Nohut İçin Tecrübeli Arkadaşların Önerileri

Arkadaş lar merhaba daha önce konu açılmış ama her bir arkadaşın kendine göre bildiği var konuyu tekrar açtığım için kusura bakmayın kafam karıştı ilk defa nohut ekmeyi düşünüyorum bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum 30 dönümlük nohut için ayırdım sürümü 15 gün önce pullakla yaptım.Bundan sonra tohum cinsi mibzerle ekim dönüme atılıan gübre ve tohum miktarı gibi önerileriniz nelerdir.

Arkadaş lar merhaba daha önce konu açılmış ama her bir arkadaşın kendine göre bildiği var konuyu tekrar açtığım için kusura bakmayın kafam karıştı ilk defa nohut ekmeyi düşünüyorum bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum 30 dönümlük nohut için ayırdım sürümü 15 gün önce pullakla yaptım.Bundan sonra tohum cinsi mibzerle ekim dönüme atılıan gübre ve tohum miktarı gibi önerileriniz nelerdir.
Sefa kardeşim bölgeniz neresi bilmiyorum ama azkan nohudu her bölgeye uyum sağlayan bir cins nohuttur.bicakla sürmüşsünüz yapacak pekte bişey kalmamış.kazayagi çekip 13 kg tohumla birlikte 10 kg dap kullanmanız tohumada mikrobiyal gübre kullanımı yapabilirsiniz.mikrobiyal gübreyi ankara yenimahallede tarla bitkileri merkez araştırma enstitüsünden sağlayabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: _sefa_