker, servo kuyruk mili felan baya donanımlı ttb ve t480e göre. Motor 4 ünde de ortak 2.9 litre 3 silindir. tdb serisinden tek eksiği hidrolik kaldırma kapasitesi (3000 kg- 2277 kg) birde şanzman (12/12 - 8/8), tabiki ağırlıkta da fark var (2710 kg - 2235 kg). (karşılaştırmalar 65 likler içindir)
İşin özü uygun fiyata bir 65 liğini buldum. Sizlere sorum junior serisi alınır mı? Burdaki bayi kısa ve dar olması sebebiyle tutunmadığını söyledi. Ama bayiye güvenim yok. Sizlerden özelliklede varsa kullanıcılarından yorum bekliyorum.
Teşekkürler.

Not: tiger 65 4x4, 54C, 240S var 240ın yerine alırım. Ancak kıyaslamayı 240la değil, ttb, tdb ve tt junior arasında yaparsanız sevinirim.

junior burdada yok gördüm desem yalan olur ha vardır ama görmedim yani bizde alcaktık vazgeçtik TT4 aldık arka kısmı hoşuma gitmiyor juniorun mazot deposu özellikle kaba gösteriyor. TD4B serisi daha iyi tutuluyor gibi

• Beğen
Tepkiler: reyiz
Bu karşılaştırdığınız traktör modelleri içinde meyveciliğe en uygun model. ttb ve tdb serileri tarla traktörlerinden devşirilerek ortaya çıkmıştır. ttj ise t4f serisinden devşirilmiş tir. Avrupada t3f olarak satılmaktadır. Ülkemizde neden tutulma dersek bizde ben meyveciyim diyen üretici t4f grubu landini same kubota gibi traktörleri tercih edip yüksek bg pahalı traktör alıyorlar.
Diğer taraftan hem bahçecilik hemde tarla tarımı yapan köylü mehmet ağa ttb veya tdb serisini tercih ediyor. Ben bahçeciyim ama bir miktarda tarla işim var diyorsanız bu model size uygun değil. O gerçek bahçeci.

Bu karşılaştırdığınız traktör modelleri içinde meyveciliğe en uygun model. ttb ve tdb serileri tarla traktörlerinden devşirilerek ortaya çıkmıştır. ttj ise t4f serisinden devşirilmiş tir. Avrupada t3f olarak satılmaktadır. Ülkemizde neden tutulma dersek bizde ben meyveciyim diyen üretici t4f grubu landini same kubota gibi traktörleri tercih edip yüksek bg pahalı traktör alıyorlar.
Diğer taraftan hem bahçecilik hemde tarla tarımı yapan köylü mehmet ağa ttb veya tdb serisini tercih ediyor. Ben bahçeciyim ama bir miktarda tarla işim var diyorsanız bu model size uygun değil. O gerçek bahçeci.

Beni tek korkutan darlığı ve kısalığı. Çekiş yönünden ve devrilme tehlikesi yönünden dezavantaj. Çoğunluk bahçe ama tarla işimizde var. Elden çıkarabileceğimi bilsem alıp deneyeceğim ama ikinci elide pek iç açıcı değil galiba.

Ben tt55 junior serisini test etmiş biri olarak size yeterli bilgileri aktaracağım.
Benim arkadaşımın 100 dönüm kadar badem bahçesi var,bahçede baraber denedik ve çekişi "iyiye yakındır" diyebilirim. Ayrıca lastikleri genişletebilirsiniz,yani devrilmeye karşılık işi garantiye almak için. Daha sonra karın altı mesafesinden şikayetçi olduğu için td4.90 bahçe serisini aldı. Şimdilerde ise yine ttjunior serisine geri dönecek. Sebebi ise tt4b nin çok uzun olması yüzünden dar bahçelerde verimsiz olması.

Not: sadace bahçe için kullanılacaksa tt65junior, yeterlidir ve hatta bahçe traktörleri arasında en ideal ölçülere sahip tek seri diyebilirim. Ama siz tarlada kullanacaksanız kesinlikle verimli olmayacağının altını çizerim.

Ben tt55 junior serisini test etmiş biri olarak size yeterli bilgileri aktaracağım.
Benim arkadaşımın 100 dönüm kadar badem bahçesi var,bahçede baraber denedik ve çekişi "iyiye yakındır" diyebilirim. Ayrıca lastikleri genişletebilirsiniz,yani devrilmeye karşılık işi garantiye almak için. Daha sonra karın altı mesafesinden şikayetçi olduğu için td4.90 bahçe serisini aldı. Şimdilerde ise yine ttjunior serisine geri dönecek. Sebebi ise tt4b nin çok uzun olması yüzünden dar bahçelerde verimsiz olması.

Not: sadace bahçe için kullanılacaksa tt65junior, yeterlidir ve hatta bahçe traktörleri arasında en ideal ölçülere sahip tek seri diyebilirim. Ama siz tarlada kullanacaksanız kesinlikle verimli olmayacağının altını çizerim.

Neden iyiye yakındır dedin peki. İyi diyemedin? Hangi traktöre kıyasla açıklayabilir misin veya neden?
Belirtmek istediğim bi ayrıntı var karın altı mesafe yani alt açıklık ttj de 275 mm iken td4b de 259 mm ! Yani ttj daha yüksek.

Sadece bahçe için kullanacaksanız harika bir seridir. Özellikle tt-65 junior en ideal beygir gücüdür. Birde siz "td-4.b nin karın altı mesafesinin daha alçak" söylemişsiniz. Kesinlikle öyle değil,td 4 b serisinde lâstik opsiyonları daha büyük,ttjunior serisinde en büyük lâstik ebadı ön lastikler için 16 cant.
Tarlaya katiyen olmaz,bahçeden hiç çıkmayacak.

Kardesim adam kullanmis görmüş yazmış sana fikrini söylüyor ttj serisi ödül almis bir seri bağ bahçe isleri için. Alıp almamak sana kalmış altı engin yada yüksek olması işine gelmiyorsa alma, devrilme falan riski demissin genisletebilirsin sonradan istersen karar sana kalmış

• Beğen
Tepkiler: Blackview

Merhabalar. Görünümü tipi her şeyi güzel aslında ve arka lastiklere 20 jant opsiyonu bile vermiş bu çok iyi ama altı yere oldukça yakın böylede bir dezavantajı var . Bizim ıspartada oldukça satıldı lakin bir o kadarda bayinin önünde 2. El ttj var . Yani bakıyorsun 100 saatte traktör garip geliyor. Kendi köyümüzde de bir tane var onda pek arıza şikayet duymadık.

• Beğen
Merhabalar. Görünümü tipi her şeyi güzel aslında ve arka lastiklere 20 jant opsiyonu bile vermiş bu çok iyi ama altı yere oldukça yakın böylede bir dezavantajı var . Bizim ıspartada oldukça satıldı lakin bir o kadarda bayinin önünde 2. El ttj var . Yani bakıyorsun 100 saatte traktör garip geliyor. Kendi köyümüzde de bir tane var onda pek arıza şikayet duymadık.

hidrolik düzeni zaman zaman yavaş inip kalkma yüzünden sorun çıkarması dışında tam anlamıyla 4 4 lük bir seri.Tam bir atom karınca,çekişi inanılmaz iyi,tabiki aks mesafesinin kısalığı engebede kavrama sıkıntısı yaratabiliyor ama 4 lastik yere basıyorsa adeta bir canavar.

• Beğen
hidrolik düzeni zaman zaman yavaş inip kalkma yüzünden sorun çıkarması dışında tam anlamıyla 4 4 lük bir seri.Tam bir atom karınca,çekişi inanılmaz iyi,tabiki aks mesafesinin kısalığı engebede kavrama sıkıntısı yaratabiliyor ama 4 lastik yere basıyorsa adeta bir canavar.

Hidroliğin yavaş inip kalkması sorun değil alt tarafta ufak civata var halatı tutan o civatayla indirme kaldırma hızı ayarlanır

Kardesim adam kullanmis görmüş yazmış sana fikrini söylüyor ttj serisi ödül almis bir seri bağ bahçe isleri için. Alıp almamak sana kalmış altı engin yada yüksek olması işine gelmiyorsa alma, devrilme falan riski demissin genisletebilirsin sonradan istersen karar sana kalmış

Neden çıkıştın anlamadadım. Alıp almamak tabiki benim fikrim burda amaçta fikir ve tecrübelerden faydalanmak. Ben ters kırıcı veya kaba bir laf söylemedim amacın nedir bu sert ifadelerinde kardeş?

cb8444fbcbcf2c08c432c187fdd0b884.jpg

Örneğin bu ilan tt65j daha 2014 model şu an sıfırı 75-80 civarında . Ama kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın çok hoşuma giden bir traktör tipi kompaktlığı 10 numara kullanan varsa aydınlatırsa sevinirim [emoji5]

cb8444fbcbcf2c08c432c187fdd0b884.jpg

Örneğin bu ilan tt65j daha 2014 model şu an sıfırı 75-80 civarında . Ama kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın çok hoşuma giden bir traktör tipi kompaktlığı 10 numara kullanan varsa aydınlatırsa sevinirim [emoji5]

TT junior tutulmadı yasin ikinci el piyasası zayıf fiyatı uygun gibi geldi bana yalnız tarlaya gelmez bu makina çok dar bizde düşündük aslında almadan önce vazgeçtim sonradan TT4 e karar kıldım hem juniora göre fiyatı uygundu hem juniordan daha iyi iş yapacağı kesindi

TTJ bahçesi olanlar için en ideal traktör her traktör alanında kullanılırsa daha verimli iş sağlar ttb lere göre daha küçük bir yapısı var üzüm bağları bodur meyve ağaçları vs bahçelerde daha pratik bir seri

Kullanıcısınız sanırım . Yakıt çekiş ve kaçlık olduğu hakkında bilgilendirir misiniz?
TT55J yeni aldım bodur elma ve ceviz bahçesi için yakıt daha ölçmedim ama yakıt traktörde sıkıntı olmadıktan sonra kullanılan ekipman toprak yapısı ve kullanıcıyla bağdaşan bir durum bence ölçünce yine bilgi veririm