İTHAL BESİ DANASI ESK

Arkadaşlar merhaba

24 kasımda aldığımız ithal hayvanları kesmeye başladık.
Toplam 8 tane kestik ortalama karkas 320 kg, 275 kg canlı ağırlıkla işletmeye girmişti hayvanlar. Angus ve Hereford cinsi hayvanlarımız.

27.5 tl den kestirdik peşin.

4250₺ işletmeye giriş
2500₺ ortalama yem ve bakıcı masrafı
500 ₺ civarında sigorta, su, elektrik, aşı , veteriner vs

Hayvan başına ortalama 1500₺ bıraktı allah bereket versin ben memnunum.)
kazancınız bereketli olsun rasyon olarak kendinizin üretiği yemler varmı yoksa hepsini dışarıdanmı aldınız

Şuan evdeki danalarım yetişti 5-6 aylık oldular, onları besiye çekeceğim... Piyasadan eğer uygun dana bulabilirsem ayrıca almayı planlıyorum ama İtal hayvana yazılmadım, kurdan dolayı çok hesaplı görünmüyor

selamün aleyküm...
ithal besilik dana getirmek isteyenler özel şirket olarak
kapasite cifrtlik raporu ile bakanlıktan ithalat belgesi alması gerekir..... amca oglum macaristanda bu işle ilgileniyor....detaylı bilgi almak isteyen olursa bilgi veririm
video fotograf mevcut
simental,belçika mavisi falan gönderiyor yaklaşık canlı agırlık= 250-300 kg arası

• Beğen
Tepkiler: Denizlihorozu
selamün aleyküm...
ithal besilik dana getirmek isteyenler özel şirket olarak
kapasite cifrtlik raporu ile bakanlıktan ithalat belgesi alması gerekir..... amca oglum macaristanda bu işle ilgileniyor....detaylı bilgi almak isteyen olursa bilgi veririm
video fotograf mevcut
simental,belçika mavisi falan gönderiyor yaklaşık canlı agırlık= 250-300 kg arası
500 baş kapasite raporu istedikleri için birçok kişi getiremiyor avrupadan canlı hayvan.