Traktör değişeceğiz yardımcı olur musunuz?

Bende 4709 şuan 1 aylık 170 saate geldi
Pulluk videoları var 4 -12 no ile 1.75 lt
5-12 no ile 1.5 lt yakıyor
Kepçeli orjinal kepçede 3 tonu önüne katıp yukarı veriyorum küspede zemin ıslak kaygan ama patinaj boğulma yok yinede remorklar 24 tonla çıkıyorum şeker fabrikasında tam devir tam gaz rampa da 38-40 km hız kesilme Yok ben memnunum tavsiye ederim
Bizimki kabinsiz orijinal kepçeli çok rahat kullanımı var biz hiç ayak debriyajı kullanmıyoruz hayırlı olsun güzel traktör bizimki mart ayında alındı 350 saatte

Yakıt iyiymiş, 5400 serisini bildiğimiz için o biraz daha sıcak geliyor 5455 ve 5460 kullandık. şanzımanından hidrolikten çok memnunuz özellikle, ağır ekipmanla çalışıyoruz o yüzden tereddütte kaldım, arazimiz çok meyilli ve ağır sert toprak, dengeli olması açısından ve performans açısından 30 u düşünüyoruz. Ama 4700 ü bu şartlarda nasıl olur bilmiyorum yoksa dizaynı falan çok güzel bir traktör
Global serinin 4700 ile herşeyi aynı olup 4 silindir olanı var 5700 onlarada bakabilirsin güzel traktör

5430 4709 a göre her konuda üstündür.
Bende 5450 var yolda biraz çok yakıyor ama aksine tarla işlerinde yakıtı çok ideal.5 li 13 le tabiri caizse beton söktük yinede yakıt 2 lt nin üstüne çıkmadı.
5430 yolda fazla yakabilir ama tarla işlerinde idealdir.Hemde baya sallı ağır.Boş ağırlığı 4600-4700 kg gelir.

• Beğen
Tepkiler: Ertuğrul -25
Bende 5450 var yolda biraz çok yakıyor ama aksine tarla işlerinde yakıtı çok ideal.5 li 13 le tabiri caizse beton söktük yinede yakıt 2 lt nin üstüne çıkmadı.
5430 yolda fazla yakabilir ama tarla işlerinde idealdir.Hemde baya sallı ağır.Boş ağırlığı 4600-4700 kg gelir.

Yolda hepsi yakıyorda bana daha çok ara avare işlerde lazım toprak altı işlemede çok zorlamayacağız, kepçe, pancar işleri, gübreleme, ilaçlama tohum ekimi gibi

o traktörün ek ağırlıklı toplam ağırlığı ve arka hidrolik kaldırma kapasitesi ne kadar? bu biraz zor ama pompa debisi hakkında bilginiz var mı? vitesleri tamamen debriyajsız mı değişiyor yoksa kademe vitesleri debriyajlı mı?

Ben cevaplayım 4500 kg yakın bir ağırlığı var 4350 kg kaldırma kapasite si var 234 dingil açıklığı var hidrolik pompa debisini soruyorsanız 55. Vitesler tamamen debriyaj sız değil takviye viteslerini kullanırken debriyaja basmanız gerekiyor...

Formu sabırsızlıkla okudum. Söylediklerin biraz uçuk gibi geldi bana. MF 5410 5420 5430 Traktörlerinin boş ağırlığı 3800 kg dir. Genelde arka jantta ağırlık mevcut değildir. Ön taraftaki ağırliklarin tanesi 50 kg dir ama net kaç adet oldugunu bilmiyorum en fazla 8 adet 50 kg lik ve bir adet ceki agırlıgi onu da 100 kg olduğunu düsünsek 500 kg ağırlık yapıyor. Buda mf 5430 serisinin agırlıkli halinin 4 800 kg oldugunu göstermez. Traktör en fazla 4 bucuk tondur. Agırliksiz 4800 kg olan bir traktor ağirliklariyla 5.5 tona yakın gelir. Belkide gecer. 90 hp traktör için fazladır bu ağirlık. Motorun şahlanmasinda dingil açiklığindan daha çok traktorun uzunluğu yer alır. Mf 4700 serisi traktölerin tamponlarinda 2 adet daha ağırlik koyacak yer mevcut arka jantlara ise ağırlik eklemek mümkün. Şanzıman motor pto gibi onemli parcalarda yani traktörün kalbi diyeceğimiz parçalarda sorun yada arıza olmadiği sürece 4700 serisi kullanılacak bir traktördür. Sallı traktor konusuna gelirsek 4700 serisi traktorünü kullanan arkadaş lar bilir 4709 serisi 5430 serisinden daha sallıdır. Ikiside kabinli oldugu zamanda ise fazla bi agırlık farki olmayacaktır. Herkezin dedigi birsey var 3 silindir. Evet 3 silindirli ama 6 adet enjektör mevcut 5400 serisine göre uygun ve 4 silindirli traktörleri aratmıyor. Motor agco sisu motor var bu motoru fendt te kullaniyor. Mf 4700 serisi yabana atilacak ttaktörler değil. Landini 5 h 115 gelicek olursak 110.2 hp gücündddir pompa ayarı yaparak gücü 117 118 hp ye kadar çikarabilirsiniz. 4400 kg agırlıklı hali herkez hafif diyor ama tek sikıntısı kısa motorlar. Önüne geniş bi mesned yapıp hem motorun onünu uzatir hem.agırlik ekleyebilirsiniz. Ön jantlarinda da agirlik var 45 x 2 fazla etki etmesede bi 45x 4 yapilsa olur arka jantlarda 60 kglik 2 adet sagda 2 adet solda agirlik mevcut 240 kg yapiyor. Landini de perkins var kolların kaldirma kapasitesi pompa ayari yapilirsa 5000 kg kadar kaldıriyor normalde 4350 kg kaldırma kapasitesi var. Bu motoru agırlık ekleyerek 5 tona çok rahat sekilde cikarabilirsiniz 5 tondan fazlası 110 hp traktor icin fazladır

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68