Geleceğimizi ve TOHUM

https://www.facebook.com/27nisan190...q6RCr_L9SWh-Z_lWFyVntseVJwY7ipR8vn63j5-X3WOIU

İzleyelim Arkadaşlar..

Bir tarım platformu olarak aslında bizlerede bu konuda büyük sorumluluk düşüyor..
Bir çoğumuz kırsalda yaşıyoruz, hala kıyıda köşede ambarda depoda, hiç olmadı yaşlılarımızın bir duvara asılı bez torbalarda eskiden kalan her hangi bir meyve, sebze, onuda geçtim her hangi bir bitki tohumu illa vardır
Geleceğimiz bu tohumlarda
Mesela ben kara değirmen ununa tekrar başladım, kendim öğüttüyorum
Lakin eski buğdaylardan bulamadım etrafımda, Bizim burada KUNDUR ekilirmiş eskiden, bulursam evime yiyeceklik ekeceğim, varsın verimi düşük olsun
Her bölgeden oluşan çiftçileriz.
Bir havuz yapsak, herkes etrafındaki geleneksel tohumları yazsa, nerede ne var bilsek, hatta birbirimize ücreti mukabil göndersek, ne diyorsunuz arkadaşlar ?

Cumhurbaşkanı başdanışmanlarından olan Prof. İbrahim Adanan SARAÇOĞLU geçtiğimiz pazar Fecebookta canlı yayında bu konuya biraz değindi.
Devletimiz 31 Mart 2018 den itibaren, anladığım kadarıyla bu geleneksel tohumlar üzerine bir çalışma yapacak
Bölge bölge tohum toplanmaya başlandığını söyledi, Global tohum şirketlerinin bu yüzden çok baskılar yaptığından bahsetti.