Td65d kabin calisma lambalarini led isik ile degistirdim

Merhaba hayırlı olsun güzel olmuş lambaları nereden aldınız ? fiyatı teki mi çifti mi 55 TL ? led mi bağlamalı yoksa eski ampulü çıkarıp led ampül var xenon gibi yanıyor çinden uygun fiyata geliyor ve sarı lambadan en az iki üç kat daha kuvvetli beyaz ışık veriyor ondan mi taksam diye düşünüyorum

Merhaba hayırlı olsun güzel olmuş lambaları nereden aldınız ? fiyatı teki mi çifti mi 55 TL ? led mi bağlamalı yoksa eski ampulü çıkarıp led ampül var xenon gibi yanıyor çinden uygun fiyata geliyor ve sarı lambadan en az iki üç kat daha kuvvetli beyaz ışık veriyor ondan mi taksam diye düşünüyorum
Merhaba sagol tesekkur ederim oto parcacidan aldim teki 55 lira 16 ledli olan bu birde 9 ledli olani var oda 35 lira beyaz ambul cok fazla enerji harcar kaplo ve tesisati yakabilir bukadarda işik vermez

Benim söylediğim xenon değil 72 watt güç çekiyor 8000 lümen ışığı var. Arabaya taktım yıllardır boşuna sarı ışık kullanmışız dağlar kadar fark oldu , hem arazide hem asfaltta çok güzel oldu. Aynısını traktöre de düşünüyorum farlar ve tepe lambalarını değiştirmeyi düşünüyorum. Çifti 20 dolar ama gerçekten kaliteli. Fotoğrafını ekleyeyim.
1cffb533005b445f1fca1db881405a13.jpg
672a6e9cba9ac28d62f95478011f76c6.jpg

Eski halojen sökülüp takılırsa sıkıntı olmaz fakat 15 watt ve üzeri ek lamba takılırsa röle gerekir aksi halde sigorta yuvası düğme ve kabloları eritir. Buda mini röle bağlantı şeması 12 volt mini röle 5/10 liraya her yerde bulunur. Röle girişini illa aküye bağlamaya gerekmez sigorta kutusu yada düğmeye bağlanabilir._20171121_223754.JPG

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Hayırlı olsun. Güzel olmuş. Bende 180w almıştım Bir sene önce. 54cm led bar dı. Off-road diye geçiyor. Adana sıcak memleket olduğundan birde çalışmamdan dolayı tarla sürümlerini gece yapıyordum. Hem traktörü yormuyor hemde daha rahat sürüş oluyordu. Ama herzamanki gibi bunuda takma fırsatım olmadı. Gerçi o zamanlar yeni traktör düşünüyordum. Ona takarım diye almıştım. Yine erkunt gibi yan çalışma lambası düşüncesiyle muhtelif ölçülerde yine led lambalar aldım. Yine hiç deneme şansım olmadı. Hepsi depoda. İnşaallah bir gün denerim. Led olmasının sebebi az enerji çekmesi ve fazla ışık vermesiydi. Neyse hayırlısı.

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
cemal bey merhabalar bende inşallah td 75d traktörüme verim kabin sipariş verdim sizin kabininiz hangi gün saat kaç gibi gelmişti hatırlıyormusunuz merak ettim.Ne nezman getirecekler kabini
Merhaba iyi günler benim kabin cuma günü saat 4 gibi geldi hemen kapinin önünde tenteyi söktuler hemen taktilar 2 saat sürmedi 4 kişi gelmişlerdi benimkine birde taktiktan sonra eleman kapilari kitlemis para istiyodu 100 lira vermezsen acman dediydi cok canım sıkılmıştı 50 lira vermiştim