Traktör değişeceğiz yardımcı olur musunuz?

Diğer 5400 serisinden 2 traktör eskittik bizim için kendini kanıtlamış traktör.

4700 hakkında da güzel şeyler söyleniyor orda kararsız kalıyoruz, 4700 serisinden bu güne kadar hiç olumsuz bir duyum aldınız mı ya da sizde sorun çıkardı mı?
Biz daha alalı 4 ay oldu.Traktör şuan 400 saatte çevremizde 4708-9 kullanıcılarıda var herhangi bir olumsuz duyum almadım bana göre tek kötü yanı yolda çok zıplıyor onun haricinde bir şikayetim yok.

Biz daha alalı 4 ay oldu.Traktör şuan 400 saatte çevremizde 4708-9 kullanıcılarıda var herhangi bir olumsuz duyum almadım bana göre tek kötü yanı yolda çok zıplıyor onun haricinde bir şikayetim yok.

Arka teker ağırlığından ve lastik hava basıncıncan kaynaklı olabilir zıplaması.
Bizim aradığımız deutz-fahr agrofarm 430 a muadil olacak şekilde bir traktör. Arada beygir farkı olsada Bu ikisi arasında kaldık deutz-fahr’ın hidrolik hassasiyetinden ve kullanımından verim alamadık.

Bizde 4708 kullanıyoruz çekiş olarak 4 silindirli traktörlerden geri kalmıyor.Ama ağır ekipmanda yolda giderken hafif önünü gezdiriyor.Vites sayısının az olmasınında pek problem olmuyor vites hız oranları birbiri ile uyumlu bizde büyük traktörün yanına ara işler için aldık traktörden memnunuz.Eskiden beri Massey kullanıyorsanız yine Masseyden şaşmayın.

4708 varmıydı sizde :) +++ Reis bende 6460 yanıyorum inceden :D
shuttle var mıydı onda debriyajsız
Burdan yetkililere sesleniyorum bir üstteki mesajım silinebilir mi :)

Arka teker ağırlığından ve lastik hava basıncıncan kaynaklı olabilir zıplaması.
Bizim aradığımız deutz-fahr agrofarm 430 a muadil olacak şekilde bir traktör. Arada beygir farkı olsada Bu ikisi arasında kaldık deutz-fahr’ın hidrolik hassasiyetinden ve kullanımından verim alamadık.

http://www.deutz-fahr.com/tr-tr/urunler/tarla/1090-agrofarm, 80KW, 400 N.m.

Muadili 3.105 veya 5440 olurdu.Daha önce ne traktör kullanmıştınız.

Beygir olarak 90-95 arasına karar verdim. Phantom 3105 vardı şanzımandan verim alamadık 2011 de verip 5455 aldık, onuda verip 5460 aldık. Bunun yanında ikinci trakötör olarak deutz-fahr kullanıyoruz yerine 5430 veya 4709 arasında kaldık

Deuthz motordaki hassasiyet 1000 devir altı çalışmaz, el gazını 1200 devire çekip devir düşmeden kullanmak gerekiyor.Yeni motorların tamamı böyledir.Sıra başında motora max tork noktasına kadar gaz verip çiziye bu şekilde girmek gerekiyor.El gazı 1200 devir tutulup, sıra başında 1600 devirle girilecek, sıra içinde 1800 devir torkun kopma noktası veya 2200 devir tam güç kullanılacaktır.Hassiyeti ayarlarkende 1200 devir üstü kullanılır.Ekipmanı da toprak yapısına göre seçmelisiniz.
5430 92 hp, 390 n.m. Perkins
4709 95 hp, 357 n.m. Agco-Sisu
Perkins 1000-1700 devir arası tork bandı, 2000 devir tam güç, 1400-1800 devir noktaları en az yakıt noktaları var.Tam güç kullanımlara daha yatkın, yolda biraz yakıt fazla.
Agco-Sisu 1300-1700 tork bandı, 1600-2100 devir arası güç bandı, sadece bu seri için üst seriler değişiyor.
800-1300 devir arası tork az olduğu için Perkins tadı vermez,devir sabitleme düğmesi kullanılır.Çoğu kişide bu durumu istemiyor fakat kepçeli motorlara 2200 tam gaz verilip kullanmak için debriyajlar yumuşatılmış aynı zamanda motor esneklikleri arttırılmış.Bu yüzden düşük devirlerde kimsecikler yok.:)
Tarlada hassiyetler 1300 devirden sonra çalışmaya başlıyor.1500-1600 devirlerde çekiş yakalanınca bu devirlerde iş yapılıyor.Bana kalırsa traktörü değiştirmeye gerek yok.400 tork bir motordan 357 tork motora geçerseniz, attan düşmüş gibi olursunuz.Hepsinin huyları farklı, alışmak zor olur.Hafif sıklet motorların torkları biraz az, motor ağırlıklarıda az, hızlanmalarda (ivmelenme) buna göre ayarlanmış.

Deuthz motordaki hassasiyet 1000 devir altı çalışmaz, el gazını 1200 devire çekip devir düşmeden kullanmak gerekiyor.Yeni motorların tamamı böyledir.Sıra başında motora max tork noktasına kadar gaz verip çiziye bu şekilde girmek gerekiyor.El gazı 1200 devir tutulup, sıra başında 1600 devirle girilecek, sıra içinde 1800 devir torkun kopma noktası veya 2200 devir tam güç kullanılacaktır.Hassiyeti ayarlarkende 1200 devir üstü kullanılır.Ekipmanı da toprak yapısına göre seçmelisiniz.
5430 92 hp, 390 n.m. Perkins
4709 95 hp, 357 n.m. Agco-Sisu
Perkins 1000-1700 devir arası tork bandı, 2000 devir tam güç, 1400-1800 devir noktaları en az yakıt noktaları var.Tam güç kullanımlara daha yatkın, yolda biraz yakıt fazla.
Agco-Sisu 1300-1700 tork bandı, 1600-2100 devir arası güç bandı, sadece bu seri için üst seriler değişiyor.
800-1300 devir arası tork az olduğu için Perkins tadı vermez,devir sabitleme düğmesi kullanılır.Çoğu kişide bu durumu istemiyor fakat kepçeli motorlara 2200 tam gaz verilip kullanmak için debriyajlar yumuşatılmış aynı zamanda motor esneklikleri arttırılmış.Bu yüzden düşük devirlerde kimsecikler yok.:)
Tarlada hassiyetler 1300 devirden sonra çalışmaya başlıyor.1500-1600 devirlerde çekiş yakalanınca bu devirlerde iş yapılıyor.Bana kalırsa traktörü değiştirmeye gerek yok.400 tork bir motordan 357 tork motora geçerseniz, attan düşmüş gibi olursunuz.Hepsinin huyları farklı, alışmak zor olur.Hafif sıklet motorların torkları biraz az, motor ağırlıklarıda az, hızlanmalarda (ivmelenme) buna göre ayarlanmış.

Deutz-fahr şu an 1600 saat civarlarında, ne yaptıysak toprakta çalışırken hidroliğinden randıman alamadık,söylediğiniz şeyi servis anlatmıştı yinede sonuç aynı, derinlik ayarı tamamen devre dışı dalıp çıkıyor ekipman. Üstüne bir de mekanik kullanım... ayrıca ekipmanla çalışırken çok çabuk bayılıyor, 1900-1800 devir altına düşürmemeye çalışsamda yinede gaz yemiyor, üstelik birde common rail olduğu halde.

Ekipmanlar bu beygir gücünceki traktörlere uygundur. Sadece pulluk değişir, hidrolik ve şanzıman açısından tanıdığım bir model 5400 serisi, bu yüzden 5430 ebat ve kullanım olarak daha yatkın. 4709 hakkında bilgim az, bilgidende ziyade tecrübe gerekiyor kullanıcı yorumlarına ihtiyacım var

Silaj yerinde 12 numara 4lü cekti domatez biber yerine buğday ektik orlarida 8 numara 6 lı ile sürdük 5.8 km ile hiç zorlamadan çekiyor her iki pulluğuda toprak yapımız ağır kara toprak bizde birde id 5105m var onun dönerli pulluğu var onu hiç takıp denemedik bi ara onuda denicez

Yakıt ne durumda? Peki zorlanma durumunda nasıl Hemen Boğuluyor mu yoksa direnç gösterebiliyor mu

Bende 4709 şuan 1 aylık 170 saate geldi
Pulluk videoları var 4 -12 no ile 1.75 lt
5-12 no ile 1.5 lt yakıyor
Kepçeli orjinal kepçede 3 tonu önüne katıp yukarı veriyorum küspede zemin ıslak kaygan ama patinaj boğulma yok yinede remorklar 24 tonla çıkıyorum şeker fabrikasında tam devir tam gaz rampa da 38-40 km hız kesilme Yok ben memnunum tavsiye ederim

Bende 4709 şuan 1 aylık 170 saate geldi
Pulluk videoları var 4 -12 no ile 1.75 lt
5-12 no ile 1.5 lt yakıyor
Kepçeli orjinal kepçede 3 tonu önüne katıp yukarı veriyorum küspede zemin ıslak kaygan ama patinaj boğulma yok yinede remorklar 24 tonla çıkıyorum şeker fabrikasında tam devir tam gaz rampa da 38-40 km hız kesilme Yok ben memnunum tavsiye ederim

Yakıt iyiymiş, 5400 serisini bildiğimiz için o biraz daha sıcak geliyor 5455 ve 5460 kullandık. şanzımanından hidrolikten çok memnunuz özellikle, ağır ekipmanla çalışıyoruz o yüzden tereddütte kaldım, arazimiz çok meyilli ve ağır sert toprak, dengeli olması açısından ve performans açısından 30 u düşünüyoruz. Ama 4700 ü bu şartlarda nasıl olur bilmiyorum yoksa dizaynı falan çok güzel bir traktör