İTHAL BESİ DANASI ESK

Güney Amerika mı aldı Avrupa mı? Bir de Doğu illerinin hava şartlarından dolayı önceliği vardı öyle mi aldı acaba? Benim sıram 1700'den önce ve hayvanların ne zaman geleceğini hala bilmiyorum.

Arkadaşlar geçen sene de aldım bu senede aldım sıram 270 ti 27 kasımda malım geldi 150 mal ortalama 298 kg içinde 500 kg malda var 200 kg da malı bölerek bakacaksın mecbur hatta şuan bir kısmı kesime bile geldi bu mal 520 530 kg geçmez günlük 10yl maliyetle 1.5 kg alır 300 et yapar %60 randuman %14 kemik yapar TSK alınan hayvan besi süresini tamamladığında ortalama 22tlye Eti'n kg gelir kesim piyasasına göre 26-27 dersek kg'de 4-5 tl bırakır 300.4= 1200 temiz para kazandırır 5-6 ayda

Arkadaşlar geçen sene de aldım bu senede aldım sıram 270 ti 27 kasımda malım geldi 150 mal ortalama 298 kg içinde 500 kg malda var 200 kg da malı bölerek bakacaksın mecbur hatta şuan bir kısmı kesime bile geldi bu mal 520 530 kg geçmez günlük 10yl maliyetle 1.5 kg alır 300 et yapar %60 randuman %14 kemik yapar TSK alınan hayvan besi süresini tamamladığında ortalama 22tlye Eti'n kg gelir kesim piyasasına göre 26-27 dersek kg'de 4-5 tl bırakır 300.4= 1200 temiz para kazandırır 5-6 ayda
520 niye geçmiyor gönül ister 1 ton olsun ..

Arkadaslar mandira kiralamayla ithal dana alinir mi birde mesela getiren bir kisiden on tane ben alamam mi yani benim icin getirse nasil olur bu isler
Abi valla besi her zaman kazandırmaz bak geç gelir ondan sonra beslersin tam keseceğin zaman kurban sonrasına denk gelir zarar edersin zaten kira ucuz bisey degilki. Bak abi git geniş şaseli, yağlanmamış, etlenmemiş, rahmi sağlam, meme yapısı düzgün, ırkı düzgün olmayan ucuz düveler topla ağırlik montofon olsun. At angusu. Merada ne kadar besleyebilirsen o kadar iyi. En ucuza temin edebilecegin kaba yemlerle sene icinde besle. Çıkacak olan angus buzağın ful süt içsin. 2.500 e mal etsen 5000 e gideri var. Kendin beslesen besisini sen yapsan kıyamet gibi para kazan. Şunu bi izle. Şu iş tam sana göre. Bak abi iyi izle ha. https://youtu.be/xXriNh3-M8Y ve en cok 8.40 a iyi bak. Sıkılırsan oynatma hizini 1.5 yap da 25 dakkada biter. Sonra fikirlerini bana söyle

• Beğen
Tepkiler: h mustafa
Abiler bişey sorcam bu danalar limana geldiğinde bizmi gidip getiriyoruz yoksa onlar mı bizim adrese teslim ediyorlar bide bu yurtdışında gelen danaları 700-750 kilo canlı ağırlıka getirsek ne gibi problemler olabilir ki
Abi sen getirirsin herhalde yoksa bi gemide yüzlerce hayvan var kimse o işin nakliyesini kolay kolay organize edemez ki devlet getiriyosa hiç edemez.

duyumdan ibaret olmakla birlikte.
nakliye konusunda mafya vari bir tekel oluşmuş söylentisi var.

bu işn başında mehmet ve ramazan adında 2 adıyamalı arkadaş var. iyi insanlar ama bütün hayvan taşıyan tır sahipleri ile anlaşmılar tek el olmuşlar kara kapılarında ve limanlardalar. edirne k.kuleden kırşehire 8000tl + kdv yazıyorlar. ses cıkaramıyorsun başka arac yok.