İrtem mi Şakalak mi

Amcamın 2007 model şakalak vardı hem onun işini hem bizim işimizi görüyordu senelik en az 1000 dönüm yer ekiyordu hiç bir arıza sıkıntı yaşamadık. Hala taş gibi evladiyelik bir makina.
Hatta artık tek makinayla yetiştiremediğimiz için geçen sene yine sıfır bir şakalak aldık memnunuz yani öneririm.

En açıkcası sakalak hiç görmedim arazide Model olarak da bilmiyorum Fakat fuar da görünce kaliteli old nu anladım Forumda da var baya Benim arazi 50 Dekar buna yetecek kadar hangi olursa artık

3ccda1f15bfe22263a36060c881b121e.jpg

Yeni aldım bende 300 dekar yer ektik ağır tavlı toprakta iyiydi

• Beğen
Tepkiler: Erbaalı60
Hocam bende geçen sene cekilir tip aldım. Mibzer denilince türkiye de ben 3 marka bilirim bunlar: HMS,Güngör ve irTem. Ayrıca çekilir tip mibzerler iğrenç bir şey. Mibzer dediğin kesinlikle asılır tip olmalı.

• Beğen

Hocam bende geçen sene cekilir tip aldım. Mibzer denilince türkiye de ben 3 marka bilirim bunlar: HMS,Güngör ve irTem. Ayrıca çekilir tip mibzerler iğrenç bir şey. Mibzer dediğin kesinlikle asılır tip olmalı.

Bizim bölgede de hiç çekilir yok Hep asılır tip ve çoğu arkadaş irtem kullanıyor ben açıkçası mibzer tecrübem yok burdan çıkacak sonuca gire hareket edecem

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96
Bizim bölgede de hiç çekilir yok Hep asılır tip ve çoğu arkadaş irtem kullanıyor ben açıkçası mibzer tecrübem yok burdan çıkacak sonuca gire hareket edecem

Hocam şimdi ben soylesem herkes bana tepki gösterecek. Ben kendim çekilir mibzerlerin çoğunu araştırdım.
Tarım öz
Tarım iş
Şakalak
Özduman
Özdöken vs. gibi mibzerlerin yapısı,kalıbı hatta rengi kısaca herşeyi birebir aynı. Ama işte zamanla farklı isimler olmuş. Ben bir yanlışlık yaptım bunlardan birini aldım. Burdan her konu açıldığında ısrarla dile getiriyorum. Türkiye de ekim makinesi: HMS,Güngör ve irTemdir. Adamlardaki makineler gram gram tohum ekiyor. Sıfıra yakın bir yanılmayla kalibrasyon ayarı var.

• Beğen
Hocam şimdi ben soylesem herkes bana tepki gösterecek. Ben kendim çekilir mibzerlerin çoğunu araştırdım.
Tarım öz
Tarım iş
Şakalak
Özduman
Özdöken vs. gibi mibzerlerin yapısı,kalıbı hatta rengi kısaca herşeyi birebir aynı. Ama işte zamanla farklı isimler olmuş. Ben bir yanlışlık yaptım bunlardan birini aldım. Burdan her konu açıldığında ısrarla dile getiriyorum. Türkiye de ekim makinesi: HMS,Güngör ve irTemdir. Adamlardaki makineler gram gram tohum ekiyor. Sıfıra yakın bir yanılmayla kalibrasyon ayarı var.

Herkes fikrini söylicek tabi Cenap kardesim kimsenin kızmasına gerek yok önem de arzetmez kızması Bir makinayı en iyi kullanan bilir

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96
Bir konu daha belirteyim.
Hiç bir cins tohumun kalibresi birbirine benzemez. Ayrıca her sene ekilen iyi bir tohum,sene kurak gittiği için kilogram ve kalibresinde değişimler olabailir. Buda o tohumun her seneki ayarından farklı bir yapmamızı gösterir. Dolayısıyla klepelerden dökülen her tane, program gereği düşmelidir ki dekara uygun tohum düşsün.

Not: kalibrasyon ayarı gram gram olan makineler en iyi makinelerdir.

Merhabalar sırf buğday için kullanicak iseniz ucuz olanı alabilirsiniz fakat şuan yeni modellerini bilmiyorum bundan 4 yıl önce sakalakin sanzumanli modellerinde denk atmama sorunu vardı kanola için satın alan 4 tanıdık makineleri satıp kurt ve irtem aldi