Claas traktör hakkında

axosların üzerinde perkinsin yerinde hangi motor olursa olsun..
o gövdeyi bile yerinden kaldırana kadar yanar :)
bence axosların şanzıman ve motor uyumu harika..
o pullukla (5/14) ile1.3- 1.5 lt arası yakacak traktör göremiyorum..
bu arada bi hava atayım..
motor rolantide çalışırken kabinde oturup kapıda kapalıyken kornaya basıp ses duyamazsanız endişe etmeyin...
korna bozuk değil....
sadece sesi içeriye ulaşamıyor :)

motor rolantide çalışırken kabinde oturup kapıda kapalıyken kornaya basıp ses duyamazsanız endişe etmeyin...
korna bozuk değil....
Çok güzel bi konuya değindin Abi 😀 traktoru ilk aldigimda korna bozuk sanmistim 😀 sonralari alistim hava kompresoru montajı yapip Marin korna taktım
30105275d6581af21cae1f8a9e1a255c.jpg

Biz 2 senedir 410 cıs kullanıyoruz 650 saatte traktör servis sadece 500 saat bakımına geldi başka servis işimiz olmadı çok şükür yakıt olarak sadece tarlada kullanıyoruz uygun ekipman takıldığı zaman yakıtı gayet iyi ara işlerde kullanmıyoruz yani memnunuz

• Beğen
Tepkiler: omerfrksarikaya

ENKA'dan SANKO'ya geçtiğini yeri öğrendim.
sebebi nedir acaba ?
inş. full avrupa üretimi gelir.
valtra-hattat gibi, bazı serileri burada üretilmez,
başak traktörün rengini değiştirip adını claas yapmazlar umarım...
1 Ekim itibariyle Asko' ya geçti. Bursa fuarında da lansman yapıldı. Şuan için üretim gözükmüyor. Ama belki ileriki tarihlerde montaj hattı şeklinde yapabilirler. Diğer avrupa firmaların yaptığı gibi. Bazı modellerini burada montajlayip ucuza maal etme durumu olabilir. Artan vergiler firmaları bu yönde çalışmaya yöneltiyor. Başak şeklinde üretim olacağını düşünmüyorum. Çünkü Başak zaten ülkemizde satılan bir marka. Claas olması için daha donanımlı yada farklı bir ürün olmasını isteyebilirler. Yaparsa belki o şekilde olur. Ya da mevcut Başak modelleri üçüncü dünya ülkelerinde Claas olarak satılabilir. Bunu LS' ye yaptiriyorlardi. Belki LS yerine Başak ile anlaşabilirler. Ülkemiz de belki Claas' ın motor normundan dolayı artık üretimden kalkan serileri montajlanabilir. Benzer uygulamayi Claas Rusya Krasnodar' da kurduğu fabrikasında yapıyor.

Asko ile ilgili haberi de daha önce sitemizde paylaşmıştım.

https://www.trakkulup.net/showthread.php?t=89804

• Beğen
korna bozuk değil....
Vayy harika bir kabin yalıtımı var o zaman. Başka hiçbir traktörde duymadım böyle bir şey. Ayrıca o traktöre göre de yakıtı çok hesaplı demek ki... 😃

Biz 2 senedir 410 cıs kullanıyoruz 650 saatte traktör servis sadece 500 saat bakımına geldi başka servis işimiz olmadı çok şükür yakıt olarak sadece tarlada kullanıyoruz uygun ekipman takıldığı zaman yakıtı gayet iyi ara işlerde kullanmıyoruz yani memnunuz
Siz de traktörü alalı çok olmamış sayılır. Sakıncası yoksa kaç bin liraya aldığınızı öğrenebilir miyim?

1 Ekim itibariyle Asko' ya geçti. Bursa fuarında da lansman yapıldı. Şuan için üretim gözükmüyor. Ama belki ileriki tarihlerde montaj hattı şeklinde yapabilirler. Diğer avrupa firmaların yaptığı gibi. Bazı modellerini burada montajlayip ucuza maal etme durumu olabilir. Artan vergiler firmaları bu yönde çalışmaya yöneltiyor. Başak şeklinde üretim olacağını düşünmüyorum. Çünkü Başak zaten ülkemizde satılan bir marka. Claas olması için daha donanımlı yada farklı bir ürün olmasını isteyebilirler. Yaparsa belki o şekilde olur. Ya da mevcut Başak modelleri üçüncü dünya ülkelerinde Claas olarak satılabilir. Bunu LS' ye yaptiriyorlardi. Belki LS yerine Başak ile anlaşabilirler. Ülkemiz de belki Claas' ın motor normundan dolayı artık üretimden kalkan serileri montajlanabilir. Benzer uygulamayi Claas Rusya Krasnodar' da kurduğu fabrikasında yapıyor.

Web sitesinde hala enka pazarlama diye geçiyor. O yüzden paylaştığınız haberi de görmemiştim.

Arkadaşlar merhaba. Claas traktör hakkında bilgisi ve özellikle kullanıcısı olanlardan bilgi almak istiyorum. Bu traktörlerin servisi ve yedek parça durumu nasıl? Ayrıca hangi serileri önerirsiniz? Uzun süredir araştırma yapıyorum. Axos, Axion veya Arion serilerinin hangisi performans ve yakıt bakımından iyidir? Özellikle Arion 410 modelini beğendim. Alırsam pişman olur muyum?
Valla arkasasim bende 410 aldım 2 ay falan oluyo güzel traktör çekişte pişman etmez yakıt konusunda tam net birsey diyemiycm çünki motor açılsın diye yüksek devirlerde kullandim. İstersen bi kaç video gonderebilirimde

• Beğen

Merhaba eski bir konu ama yorumlarınızı gördüm destek istiyorum
2011 model axos 320 cx almayı düşünüyoruz 4800 saatte onerirmisiniz daha da önemlisi Ankara da ikamet ediyoruz burada servis bulamadım hangi yetkili servise götürursem daha randımanlı olur şirket başak traktörle bir görünüyor ancak şanzıman Massey 5100 serisi denilmiş Massey servisi mi yoksa başak veya bir başkası hangisi bizi daha memnun eder cevaplarsanız sevinirim

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin