Td65d kabin calisma lambalarini led isik ile degistirdim

23.04.2009
13,966
23,923
35
Bilecik

Merhaba arkadaslar kabin işiklarini degistirdim kendim taktim fiyat 55 tl
c6f982c871d43f044afd164032c86605.jpg
66776ceccb6481003a21d03f1551a660.jpg
f16a797930fe703820a68bb67e75706f.jpg
e92e3d49c422f51e798a20c629fd39db.jpg

Doğrudan bağlanmaz, role takmak lazım diye yazmıştı bir arkadaş...
Peki benim şöyle bir onerim olsa olur mu aceba?
Kısa farların dan paralel üç alıp bir anahtar koyarak iki öne iki arkaya led lambayı bağlasak,olurmu acaba?

Kısa farların dan paralel üç alıp bir anahtar koyarak iki öne iki arkaya led lambayı bağlasak,olurmu acaba?
Ben eskiyi söküp taktim icin sıkıntı olmaz ama sen kaplo cekip yapcan icin onu bilmiyom aldim yerede sordum eskiyi sök yeniyi tak dedi ister soket ister ek yap farketmez dedi dedigi gibi yaptim oldu

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan

Led farlara röle gerekmez, çok az akım çekiyor.Halojen farlara kalın hat hat ve röle gerekir, yoksa açma kapama kolunu yakıyor, basit kabloda olmaz, tesisatı yakabilir.
Sigorta kutusundan hat çekmek veya çıkış almak iyi olur, elektrikçi yapsa daha sağlıklı olur.

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan
Hayırlı olsun.Bizde Led far taktırdık, arka kısıma iki tane ve sinyal kollarına iki tane geriye bakıyor, mibzerle ekim yaparken veya diğer ekipmanlarda sıra lambası gibi kullanıyoruz, tavsiye ederim.Ayrıca fren lambasından çıkış alıp arkadaki farların arasına 3. STOP Led far taktık, arkada geniş ekipman varken geriden geleni uyarıyor.Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
Hayırlı olsun.Bizde Led far taktırdık, arka kısıma iki tane ve sinyal kollarına iki tane geriye bakıyor, mibzerle ekim yaparken veya diğer ekipmanlarda sıra lambası gibi kullanıyoruz, tavsiye ederim.Ayrıca fren lambasından çıkış alıp arkadaki farların arasına 3. STOP Led far taktık, arkada geniş ekipman varken geriden geleni uyarıyor.Kolay gelsin.
Sagol abi bende mibzer icin aldim zaten tarla hazirlamada sıkınti olmuyodu

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca